Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Допрва почнува трката ќе биде неизвесно !!!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.514
Поени од реакции
43.001
Интер нема шанса да ги победи Милан во ситуација на Милан да им требаат бодови за титула, Јуве ако сака Скудето сезонава до мечот Интер - Милан мора да бидат на првото место во спротивно на 2 кола до крај нека се збогуваат од титулата, Милан победува и против Интер а и против Новара, нормално.

Да не дробам што како зашто, Интер нема шанса да им скине бодови у тој меч у ситуација тие очајно да им требаат на Милан во трката со Јуве.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.514
Поени од реакции
43.001
Нема да навиваат, но тоа ќе биде меч каде однапред ќе биде познат победникот, ко и лани кога однапред се знаеше дека Јуве дома ќе изгуби од Милан и кога Јуве на теренот беше килав анемичен без никаква желба за надигрување.

До душа нештата можат да се сменат само во ситуација Интер да се бори за ЛШ ама тоа е тешко остварливо сценарио сезонава, касно е мислам за такво нешто.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Нема да навиваат, но тоа ќе биде меч каде однапред ќе биде познат победникот, ко и лани кога однапред се знаеше дека Јуве дома ќе изгуби од Милан и кога Јуве на теренот беше килав анемичен без никаква желба за надигрување.

До душа нештата можат да се сменат само во ситуација Интер да се бори за ЛШ ама тоа е тешко остварливо сценарио сезонава, касно е мислам за такво нешто.

Jas mislam deka ke gi pobedime komsikite i neka se kolat do posledno kolo so Jube :icon_lol:
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Интер нема шанса да ги победи Милан во ситуација на Милан да им требаат бодови за титула, Јуве ако сака Скудето сезонава до мечот Интер - Милан мора да бидат на првото место во спротивно на 2 кола до крај нека се збогуваат од титулата, Милан победува и против Интер а и против Новара, нормално.

Да не дробам што како зашто, Интер нема шанса да им скине бодови у тој меч у ситуација тие очајно да им требаат на Милан во трката со Јуве.
Интер му даде пред неколку години на Милан кога на милан му требаше за ЛШ тоа е нормална ствар, ама една ствар не е јасно, со тоа што Интер ќе му даде на Милан, Милан автоматски ќе има 1 титула повеќе од Интер во Калчо така да ќе види ме што ќе се деси до крај, Јас мислам дека со Фоирентина Милан повторно ќе кикса бидејќи ќе бидат преуморни од играта со Барса без разлика каков ќе биде исходот на таа утакмица, а на Фиорентина моментално и гори под нозе, полека но сигурно се доближува во зоната за испаѓање!
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Не знам што се карате Милан или Јуве ... Рома влезе во форма освојува титула ... Не, шала на страна остајте 1 ви Април , да имаше до крај повеќе кола и помалце да беше разликата Рома ќе освоеше ... Така да , годинава 3 то место , а другата година шампиони! :)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Не знам што се карате Милан или Јуве ... Рома влезе во форма освојува титула ... Не, шала на страна остајте 1 ви Април , да имаше до крај повеќе кола и помалце да беше разликата Рома ќе освоеше ... Така да , годинава 3 то место , а другата година шампиони! :)
Тешко покрај Наполи и Лацио,една победа над Новара не ви гарантира иста игра во наредните натпревари.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.220
Поени од реакции
8.062
Разликата што го право ова првенство понеизвесно од ланското е што Милан во вторник ќе игра со Барса најтешка утакмица у свет, а Јуве ваљда таа вечер цела екипа ќе идат на тулумби или во кино и одморени и свежи ќе го чекаат следното коло.
Да, има улога тоа што во вторник, среда јадеме тулумби ама од друга страна па и Удинезе, Лацио и Рома веќе подолго време а и Интер и Наполи пократко време јадат тулумби во истиов термин. Значи не е се до тулумбите, туку и треба да се има тим. Јуве од она што го имаат на располагање го извадија максимумот сезонава. За следна сезона ќе мораат да земат 3-4 квалитетни засилувања и така да се борат на 3 фронта.

Само да додадам дека почнува да ми паѓа жал за фризот. За Амаури до толку не ми паѓало жал. Кутриот добива топка и го промашува додавањето до соиграчот на 2 метри и ја праќа топката во аут. Притоа добива свирежи од цел стадион. За малце ќе заплачев:pos:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.943
Поени од реакции
13.963
Јас мислам дека со Фоирентина Милан повторно ќе кикса бидејќи ќе бидат преуморни од играта со Барса без разлика каков ќе биде исходот на таа утакмица, а на Фиорентина моментално и гори под нозе, полека но сигурно се доближува во зоната за испаѓање!
Нема шанси. Фиорентина бе? Ај, остави тоа што делуваат катастрофално и не личат на ништо, и тоа што нема да им и игра и Монтоливо. После ова што се случи со Катанија (и на некоколку други натпревари) судиите ќе му бидат ветер во грб на Милан доколку затребаат... но не верувам дека ќе има потреба за такво нешто.

Што уморни? Сигурно може пола играчи од тие што ќе играат со Барса да бидат на клупа против Фиорентина и Милан без никаков проблем да победи. Башка тие што нема да играат против Барса или ќе играат пола час највеќе, поточно Ван Бомел, Мунтари, Аквилани, Емануелсон, Пато, Шарави, Бонера.

Мислам дека не е никаков проблем да се победи ваква Фиорентина. Тие ниту имаат некаква цврстина како другите екипи од долниот дел на табелата, па да можат да се одбранат 90 минути.

Мене ме плаши гостување во Сиена и Киево, Фиорентина на Сан Сиро не е тежок проблем.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Интер му даде пред неколку години на Милан кога на милан му требаше за ЛШ тоа е нормална ствар, ама една ствар не е јасно, со тоа што Интер ќе му даде на Милан, Милан автоматски ќе има 1 титула повеќе од Интер во Калчо така да ќе види ме што ќе се деси до крај, Јас мислам дека со Фоирентина Милан повторно ќе кикса бидејќи ќе бидат преуморни од играта со Барса без разлика каков ќе биде исходот на таа утакмица, а на Фиорентина моментално и гори под нозе, полека но сигурно се доближува во зоната за испаѓање!
не е многу битна таа титула .... колку што ривалството меѓу интер и јувентус е прераснато во омраза во италија така што може да биде и oh nooooooo работава :).
шала на страна милан ќе си победи зошто едноставно се подобри оваа сезона од интер. Кога на тоа ќе се додаде фактот дека играчите на интер во тој период ќе се распрашуваат по туристичките агенции за поволни аранжмани за дубаи , малдиви , кариби јасно е дека нема на што да се надева јуве од тој натпревар.
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Тешко покрај Наполи и Лацио,една победа над Новара не ви гарантира иста игра во наредните натпревари.
Не се во форма Лацио, а и Наполи не се толку убедливи. Мислам дека и распоредот е на наша страна. Победата над Новара не ни гарантира иста игра, ама сепак играта на некој играчи се подобри многу и ќе треба играчите да се борат повеќе за место во прв тим пошто има поголема конкуренција. Плус денес игравме без најдобриот стрелец годинава Борини, и во одбраната имавме проблеми со повредени.
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Нема шанси. Фиорентина бе? Ај, остави тоа што делуваат катастрофално и не личат на ништо, и тоа што нема да им и игра и Монтоливо. После ова што се случи со Катанија (и на некоколку други натпревари) судиите ќе му бидат ветер во грб на Милан доколку затребаат... но не верувам дека ќе има потреба за такво нешто.

Што уморни? Сигурно може пола играчи од тие што ќе играат со Барса да бидат на клупа против Фиорентина и Милан без никаков проблем да победи. Башка тие што нема да играат против Барса или ќе играат пола час највеќе, поточно Ван Бомел, Мунтари, Аквилани, Емануелсон, Пато, Шарави, Бонера.

Мислам дека не е никаков проблем да се победи ваква Фиорентина. Тие ниту имаат некаква цврстина како другите екипи од долниот дел на табелата, па да можат да се одбранат 90 минути.

Мене ме плаши гостување во Сиена и Киево, Фиорентина на Сан Сиро не е тежок проблем.
Е да Сиена ќе пружи отпор ама Киево го добивате, бидејќи на Киево не му се потребни бодовите јас како навивач на Јуве гледам мали шанси во Сиена и Фиорентина остало се добивате, со услов јуве да ги тепа сите :)али како и дае во секој случај ќе биде интересно до крај.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.992
не е многу битна таа титула .... колку што ривалството меѓу интер и јувентус е прераснато во омраза во италија така што може да биде и oh nooooooo работава :).
шала на страна милан ќе си победи зошто едноставно се подобри оваа сезона од интер. Кога на тоа ќе се додаде фактот дека играчите на интер во тој период ќе се распрашуваат по туристичките агенции за поволни аранжмани за дубаи , малдиви , кариби јасно е дека нема на што да се надева јуве од тој натпревар.
Абе вие мислите така се даваат бодови, што ако сега интер запне и стигне до 3-тото место, и ќе мора последните 2 меча да ги победи за да влезе во ЛШ?
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Абе вие мислите така се даваат бодови, што ако сега интер запне и стигне до 3-тото место, и ќе мора последните 2 меча да ги победи за да влезе во ЛШ?
:pos: помина 1 април ама ми се свиѓа оптимизмот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom