Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.993
Фановите на Јуве на темава не смеат збор да кажат... и никогаш не се у право. Незнам шо се замараме со пишување во темава...
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Не ти верувам, на никого не верувам кога ќе напише вакво нешто. Ај, замисли сега едно вакво сценарио. Милан има еден бод повеќе од Јувентус и почнува последно коло. Дали ќе те интересира како ќе изигра Милан? Сакаш да кажеш дека нема да имаш желба Милан да загуби?! :)

И како мислите да освоите титула ако ви е исто дали Милан ќе победи или нема? Тогаш откажете се уште од сега, единствен начин да освоите титула е да изгуби бодови Милан, значи мора да посакувате пораз на Милан.
Вака сега друже нормално е дека ќе ми направеше ќејф да изгубеше Милан, но во случајов Милан на нас не ние крив, кога ние киксавме со малите екипи и кога можевме разлика да направиме, нормална работа е дека Милан ќе брка победа, а ако мислиш дека толку се замарам, дали победи Милан и да идам да анализирам било пенал не било пенал, судиите му помогаат на Милан... Не би се замарал со такво нешто... само губење време!
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
џабе се карате кога интер има триплете освоено а вие немате :cool: :cool::cool:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.302
Поени од реакции
15.535
џабе се карате кога интер има триплете освоено а вие немате :cool: :cool::cool:
Непознат збор е тоа за нив, на гугл ќе треба да го бараат :)

А коа ќе ми текне дека спомнаа јувенташиве дека сме упропастувале теми и сме биле комплексирани :pos: Темава не се отвара од глупости....
Судиите сезонава се катастрофа, џабе ќе се расправате, јас до сега мислам дека ниеден тим не се фаворизира за титула, можда на некој тим малце му е повеќе помогнато но никако намерно, а додека Интер е најоштетен иако тоа веќе не е ни битно бидејќи и така сме катастрофа, да беше поинаку ситуацијата сите ќе ве отерав кај што не треба :)
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Непознат збор е тоа за нив, на гугл ќе треба да го бараат :)

А коа ќе ми текне дека спомнаа јувенташиве дека сме упропастувале теми и сме биле комплексирани :pos: Темава не се отвара од глупости....
Судиите сезонава се катастрофа, џабе ќе се расправате, јас до сега мислам дека ниеден тим не се фаворизира за титула, можда на некој тим малце му е повеќе помогнато но никако намерно, а додека Интер е најоштетен иако тоа веќе не е ни битно бидејќи и така сме катастрофа, да беше поинаку ситуацијата сите ќе ве отерав кај што не треба :)
Затоа, сега кулираш и гледаш како се караат Јувенташите и миланистите....
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Непознат збор е тоа за нив, на гугл ќе треба да го бараат :)

А коа ќе ми текне дека спомнаа јувенташиве дека сме упропастувале теми и сме биле комплексирани :pos: Темава не се отвара од глупости....
Судиите сезонава се катастрофа, џабе ќе се расправате, јас до сега мислам дека ниеден тим не се фаворизира за титула, можда на некој тим малце му е повеќе помогнато но никако намерно, а додека Интер е најоштетен иако тоа веќе не е ни битно бидејќи и така сме катастрофа, да беше поинаку ситуацијата сите ќе ве отерав кај што не треба :)
џабе 7 титули у лш кога не е триплете ... него шала на страна ја не знам што е со судииве сезонава не дека биле нешто особен сјајни претходниве сезони ама оваа пичвајз направија ќе ти поклонат гол од офсајд/непостоечки пенал после три кола маме ќе ти расплакат. и секое коло се дешаваат некои аматерски грешки и секоја недела различен клуб се жали со исклучок на наполи. ако некој е фаворизиран тоа е наполи оваа сезона.
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
џабе 7 титули у лш кога не е триплете ... него шала на страна ја не знам што е со судииве сезонава не дека биле нешто особен сјајни претходниве сезони ама оваа пичвајз направија ќе ти поклонат гол од офсајд/непостоечки пенал после три кола маме ќе ти расплакат. и секое коло се дешаваат некои аматерски грешки и секоја недела различен клуб се жали со исклучок на наполи. ако некој е фаворизиран тоа е наполи оваа сезона.
Добро Наполи и лани беа доста фаворизирани, скоро секоја втора утакмица пенал имаше за нив, посебно кога играше дома Наполи, се дешаваа чудни работи.!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
ЈАс мислам ниту еден тим не е фаворизиран од судиите..тоа сепак се ненамерни грешки кои се случуваат и во нашето првенство и во секое друго само италија има лош впечаток оставено во тој контекст и затоа сега судиите на сите му се криви а всушност забораваат дека и тие се само луѓе како и фудбалерите кои грешат...на Јувентус со парма не му е крив Матри и Вучинич кој промашваат чисти шанси а судијата бил крив дека не свирнал пенал во 93(што богами беше)..не му е крив Маркизио и Конте за со Киево а крив му бил судијата кој не свирел наводно пенал....јас на пример секогаш кривицата и вината за лошиот резултат си ја барам во тимот..ама па онаква кражба како што му се има случено на Милан со Фиорентина кога завршија 0-0 или па на Интер со Наполи кога изгубија 0-3 не памтам да се случило...судењето во корист на некоја екипа е релативна работа..па кој ви кур бизнис за Наполи бе поарно тие да бидат трети неголи овие местачите Удинезе или комунистиве:pos: Лацио..барем Наполи има играчи не се заебанција од тим и заедно со јувентус најубав фудбал играат во Италија оваа сезона..
 
С

сашенко

Гостин
Се слагам со Џони, ама зошто и со непризнаетиот гол на Мунтари не е така исто? Не е тоа судиска грешка исто?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom