Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
Нашиве фанови се здружиле со тие на Билбао :D

--- надополнето: 16 март 2012 во 22:35 ---
Изгубија младинците 2-1, но сепак беа ослабени со неиграњето на неколку првотимци. Најстрашното е што Аднан Јанужај, нашиот најголем талент е аут до крај на сезоната. Remember this name.
Што се случи со Аднан?
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Не можеш да кажеш дека згрешил. Јас мислам дека цела сезона ја помина во испробување работи, зошто најверојатно знаеше дека ваков период доаѓа. Затоа и толку млади играчи оваа сезона стави во првиот состав. Ништо страшно де, вака беше и пред 8-9 години па потоа видовме што мислел со тоа што го форсирал Флечер на пример, нели? :)
За тоа се припремите,да се испробуваат играчите и да се испробуваат разни тактики.
Како и да е мислам дека Ферги знаеше со кој состав и формација треба да настапува,ама повредите си го направија своето,па затоа мораше да комбинира.:)
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
За тоа се припремите,да се испробуваат играчите и да се испробуваат разни тактики.
Како и да е мислам дека Ферги знаеше со кој состав и формација треба да настапува,ама повредите си го направија своето,па затоа мораше да комбинира.:)
Друго е брат.
Пример си свирач и сосема друго е кога ќе вежбаш дома, а сосема друго е кога ке излезеш пред народ (стриктно зборувам за класика) чие цело внимание е насочено кон тебе :)
И повредите си го напраија своето, али како и да е презадоволен сум со фактот што сме први и потенцијални шампиони :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.772
Поени од реакции
14.052
Што следи кога Јунајтед губи 1-0?
Пенал нормално :icon_lol:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.238
Ѓаволи, ај да ни биде честита победата против Вулвс. Очекувана според мене и сега да се надеваме на услуга на Челзи во среда па полека да си правиме разлика над Сити. Инаку Валенсија МОТМ. Се виде разликата со него на теренот и да биде само здрав до крајот на сезоната па црно ќе им се пишува на противниците. Браво и за Еванс, конечно до прв гол за тимот и го круниса периодот во кој напредуваше многу со неговите квалитети. Да се надеваме дека ќе продолжи и со уште подобри партии во нареден период.

Инаку читам дека Берба изјавил дека ќе не напушта ова лето, па и очекувано според мене откако веќе увиде и сам дека САФ не го планира за наредниот период. Тоа е тоа сепак.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Eh aj dobrenidojde nazad drag forume!:vozbud:
wolwes0:5 ManUtd
bravo za Evans za prvenceto,se vrati Antonio "the machine" Valencia :vozbud::vozbud::vozbud: Four points clear of :гомце:, sea use 4elzi da ni napravi usluga u sreda :vozbud: GGMU
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Инаку читам дека Берба изјавил дека ќе не напушта ова лето, па и очекувано според мене откако веќе увиде и сам дека САФ не го планира за наредниот период. Тоа е тоа сепак.
Која класа е човеков. Му рекол на САФ дека му било непријатно како зема пари а не игра. Немам зборови за Берба, да се насолзи човек, му посакувам се најубаво во кариерата понатака и многу успеси со неговиот нареден клуб.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.772
Поени од реакции
14.052

:cuc:

Си заслужи гол свака му част,да му се множат:)
Валенсија неам зборови на какви ли дроги е човекот...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ајде да речеме де не им се игра ЛЕ, што е некако најреално објаснување (да не ги мешаме кладилниците). Што ќе коментирате да ве видам во недела со Волфс исто така да се искилават, да примат наивно така 1-2 гола, па да трчаат ко коњи во второ за да стигнат негатива ама ќе дадат еден гол во 85-та и на тоа да остане. А бидете сигурни дека Волфс ќе бидат и тоа како мотивирани, им гори под нозете, лани не тепаја, нема што да загубат, ќе играат максимум. Како тогаш ќе ги оправдате?! Беа изморени од Билбао, против јак тим играја, Волфс има невероватни таленти?!?!? Што? Уште и Сити да си тепа со Челзи е дури тогаш би било весело. Пак ќе им гледаме на сељаците во грб па ќе се тешиме. Абе ајде има уште кола до крајот, ќе биди. Ако веќе планот е да не се форсира со Билбао, се знае тоа како се прави. Руни, Керик, Јанг, Евра, Гигс, Фердинанд некој на клупа, некој не требаше ни да дојде во Шпанија. Пушти го Погба стартер, дај му шанса да видиме што знае, се откажуваме од пласман понатаму ама еве да видиме детево дали го бива. Клај го Бербатов! Жал ми е за човекот, не се сеќавам кога последен пат бил стартер или пак изиграл цел натпревар. Пробај некој нов на лев бек, зошто малтретираш човек со 30 години кој ти е клучен на таа позиција да игра цела утакмица која однапред е “предадена“. Пушти го Велбек исто стартер, зошто Руни кој ни е пола тим игра 90 мин. ? Што, брка некаков рекорд? Гигс исто...Не можеше Валенсија да изигра едно полувреме, колку толку да се подготви за со Волфс?

Знам дека ќе ме нападнат многумина, дека САФ знае што е најдобро бла бла бла...ама за мене е незамисливо да вадиш сосема пристоен, јак стартен тим, да се бламираш на терен и да испаднеш. Играј со втор, трет, тим, пак испадни си ама никој еден збор немаше да рече Манчестер ваков, таков.

Ако пратите шпанско првенство...дали сте гледале некогаш Барса да игра вака незаинтересирано. Ете Реал им бега 10 бода. И шо треба се тие да се откажат и да не играат оти Реал им бегал 10 бода. Играат и со најјак тим и со младинци ама трчаат бе брат, се залагаат максимално, се борат децата за прв тим без разлика со било кој противник да играат. Нели мотото на тимот беше: BELIEVE, ИГРАМЕ ДО КРАЈ, НЕ СЕ ПРЕДАВАМЕ, НИЕ СМЕ ЈУНАЈТЕД....

15 години го следам Јунајтед ама онакво незалагање и бламирање никогаш не сум видел досега. И од Сити кога губеа 0-3 пак одеа трчаа напред, дадоа гол, се трудеа да ублажат, пак одеа сите во напад и им ја наполнија мрежата со уште три гола, ама никој не им замери пошто поштено си беа преебани од подобар противник.

И се освен победа во недела ќе биде големо разочарување за мене и дефинитивно знак дека не заслужуваме титула оваа година.
И Боби, кој беше во право, јас или ти? :)
--- надополнето: 19 март 2012 во 12:05 ---
И можете да зборите што сакате ама Еванс е наш најдобар дефанзивец сезонава, освен црвениот картон против Сити не дека направи нешто друго посебно глупо, али битно да се кења по некого. Завршницата негова вчера треба да му ја пуштат на Керол и остали да поднаучат нешто. Веќе почна да добива пофалби и од Брус и од Диксон и од Линекер, не знам што повеќе...
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.889
За вчера секоја чест.
Ама Валенсија е најакиот играч што постои.
GLORY!!!
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Одлично одиграно, можевме и повеќе голови да дадеме, но не се замараа толку. Валенсија секоја чест, ги истури по десната страна, МOTM за мене.

Добро е вака, се повеќе притисок ќе имаат комшиките.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Браво за дечкиве, не ја гледав цела утакмица фатив од 65-та па натаму ама си ја симнав :)

Низ Англија се шират гласини дека ферги доставил понуда од 28 милиони за Леонарди Димао од Интернационале ( од бразил тој што е клубот).Што гледав клипчиња на Јутуб за овој многу се изненадив и ме импресионираше.Овој слободно може да им тури кур на Гетзе и Хазард, да не зборам многу многу еве видео.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.473
Поени од реакции
20.354
Браво за дечкиве, не ја гледав цела утакмица фатив од 65-та па натаму ама си ја симнав :)

Низ Англија се шират гласини дека ферги доставил понуда од 28 милиони за Леонарди Димао од Интернационале ( од бразил тој што е клубот).Што гледав клипчиња на Јутуб за овој многу се изненадив и ме импресионираше.Овој слободно може да им тури кур на Гетзе и Хазард, да не зборам многу многу еве видео.
Абе и за Џони Еванс да направиш клипче од 4 минути ќе мислиш дека е подобар од Меси .. ама не е така . Што знам човеков игра на секоја позиција освен среден ред ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom