Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
сеа ги чекаме снимките кај што биле оштетени, мора да има некој пенал недосуден !

Колку ќе биде јако кога ќе завршат непоразени ........ а втори :icon_lol:
Не сме биле оштетени ни со Киево, ни вечерва.Штета, Болоња и Киево немаа среќа да победат, покажаа срце и желба далеку поголема од Јувентус :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Заслужено сме поразени , ако продолжиме вака и до 4 место може да гураме.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.035
Поени од реакции
6.061
Коа падна голот, Ди Ваио беше „помеѓу“ Касерес и Штајнер. Вториов закасни со стапицата.

Него остајте вие ова. Ни Болоња не може да не победи. Па „најдобри СМЕ“ бе. Никој не може како нас. Саде нерешени да реди:icon_lol:

Сакав победа да ви „бидеме“ уште конкуренти, ама ништо од тоа изгледа. Наредно коло типувам +4 за Милан на табела.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.233
Поени од реакции
8.126
Не знам од кај ги копате приказните ама никој од навивачите на Јуве не плачел по судии иако сезонава имаше неколку случаи во кои имаше основа за тоа. Од навивачите на Милан почнаа детските муабети дека треба да се прекине сезоната и да му се даде титулата на Јуве, Јуве го местеле за шампион и други небулози. Сега кога видовте дека конспиративната теорија не ви проаѓа ви се рашири шупчето ко кокиче а?
 
С

сашенко

Гостин
сеа ги чекаме снимките кај што биле оштетени, мора да има некој пенал недосуден !

Колку ќе биде јако кога ќе завршат непоразени ........ а втори :icon_lol:
А јас па чекам видео каде ке докажуваат Милан дека местиме и дека италијаните не местат нас за титула :pos:
--- надополнето: 7 март 2012 во 20:44 ---
Не знам од кај ги копате приказните ама никој од навивачите на Јуве не плачел по судии иако сезонава имаше неколку случаи во кои имаше основа за тоа. Од навивачите на Милан почнаа детските муабети дека треба да се прекине сезоната и да му се даде титулата на Јуве, Јуве го местеле за шампион и други небулози. Сега кога видовте дека конспиративната теорија не ви проаѓа ви се рашири шупчето ко кокиче а?
Имаше и некои од фан клуб Јуве, а и јас неколку пати реков дека не се фер судиите према нас.Ама ако тоа е плачење од судии тогаш помогни ми да најдам некој нов збор за ова болиданото што е пошто го отупеа со овој мубает милан после нерешената со нас.

Реков тогаш а ке речам и сеа пак.Пред утакмицата јуве се жалеа од судии и одеднаш Миланезиве после нерешената утакмица на форумов извадија муабет дека нас не местат за титула и све се заборави до тогаш шо се праеше маубет.Хаха, беше најидиотската работа што сум ја прочитал до сега у животов мој.Ете помина утакмицата и сеа ние сме плачеле уставрииии од судиитеее :pos:...кога како им одговара да тролаат , нема друго објаснување...
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.122
Поени од реакции
14.276
Не знам од кај ги копате приказните ама никој од навивачите на Јуве не плачел по судии иако сезонава имаше неколку случаи во кои имаше основа за тоа. Од навивачите на Милан почнаа детските муабети дека треба да се прекине сезоната и да му се даде титулата на Јуве, Јуве го местеле за шампион и други небулози. Сега кога видовте дека конспиративната теорија не ви проаѓа ви се рашири шупчето ко кокиче а?
Прочитај ги постовите на ова тема пред дербито и ќе видиш за што се водеше најмногу муабет. Јас се расправав со неколку ваши фанови, не сум сонувал! :) Тоа за навивачите, за Конте и другите од вашиот клуб да не збориме... :) Навивачите на Милан почнаа да враќаат само, им прекурчија тие од твојот фан клуб. Од вас си почна тој муабет... Ај, сега, да гледаме ЛШ...

П.С. И после вашиот натпревар со Киево кај вас во фан клуб читав дека сте изиграле нерешено затоа што на тимот и Конте им било јасно дека Харалампие Берлусконовски ја наместил титулата... :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.913
Поени од реакции
41.876
Кажав јас на дербито ни земаа 1 бод и дека за тоа малите екипи ќе им скинат 4 бода и така испадна :D
Исто важи и за комшиите, победија селиџиски ама имаат казна: после дербито победа да не видат, и ете и тоа се исполни :D
 
С

сашенко

Гостин
Кажав јас на дербито ни земаа 1 бод и дека за тоа малите екипи ќе им скинат 4 бода и така испадна :D
Исто важи и за комшиите, победија селиџиски ама имаат казна: после дербито победа да не видат, и ете и тоа се исполни :D
Ти си пророкот а? :pos:
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
Кажав јас на дербито ни земаа 1 бод и дека за тоа малите екипи ќе им скинат 4 бода и така испадна :D
Исто важи и за комшиите, победија селиџиски ама имаат казна: после дербито победа да не видат, и ете и тоа се исполни :D
Иам лоша реума брат може да ми помогнеш некако :pos::pos:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.233
Поени од реакции
8.126
Прочитај ги постовите на ова тема пред дербито и ќе видиш за што се водеше најмногу муабет. Јас се расправав со неколку ваши фанови, не сум сонувал! :) Тоа за навивачите, за Конте и другите од вашиот клуб да не збориме... :) Навивачите на Милан почнаа да враќаат само, им прекурчија тие од твојот фан клуб. Од вас си почна тој муабет... Ај, сега, да гледаме ЛШ...

П.С. И после вашиот натпревар со Киево кај вас во фан клуб читав дека сте изиграле нерешено затоа што на тимот и Конте им било јасно дека Харалампие Берлусконовски ја наместил титулата... :)
Јас лично сум се пожалил на 2-3 недосудени пенали во корист на Јуве без притоа да го доведам во контекст Милан или Берлускони. За пеналите на Милан немам ништо кажано (некои од нив не сум видел). Единствено ги споредив пеналите на Боатенг и Красич поради казната што ја доби Милош.
Најискрено, Јуве се сами виновни за тоа што не водат на табела. Колку и да можеле да го сменат изгледот на табелата тие 2-3 пенали тоа не го менува фактот дека на Конте му е побитно да остане непоразен отколку да победи на меч. Наместо 13 нерешени да имаа 5 победи и 8 порази ќе имаа исто бодови со Милан.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Не знам од кај ги копате приказните ама никој од навивачите на Јуве не плачел по судии иако сезонава имаше неколку случаи во кои имаше основа за тоа. Од навивачите на Милан почнаа детските муабети дека треба да се прекине сезоната и да му се даде титулата на Јуве, Јуве го местеле за шампион и други небулози. Сега кога видовте дека конспиративната теорија не ви проаѓа ви се рашири шупчето ко кокиче а?
Друже да не се лажеме сега...Ако точно те интересира тие муабети почнаа од ваша страна уште по пресвртот пртив Лече кога го дадоа Галијани во кадар како збори на телефон.Искрено ме мрзи да барам ама Тимче и компанија напнаа во темава за тоа како Галијани местел утакмици,ни суделе пенали итн.Од доверлини извори дознаваме дека тоа со телефонот одело вака:

Резултатот од овој разговор беше следниот:

После секој досуден пенал за Милан ама буквално кажано СЕКОЈ тука некој се наоѓаше од ваша страна и го дрвеше како тоа судиите ни помагале бла бла бла ...Почнаа работите со судиите и федерацијата да одат во ваша корист па во иста мера беше возвратен ударот само што вие некако како потресени сте ми ...:D Федерацијава се обиде да ве гурне нагоре ама со дедо ми Пирло и внук му Бориело толку е ...:icon_lol:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.233
Поени од реакции
8.126
После секој досуден пенал за Милан ама буквално кажано СЕКОЈ тука некој се наоѓаше од ваша страна и го дрвеше како тоа судиите ни помагале бла бла бла ...Почнаа работите со судиите и федерацијата да одат во ваша корист па во иста мера беше возвратен ударот само што вие некако како потресени сте ми ...:D Федерацијава се обиде да ве гурне нагоре ама со дедо ми Пирло и внук му Бориело толку е ...:icon_lol:
Не заебавај за Пирло. Вчера гледав во кафич со другар и баш му реков, колку им фали Пирло на Милан во ситуацијава. Тоа беше кога Арсенал притискаше и Милан не можеше да сврзе две додавања. За Бориело, немам зборови. Не е можно некој толку да незнае фудбал да игра.
Што се однесува до судењето, јас за друго зборам. Викавте дека Јуве го местат за шампион. Ако е стварно така, нема сила што ќе ги спречи судиите да му помогнат во тоа. Јуве по секоја цена ќе ги добиеше двата последни меча. На мечот со Киево имаше две спорни ситуации (веќе се изјаснив дека според мене не беа пенали) на кои судијата, кој е нели потплатен од Јувентус, можеше да покаже пенал и да ни ја донесе победата. Исто и денес при фаулот над Де Чеље можеше да се направи будала и пак да ни ја донесе победата. Сепак ништо од ова не бидна затоа што судењето според мене е во глобала лошо без намера да се исфаворизира еден или друг тим. За пеналите за кои јас се имам пожалено а ги спомнав во претходниот пост (Парма, Сиена) а не му биле досудени на Јуве јас им бев лут на судиите а не реков дека го фаворизираат Милан.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Не заебавај за Пирло. Вчера гледав во кафич со другар и баш му реков, колку им фали Пирло на Милан во ситуацијава. Тоа беше кога Арсенал притискаше и Милан не можеше да сврзе две додавања. За Бориело, немам зборови. Не е можно некој толку да незнае фудбал да игра.
Што се однесува до судењето, јас за друго зборам. Викавте дека Јуве го местат за шампион. Ако е стварно така, нема сила што ќе ги спречи судиите да му помогнат во тоа. Јуве по секоја цена ќе ги добиеше двата последни меча. На мечот со Киево имаше две спорни ситуации (веќе се изјаснив дека според мене не беа пенали) на кои судијата, кој е нели потплатен од Јувентус, можеше да покаже пенал и да ни ја донесе победата. Исто и денес при фаулот над Де Чеље можеше да се направи будала и пак да ни ја донесе победата. Сепак ништо од ова не бидна затоа што судењето според мене е во глобала лошо без намера да се исфаворизира еден или друг тим. За пеналите за кои јас се имам пожалено а ги спомнав во претходниот пост (Парма, Сиена) а не му биле досудени на Јуве јас им бев лут на судиите а не реков дека го фаворизираат Милан.
Не го сваќај тоа за Пирло на тој начин де ... се шалев.Фалеше на таа утакмица и искуството на Сидорф но искрено не ми е многу жал за Пирло зошто во тимот почнаа да се бараат замени за постарите па кога тогаш ќе мораше или да си оди или да се пензионира.Ова со федерацијава во претходниов пост исто беше шала иако стојам на тоа што го кажав во дускусијата со Dino-Juve за двојниот аршин што го има во федерацијата.Значи не судиите туку некој одлуки што сезонава за нас важеа а за вас не со тоа што Јуве како клуб не го обвинувам нигде во таа приказна.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
абе бориело е класа играч,колку само го дрвеа дека не играл за репрезентација.........
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom