РЕТРО: Македонски реклами од 1995-та

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ја има некој рекламата за ТРЕСКА?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Ја има ли некој рекламата за оние соковите на растворање на оној дебелиот како го викаа... Имаше убава музика на некаков жичен инструмент, нешто јужноамеричко.... А и женските беа убави, имаше една подзапотена во кратки пантолончиња кај што става плодови во кошница... Оние соковите бе, уни-незнамкако, во пластични шишиња. Зоре Темелковски го викаа дебелиот, се напраи миљонер продавајќи ни шурупчиња...
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Дали е ова Ана Стојановска на рекламата?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837

factotum

конвертит
Член од
3 јануари 2012
Мислења
121
Поени од реакции
38
Слабо можат да се најдат рекламите по јутјуб..
Абе колку за толку и јас знам да пребарувам по ЈуТјуб, ако сум постара генерација... Претпоставив дека некој од дискутантите работи во некоја од телевизиите па има пристап до постари материјали. И тие што се поставени на ЈуТјуб, некој ги поставувал.

Нема везе, одиме понатаму! Ако некој налета на таа реклама, го молам да ја постави!!! Музиката беше навистина убава (а тек шундурчињата)..:P
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.649
Поени од реакции
13.112
Тии му еам шо копате по интернетов, го праите археолошко наоѓалиште.
Него ако некој се сеќаа за рекламата на Infoproject компјутери една цура играше стриптиз и на крај од принтер искача срце.
Имаше уште неколку:
Една со рекламирање на оружје као нешо идеше „Не со тие куршуми!“
Друга со Р.У. Кочо рацин идат дечко и девојка и као Let`s learn english language.
После Таска Балабанова (мислам) и еден дедо коа учат англиски и као иде вака рекламата - Shall we go to the disco tonight?
Имаше една со тенџериња од Дафинка зачини од витаминка
Исто имаше една со Јупи (постариве генерации ќе се сетат) врнеше дожд и нешо као скакање у вода
И уште една да не дужам - Sah парфем нешо у стилу Џејмс бонд музика и некакви си јахти као фраеров ги ќарува цурите.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
najaki reklami od toa vreme bea za partner cigarite :)
i od fersped reklamata koga se kacuva edna devojka vo kamion bez gaki ne mozam nikade da ja najdam taa reklama :oops:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Пер, нема други реклами од тоа време на интернетов. Само овие ги најдов јас. Барав колку што можам и само овие ми испаѓаа...
Кога ќе видам подобро 90% од рекламиве ти си ги ставил, мене вчера ми се виде како секој втор јузер да става реклами... Нема везе моја грешка... ТИ ја направи темава за К-15! :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.089
А имаше и една, побајаги стара, за Партнер цигари, кај што дечко и девојка, бизнис луѓе пред деловен центар :icon_lol: , почнуваат страсно да се љубат, а во позадина некаква си шлагер музика идеше. Едвај чекав да пуштат реклами.:)
 

proud_89

Legenden sterben nie!
Член од
17 јануари 2011
Мислења
147
Поени од реакции
87
Некој ја спомна погоре за Глос. Колку време не ми текнуваше текстот на песната! Браво!
Исто и рекламата за Треска беше јака!

И уште една реклама од 90тите што ми текнува беше една за Осигурување Македонија мислам. Со едно нацртано човече. Оп оп оп и животот не ти е осигуран, сега знаеш каде да се осигураш во Ад осигурување Македонија! :D
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
А имаше и една, побајаги стара, за Партнер цигари, кај што дечко и девојка, бизнис луѓе пред деловен центар :icon_lol: , почнуваат страсно да се љубат, а во позадина некаква си шлагер музика идеше. Едвај чекав да пуштат реклами.:)
Што ти е бе..ја на таа реклама гасев цел телевизор од штекер.. срам ми беше :D
 

factotum

конвертит
Член од
3 јануари 2012
Мислења
121
Поени од реакции
38
Најсмешна беше на К-15 за „Лотарија“:

„Играјте за награди од сто, двеста и други илјади марки....“ :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom