Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.021
Поени од реакции
14.150
П.с поздрав до црвените дунди од Милано, им пропадна надежта дека нивните комшии ќе победат вечерва ..
Ти си помешал нешто! Милан си ја има судбината во свои раце, додека е така битно е САМО да си ги добиеме нашите натпревари, а тоа добро ни оди. Резултатите на Јувентус се секундарни. Додека за Јуве подеднакво важно е и да победи и Милан да киксне. Доколку победат, а не киксне Милан, Јуве ништо не добива.

Јас чекав кискови на Јуве од Болоња, Киево, Парма и ги дочекав, сега чекам само Милан да победува...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.876
Поени од реакции
23.241
Де Марко е според мене моментално најдобриот Италијански судија !!
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.327
Поени од реакции
16.809
Колку глупи муабети фурате.
Во Италија моментално кралот е Милан, го докажа тоа многу пати.
Но оние што требат да бидат презадоволни и да не јадат бурек се Јувентус, затоа што со просечна екипа прават одлични резултати и солидна игра.
За Интер немам коментар, во слична ситуација ко Челзи, топло-ладно, непредвидливи, но сепак срамни за фудбалот и реномето кое го имаат.
Да не се збуна со Папата ти ? :) Последно ко проверив беше Бенедик не Милан :icon_lol:
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.680
Поени од реакции
5.958
Abe inter be pocna grev da me faka ocekuvav da pobedat sinojka si vikam barem sea ke imaat motiv ke igraat so site sili a oni ne uspeaa sansa da napravat
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.241
Поени од реакции
86.004
Abe inter be pocna grev da me faka ocekuvav da pobedat sinojka si vikam barem sea ke imaat motiv ke igraat so site sili a oni ne uspeaa sansa da napravat
Прво полувреме имаа негде 7-8 шанси не ни дозволија да мрднеме, ама тука беше ЏИЏИ кој уште еднаш покажа дека е најдобар голман моментално :vozbud:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.887
Поени од реакции
8.749
Де Марко е според мене моментално најдобриот Италијански судија !!
не ја гледав утакмицата, незнам што направил, ама јас веќе подолго време зборувам дека Де Марко е најдобар судија во Италија, порано судеше утакмици на послаби екипи, полека почна да ги добива и дербињата ... а за најлош судија одмна сум кажал дека е Русо ;)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Прво полувреме имаа негде 7-8 шанси не ни дозволија да мрднеме, ама тука беше ЏИЏИ кој уште еднаш покажа дека е најдобар голман моментално :vozbud:

За чудо реален јувентино \m

пс:Мн. лошо изглеа ситењево од навивачиве чии што тимови више ги прошол Раниери па нас не *жалеле* хах ...јебига , типот е зараза ....здравје боже за год/две од сеа ќе глеаме здрав интер
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Прво полувреме имаа негде 7-8 шанси не ни дозволија да мрднеме, ама тука беше ЏИЏИ кој уште еднаш покажа дека е најдобар голман моментално :vozbud:
Џиџи е ѕвер, тоа е факт ама вчера немаше некои којзнае какви интервенции затоа што сите топки одеа во него. Исклучок е шутот на Станкович кога ја извади топката пред самата статива во корнер. Како и да е во првото полувреме бевме надиграни и Интер личеше на екипа од самиот врв:pos:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.876
Поени од реакции
23.241
не ја гледав утакмицата, незнам што направил, ама јас веќе подолго време зборувам дека Де Марко е најдобар судија во Италија, порано судеше утакмици на послаби екипи, полека почна да ги добива и дербињата ... а за најлош судија одмна сум кажал дека е Русо ;)

Се јадат со Таљавенто !! :icon_lol:
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
464
Поени од реакции
285
Очекувам Катанија да го запре Милан оваа недела .

А ќе биде мн тешко за Јуве против Наполи :cautious:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.887
Поени од реакции
8.749
Се јадат со Таљавенто !! :icon_lol:
Овој Таљавенто го поштував некое време, не го следев многу и не им обрќав внимание на критиките кои сите форумџии ги упатуваат кон него, си викам штом се му даваат дерби утакмици сигурно е добар, али човекот полека но сигурно докажува дека не го бива ...
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Кореографијата не беше на една трибина на цел стадион беше, и ВИП ложата учествуваа во кореографијата,ја мислам дека на Милан и Интер само трибината кај навивачите има кореографија...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom