РЕТРО: Македонски реклами од 1995-та

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.204
Поени од реакции
78.729
Ебати ретрото - од '95 и сл.

Што е за вас ретро? Све што е постаро од завчера?
По колку години имате, у ствари?
Сите по неколкунаесет, претпостављам.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ебати ретрото - од '95 и сл.

Што е за вас ретро? Све што е постаро од завчера?
По колку години имате, у ствари?
Сите по неколкунаесет, претпостављам.
95та беше пред 17 години брат....
старееш
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.130
Поени од реакции
18.126
Рекламата за Тутун со еден црнец :pos:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.339
Поени од реакции
7.452
1. Него ако некој се сеќаа за рекламата на Infoproject компјутери една цура играше стриптиз и на крај од принтер искача срце.
2. Една со рекламирање на оружје као нешо идеше „Не со тие куршуми!“
3. Друга со Р.У. Кочо рацин идат дечко и девојка и као Let`s learn english language.
После Таска Балабанова (мислам) и еден дедо коа учат англиски и као иде вака рекламата - Shall we go to the disco tonight?
4. Имаше една со тенџериња од Дафинка зачини од витаминка
5. И уште една да не дужам - Sah парфем нешо у стилу Џејмс бонд музика и некакви си јахти као фраеров ги ќарува цурите.
1. Марија Стојановиќ мислам дека беше цурата, првата македонка што сними разголема реклама.
После тоа исто многу секси беше рекламата за еден мирис, мислам дека се викаше Сатва.
Лежи у свилени чаршафи, и и се јавува типот и прават нешто муабет како ду ју лав ми, јес, прув ит, и таа шприцнува од парфемот во слушалката и иде парфемот преку жици и излегува од другата страна и типов прави онаква фаца, како да го мириса парфемот :))
2. Татјана Стојановска, официјално првата Мис на Македонија, рекламата беше за фабриката за муниција од Самоков :)
3. Си ја користам Shall we go to the disco tonight со другарчиња кога треба да идеме некаде :))
4. Првата компјутерски генерирана реклама што ја имам гледано, 4 тенџерија на шпорет и пеат :)))
5. Не ми текнува баш... знам дека Sah беше скап на времето.
--- надополнето: 4 февруари 2012 во 16:58 ---
najaki reklami od toa vreme bea za partner cigarite :)
i od fersped reklamata koga se kacuva edna devojka vo kamion bez gaki ne mozam nikade da ja najdam taa reklama :oops:
Блага еротика беш рекламата за цигари Партнер, хух:love:
--- надополнето: 4 февруари 2012 во 17:00 ---
А сеа една многу ТоБ реклама од 1991ва :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.641
Поени од реакции
13.091
1. Марија Стојановиќ мислам дека беше цурата, првата македонка што сними разголема реклама.
После тоа исто многу секси беше рекламата за еден мирис, мислам дека се викаше Сатва.
Лежи у свилени чаршафи, и и се јавува типот и прават нешто муабет како ду ју лав ми, јес, прув ит, и таа шприцнува од парфемот во слушалката и иде парфемот преку жици и излегува од другата страна и типов прави онаква фаца, како да го мириса парфемот :))
2. Татјана Стојановска, официјално првата Мис на Македонија, рекламата беше за фабриката за муниција од Самоков :)
3. Си ја користам Shall we go to the disco tonight со другарчиња кога треба да идеме некаде :))
4. Првата компјутерски генерирана реклама што ја имам гледано, 4 тенџерија на шпорет и пеат :)))
5. Не ми текнува баш... знам дека Sah беше скап на времето.
--- надополнето: 4 февруари 2012 во 16:58 ---

Блага еротика беш рекламата за цигари Партнер, хух:love:
--- надополнето: 4 февруари 2012 во 17:00 ---
А сеа една многу ТоБ реклама од 1991ва :)
хахахаха ова ме потсети на еден скеч со к-15 со наш Киро и уште некој беше. Тии му еам сеа ме напраи носталгичар.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.339
Поени од реакции
7.452
Плус и јаааас носев Wiwi Show од Винка Виница :)

За Винка Виница, за џинсот за возрасни имаше реклама со една типка, доаѓа дечкото кај неа дома да ја земе за да идат у град и на врата се избацува Џумерко со еден куп мали деца :))
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.638
Поени од реакции
11.611
Се отепав од барање една реклама од Отекс Охрид мислам беше со ќебиња и деца некои, ај побарајте и вие можи ќе ја најдете фала пријатно...

П.С. Ова со Едко ептен ќеиф ми напраи браво! Скрос ја имав забораено. Како гледам убај пичиња имало и тогаш...само што тогаш не ги гледав со курот :)
 
L

Löwe

Гостин
Знам дека многумина ќе ми замерите за рекламава пошто не е македонска, али сепак ретро е, и е доста интреесна :)

 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Ми текна на првата рекламата за осигурување, снимена на зградата на Дос(денешно Кјуби) типот со каблите се вплеткува и го пецка струја, одеше нешто вака; Оппп полека полека дали ти е животот осигуран,дали ти е станот осигуран итн итн.

И на рекламата на Викса, во времето кога стана ин да се спуштаат плафоните. Дечки дечки ти не си висок бе плафонот е спуштен.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ебати ретрото - од '95 и сл.

Што е за вас ретро? Све што е постаро од завчера?
По колку години имате, у ствари?
Сите по неколкунаесет, претпостављам.
Јас сум 91. Овие реклами на детството ме потсетуваат :) ми фали уште серијата што не смеев да ја гледам (оти беше преперверзна за наш менталитет) само никако да се сетам како се викаше :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom