Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
:pos:

Јуве местачи!! :D


Дали само мене ми се згади фудбалот после Удинезе - Наполи?Сезонава судиите се главна улога во секое коло и судат без компас.Не е ниту еден тим исфорсиран, ама цела лига е оштетена поради нивните испади.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
На мене ми беше сомнителна Удинезе - Наполи и мислам дека беше местена за Наполи да победи но не им успеа, Роки е опасен судија. :D
:pos::pos::pos:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Опструкција од судијата! Ова е фаул бре човече, зашто не беше досуден?:icon_lol:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.892
Поени од реакции
8.754
Ај што се случи инцидентот, се случи, али како го владее италијанскиот тоа е чудо, акцентот му е закон, прво помислив на француски зборува :pos:
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Се издеоа у пм . Брао , добра утакмица ама погнасно копиле од Мексес нема еј , нема .
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.993
Ова сеа се смета ко пораз или? :D
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Алелуја и они да не победат еднаш сезонава :icon_mrgr:
Посладок пораз амин :icon_lol:
Милан сезонава ја игра со 15 повредени играчи нон-стоп.Онаа утакмица на Сан Сиро каде што ве извади Таљавенто ја игравме со пола 2 тим,на оваа утакмица игравме во гости со Макси,Шарави,Пипо,Сидорф,Мунтари,Месбах/Антонини,Амелија,Емануелсон и вие бевте тимот што воглавно се бранеше со 11 позади.Небитно ова туку муабетот ми беше дека овој Јувентус моментално му е конкуренција на еден ‘‘крпен‘‘ Милан,а од оној вистинскиот Милан сте многу далеку.
Оваа сезона Касано,Боатенг,Пато,Аквилани,Фламини,Неста имаат по 10ина утакмици одиграно но и тие утакмици не им се целосни.Кога овие играчи би ги немале повредите уз Ибра,Силва,Мексес,Робињо,Ночерино,Абате би биле прејак тим за било кој во Италија па и Европа.Немам никаква намера да го омаловажувам Јуве како тим но моментално сте ни некакава конкуренција само заради големите проблеми што ги имаме со повредите и глупо е кога некој се лупа у груди демек едвај не победија,а ние играме со пола 2 тим цела сезона.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.733
Поени од реакции
71.269
Милан сезонава ја игра со 15 повредени играчи нон-стоп.Онаа утакмица на Сан Сиро каде што ве извади Таљавенто ја игравме со пола 2 тим,на оваа утакмица игравме во гости со Макси,Шарави,Пипо,Сидорф,Мунтари,Месбах/Антонини,Амелија,Емануелсон и вие бевте тимот што воглавно се бранеше со 11 позади.Небитно ова туку муабетот ми беше дека овој Јувентус моментално му е конкуренција на еден ‘‘крпен‘‘ Милан,а од оној вистинскиот Милан сте многу далеку.
Оваа сезона Касано,Боатенг,Пато,Аквилани,Фламини,Неста имаат по 10ина утакмици одиграно но и тие утакмици не им се целосни.Кога овие играчи би ги немале повредите уз Ибра,Силва,Мексес,Робињо,Ночерино,Абате би биле прејак тим за било кој во Италија па и Европа.Немам никаква намера да го омаловажувам Јуве како тим но моментално сте ни некакава конкуренција само заради големите проблеми што ги имаме со повредите и глупо е кога некој се лупа у груди демек едвај не победија,а ние играме со пола 2 тим цела сезона.
Не реков ништо, реков само дека редно време беше и вие да не тепате сезонава :icon_mrgr:

Нема збор, Милан има поквалитетен тим од Јуве сезонава и реално би требало да стигнете до титулата, освен ако не се случи нешто непредвидено :)
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.469
Поени од реакции
5.516
Милан сезонава ја игра со 15 повредени играчи нон-стоп.Онаа утакмица на Сан Сиро каде што ве извади Таљавенто ја игравме со пола 2 тим,на оваа утакмица игравме во гости со Макси,Шарави,Пипо,Сидорф,Мунтари,Месбах/Антонини,Амелија,Емануелсон и вие бевте тимот што воглавно се бранеше со 11 позади.Небитно ова туку муабетот ми беше дека овој Јувентус моментално му е конкуренција на еден ‘‘крпен‘‘ Милан,а од оној вистинскиот Милан сте многу далеку.
Оваа сезона Касано,Боатенг,Пато,Аквилани,Фламини,Неста имаат по 10ина утакмици одиграно но и тие утакмици не им се целосни.Кога овие играчи би ги немале повредите уз Ибра,Силва,Мексес,Робињо,Ночерино,Абате би биле прејак тим за било кој во Италија па и Европа.Немам никаква намера да го омаловажувам Јуве како тим но моментално сте ни некакава конкуренција само заради големите проблеми што ги имаме со повредите и глупо е кога некој се лупа у груди демек едвај не победија,а ние играме со пола 2 тим цела сезона.

Боле ли сине? ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom