Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
КАТАСТРОФА !!!

Ова денес беше СРАМОТА!
Па добро бе ние сме МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД,како можеше да дозволат едно дечишта двапати по ред да си играат КУРТАШАК.,АЛООООО :tapp:.
Во ред е тоа што не не интересира ЛЕ,само не ми е јасно зашто даваа изјави од типот,ќе одиме да ја освоиме ЛЕ,ќе дадеме максимум,а на крајот се посрамотија.
Се гледаше од авион дека Ферги не го занима тој куп,ама не смееше да дозволи ваква БРУКА.
И во иднина ако сакаме да бидеме НАЈДОБАР СВЕТСКИ клуб,се надевам нема да се повторат вакви бламирања.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
КАТАСТРОФА !!!

Ова денес беше СРАМОТА!
Па добро бе ние сме МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД,како можеше да дозволат едно дечишта двапати по ред да си играат КУРТАШАК.,АЛООООО :tapp:.
Во ред е тоа што не не интересира ЛЕ,само не ми е јасно зашто даваа изјави од типот,ќе одиме да ја освоиме ЛЕ,ќе дадеме максимум,а на крајот се посрамотија.
Се гледаше од авион дека Ферги не го занима тој куп,ама не смееше да дозволи ваква БРУКА.
И во иднина ако сакаме да бидеме НАЈДОБАР СВЕТСКИ клуб,се надевам нема да се повторат вакви бламирања.
Затоа што Ферги во декември кога кажа дека ЛЕ ни е казна што се изглупиравме во ЛШ, Платини одма се јави со попувања како смее еден таков респектабилен менаџер како него да вреѓа такво натпреварување и со тоа да вреѓа други екипи кои учествуваат во него. Мора да каже нешто.

П.С. Everytime Pogba comes on for Man United as a Sub , City lose that day . Today he completes his hat-trick lol Pogba vs Stoke = City lose to Everton, Pogba vs West Brom = City lose to Swansea and Pogba vs Athletic Bilbao = City lose on agg to S.Lisbon.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
КАТАСТРОФА !!!

Ова денес беше СРАМОТА!
Па добро бе ние сме МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД,како можеше да дозволат едно дечишта двапати по ред да си играат КУРТАШАК.,АЛООООО :tapp:.
Во ред е тоа што не не интересира ЛЕ,само не ми е јасно зашто даваа изјави од типот,ќе одиме да ја освоиме ЛЕ,ќе дадеме максимум,а на крајот се посрамотија.
Се гледаше од авион дека Ферги не го занима тој куп,ама не смееше да дозволи ваква БРУКА.
И во иднина ако сакаме да бидеме НАЈДОБАР СВЕТСКИ клуб,се надевам нема да се повторат вакви бламирања.
Дечиштата одиграја ФЕНОМЕНАЛНО. Искрено превоодушевен сум од нив. Каков пресинг праат и какви пасови ама навистина како Барса да ја гледам. Незнам дали приметивте штом изгубат топка вршат огромен пресинг, по 2 по 3 играчи на човек му идат и одма ја губевме топката. Значи свака им част, не надиграја поштено. Со онаков стил на игра јас сум 100% сигурен дека за некоја година овие деца ке бидат на врвот од Ла Лига (ако никого не продадат).
Уште еднаш ќе речам.. свака им част на дечките.

Фаворити ми станаја и мислам дека они ќе ја освојат Лига Европа. Памтете ми го муабетот :)
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Затоа што Ферги во декември кога кажа дека ЛЕ ни е казна што се изглупиравме во ЛШ, Платини одма се јави со попувања како смее еден таков респектабилен менаџер како него да вреѓа такво натпреварување и со тоа да вреѓа други екипи кои учествуваат во него. Мора да каже нешто.

П.С. Everytime Pogba comes on for Man United as a Sub , City lose that day . Today he completes his hat-trick lol Pogba vs Stoke = City lose to Everton, Pogba vs West Brom = City lose to Swansea and Pogba vs Athletic Bilbao = City lose on agg to S.Lisbon.
И да било така,за играта што ја играа со Билбао нема никакво оправдување.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И да било така,за играта што ја играа со Билбао нема никакво оправдување.
Јасно дека нема ама подобро против Билбао така да играат него против останативе 10 противници во ПЛ :)
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Јасно дека нема ама подобро против Билбао така да играат него против останативе 10 противници во ПЛ :)
Па уште таму фали да заебат работа и да одам да се џитнам фласта у Вардар.:)

Се надевам нема да гледаме вакво издание во ПЛ.
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Пишав и претходно дека боље е на ПЛ да се мах сконцетрираме, не за друго некако кога ќе се спомне 20 титули поубаво ми звучи.. :icon_lol:
Она што ме копка е зашто излезе денес само со Руни во нападот и зашто така остана дури до 70 мин.? Со еден шпиц многу ретко практикува да игра Ферги, така играше ако не се лажам 2010 год кога испаднавме од Баерн, па еве денес.. Башка тоа денес бркаше негатива од 1 гол и чудна ми е оваа одлука.
Ако веч му е побитна ПЛ, ондак што мораше да го мачи Руни денес, пушти го Берба и нека си го лади 90 мин., незнам колку приметивте, ама Руни делуваше стварно изнервиран на моменти, посебно во второ кога до 15 мин пред крај неможевме 2 пати со топката да се ставиме.. Ах како не влезе таа на Гигс во прво.. :(
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Ако сте го следеле Јунајтед пред 2 години кога Ферги играше со 1 напаѓач против посилните тимови ќе ви стане можеби јасно зошто Ферги и денес играше со таква формација. Со истата таа формација со која Милан го попи на Сан Сиро.

Елиминацијата ја гледам во немотивираноста на играчите и на Ферги за оваа лига. Едноставно ако биде биде, ако не здравје не мора да се замараме тоолку.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
^Искрено јас го оправдувам ваквиот потез со еден напаѓач.
Пример Јанг и Нани да играа по крилните позиции ПОВЕЌЕ знаат гол да дадат, него Велбек.
Така да тоа 2ца напаѓачи е САМО за на хартија.
И не само последните 2 години.. туку од секогас Фергусон играл така. Исто дур беше и Роналдо, и Ван Нистелрој.
Што дека он беше сам.. пак лом правеше :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.590
Ајде да речеме де не им се игра ЛЕ, што е некако најреално објаснување (да не ги мешаме кладилниците). Што ќе коментирате да ве видам во недела со Волфс исто така да се искилават, да примат наивно така 1-2 гола, па да трчаат ко коњи во второ за да стигнат негатива ама ќе дадат еден гол во 85-та и на тоа да остане. А бидете сигурни дека Волфс ќе бидат и тоа како мотивирани, им гори под нозете, лани не тепаја, нема што да загубат, ќе играат максимум. Како тогаш ќе ги оправдате?! Беа изморени од Билбао, против јак тим играја, Волфс има невероватни таленти?!?!? Што? Уште и Сити да си тепа со Челзи е дури тогаш би било весело. Пак ќе им гледаме на сељаците во грб па ќе се тешиме. Абе ајде има уште кола до крајот, ќе биди. Ако веќе планот е да не се форсира со Билбао, се знае тоа како се прави. Руни, Керик, Јанг, Евра, Гигс, Фердинанд некој на клупа, некој не требаше ни да дојде во Шпанија. Пушти го Погба стартер, дај му шанса да видиме што знае, се откажуваме од пласман понатаму ама еве да видиме детево дали го бива. Клај го Бербатов! Жал ми е за човекот, не се сеќавам кога последен пат бил стартер или пак изиграл цел натпревар. Пробај некој нов на лев бек, зошто малтретираш човек со 30 години кој ти е клучен на таа позиција да игра цела утакмица која однапред е “предадена“. Пушти го Велбек исто стартер, зошто Руни кој ни е пола тим игра 90 мин. ? Што, брка некаков рекорд? Гигс исто...Не можеше Валенсија да изигра едно полувреме, колку толку да се подготви за со Волфс?

Знам дека ќе ме нападнат многумина, дека САФ знае што е најдобро бла бла бла...ама за мене е незамисливо да вадиш сосема пристоен, јак стартен тим, да се бламираш на терен и да испаднеш. Играј со втор, трет, тим, пак испадни си ама никој еден збор немаше да рече Манчестер ваков, таков.

Ако пратите шпанско првенство...дали сте гледале некогаш Барса да игра вака незаинтересирано. Ете Реал им бега 10 бода. И шо треба се тие да се откажат и да не играат оти Реал им бегал 10 бода. Играат и со најјак тим и со младинци ама трчаат бе брат, се залагаат максимално, се борат децата за прв тим без разлика со било кој противник да играат. Нели мотото на тимот беше: BELIEVE, ИГРАМЕ ДО КРАЈ, НЕ СЕ ПРЕДАВАМЕ, НИЕ СМЕ ЈУНАЈТЕД....

15 години го следам Јунајтед ама онакво незалагање и бламирање никогаш не сум видел досега. И од Сити кога губеа 0-3 пак одеа трчаа напред, дадоа гол, се трудеа да ублажат, пак одеа сите во напад и им ја наполнија мрежата со уште три гола, ама никој не им замери пошто поштено си беа преебани од подобар противник.

И се освен победа во недела ќе биде големо разочарување за мене и дефинитивно знак дека не заслужуваме титула оваа година.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Боби ај сеа и ти не збори...Па и од Базел кога испаднавме наредно игравме со Волвс па ти рече ќе се килавиме и треба да сме среќни ако извадиме 1-1 дома а всушност ги торпедиравме уште првите 20 минути.

Какво борење за опстанок, го немат Мек карти, Хенри и уште 2-3ца повредени, управата читав сеа сакала и тој што им е кертејкер да го избрка на 2 месеца до крај на сезона. Да го имаа ММК ќе сфатев некако... Факинг Фулам ги сомле со 5-0... Се освен победа со 3 гола разлика ќе е разочарување јас би рекла.

А ако ги следиш Манчестер 15 години ко што викаш тогаш не гледам зошто вакво нешто би те загрижувало тебе. Потсети се само на 2003/04 и 2004/05 поготово, бетер бевме.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.763
Поени од реакции
14.028
Капитенот на Вулвс мислам пијан бил пред некој ден на тренинг....во криза се и не гледам причина зашто не би ги победиле...Ако гледаме дека по тоа дека се силно мотивирани против нас за да опстанат во лига,па и ние сме мотивирани да ја освојме лигата...
 
A

apidrone

Гостин
Не сфаќам како и по толку години, сеуште има луѓе кои се сомневаат во потезите на Фергусон. Добро бе, прва сезона го пратите Манчестер?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom