Ненад, чудото од Македонија

  • Креатор на темата Мартин`
  • Време на започнување
Член од
19 март 2011
Мислења
12.763
Поени од реакции
14.028
Ова све исфорсирани деца , не викам дека не е добар , ама има 15 пати боље играчи од овој , со мене едно дете што тренираше 96 годиште во Работнички игра за Галатасрај , само нема некој да го испромовира по весници и такви работи , ви гарантирам дека у наредни 10 години нема да се појави подобар играч од овој што е у Галатасарај , детето се вика Кристијан.
Не дека го познавам ама имам слушнато за овој Кристијан мислам Шиљо го викаа или така нешто(ваљда е тој што мислам)на моја/твоја возраст 15/16 години има.Тој е или утка сум?:D
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Татко му ги дал тие 31 поене, иначе малиот не го бивало префорсиран бил многу.

Што се нема да прочиташ....
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.128
Димитријевиќ повторно одличен
Екипа Кошарка
09.12.2011 23:07
Ненад Димитријевиќ продолжи да ги импресионира скаутите на водечките европски клубови кои што го следат турнирот за млади кошаркари што се одржува во Бадалона. Македонското чудо од дете има само 13 години, но важи за незапирливо за своите врсници и сосема заслужено се наметнува како еден од најдобрите европски кошаркари на оваа возраст.

Димитријевиќ ваквиот статус го потврди и на третиот меч на силниот турнир во Бадалона, каде што го носи дресот на Хувентуд. По победите над АЕСЕ и над Реал Мадрид, македонскиот ас денеска го предводеше својот тим и до триумф над составот над Сан Хозе. Хувентуд го доби овој дуел со убедливи 91-67, а Ненад Димитријевиќ повторно беше прва виолина на својот состав, постигнувајќи 22 поени (2/3 за три, 6/10 за два, 4/5 за еден поен), три украдени топки и две асистенции.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
ХУВЕНТУД ГО ГРАБНА НЕНО

Веднаш по
натпреварот со гигантот Реал Мадрид, следела експресна реакција на челниците на Хувентуд, кои потпишаа четиригодишен договор со Ненад Димитријевиќ
Ненад Димитријевиќ направи вистински бум во кошаркарска Шпанија. Пред се затоа што 13-годишниот супер талент е првиот играч од Македонија кој на оваа, и тоа како рана возраст, успеа да направи трансфер во тим од земја која е актуелен европски првак, поточно кажано во Хувентуд.
Хувентуд го грабна, само да не го грабне и Шпанија, ајде нека му е со срекја.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
ХУВЕНТУД ГО ГРАБНА НЕНО

Веднаш по
натпреварот со гигантот Реал Мадрид, следела експресна реакција на челниците на Хувентуд, кои потпишаа четиригодишен договор со Ненад Димитријевиќ
Ненад Димитријевиќ направи вистински бум во кошаркарска Шпанија. Пред се затоа што 13-годишниот супер талент е првиот играч од Македонија кој на оваа, и тоа како рана возраст, успеа да направи трансфер во тим од земја која е актуелен европски првак, поточно кажано во Хувентуд.
Хувентуд го грабна, само да не го грабне и Шпанија, ајде нека му е со срекја.
Четиригодишен договор за тим на 13 години.
Уау.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Нено е стварно добар играч за негова возраст али премногу се крева прашина, а детево е премногу мало за толкава фама да се дига околу неговото име, тоа може само да му наштети. Талентиран е се е тоа ок, ама не може никој да предвиди за 12 годишно дете дека со сигурност ќе стане најдобриот кошаркар на сите времиња у Македонија, ќе влезе у НБА итн итн... Зошто? Затоа што тој сеуште расте и при развојот не дај боже може да му се десат триста чуда: проблеми со колената, проблеми со зглобовите, со срцето (шум и ред други аномалии). Дајте да го оставиме на раат детево да си се развива како што треба, јас мислам дека со волку зборење за него може само да му се наштети.
 
P

PewDiePie

Гостин
^ Не бе другар,нема ништо лошо во тоа што си ги цениме талентите. Подобро уште од сега да го величиме отколку после 5-6 години кога ќе крева медал за Македонска репрезентација па да тогаш како 70% од луѓето фејкерски да викаме леле најдобар е,браво ѕверу ова она.....

Камо повеќе вакви деца да излегуваат.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
^ Не бе другар,нема ништо лошо во тоа што си ги цениме талентите. Подобро уште од сега да го величиме отколку после 5-6 години кога ќе крева медал за Македонска репрезентација па да тогаш како 70% од луѓето фејкерски да викаме леле најдобар е,браво ѕверу ова она.....

Камо повеќе вакви деца да излегуваат.
Далеку од тоа брат, треба што повеќе да си го цениме нашето, ама мене ми е да не го угушат детево со прерана слава и како што реков погоре ништо не се знае во животот али дај боже Нено да игра и во НБА. Се најдобро.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.399
Аууу играње у стилу ала CP3... Браво, ѕвер
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Aко прават трансфери на млади години лошо било, млад бла бла, форсиран дрн дрн јариња ...
Ако прави трансфер на постари години стар бил, кај бил досега, што правел, џабе е добар трансфер кога порано требал да направи.
Едни исти муабети се вртат во круг, крај неможе да им се најде на луѓево.

Нено е талентирано кошаркарче, кое има супер позадина зад себе, има кој да го гурка. И дали поради тоа што има родител бивш кошаркар, тренер и сопственик на тим треба да ги ругаме неговите успеси? Не бре луѓе, треба да се радуваме, батали иднина, не знаеме што ќе биде, не знаеме со нас што ќе биде утре, не знаеме Антиќ дали утре ќе игра кошарка, не знаеме Нено за една година кај ќе е. Но барем нека си ужива во сегашноста, а таа е дека тој е вундеркид, со фантастична игра, дриблинг и одлично поентира и со трансфер на кој му се воодушевува цела нација. Детето го бива.

Тоа што е син на Саше е само предност за него. Но за сите други луѓе е мана и доволно за да трачарат. Нено вајда прво даде кош па после прооде. Го гледав како мал како игра, за него кошарката е се, тој по 12 часа тренираше на ден. Никој не му забранува на ниедно дете да тренира, треба само да сака. А Нено ги има сите услови. На 5 години даваше кошеви назачки, а јас се комплексирав :icon_mrgr:

Јас само ќе му посакам многу многу среќа и здравје.
Со талентот негов може многу да успее, само ако тој е доволно паметен да го искористи талентот но и трудот што го вложува.
Ги има сите предиспозиции, треба само да се покаже одлично.
Со среќа Нено :pipi:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Малиот е супер,му посакувам се најдобро, и се надевам нема да стане себично и лакомо створење како што е татко му..
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Aко прават трансфери на млади години лошо било, млад бла бла, форсиран дрн дрн јариња ...
Ако прави трансфер на постари години стар бил, кај бил досега, што правел, џабе е добар трансфер кога порано требал да направи.
Едни исти муабети се вртат во круг, крај неможе да им се најде на луѓево.

Нено е талентирано кошаркарче, кое има супер позадина зад себе, има кој да го гурка. И дали поради тоа што има родител бивш кошаркар, тренер и сопственик на тим треба да ги ругаме неговите успеси? Не бре луѓе, треба да се радуваме, батали иднина, не знаеме што ќе биде, не знаеме со нас што ќе биде утре, не знаеме Антиќ дали утре ќе игра кошарка, не знаеме Нено за една година кај ќе е. Но барем нека си ужива во сегашноста, а таа е дека тој е вундеркид, со фантастична игра, дриблинг и одлично поентира и со трансфер на кој му се воодушевува цела нација. Детето го бива.

Тоа што е син на Саше е само предност за него. Но за сите други луѓе е мана и доволно за да трачарат. Нено вајда прво даде кош па после прооде. Го гледав како мал како игра, за него кошарката е се, тој по 12 часа тренираше на ден. Никој не му забранува на ниедно дете да тренира, треба само да сака. А Нено ги има сите услови. На 5 години даваше кошеви назачки, а јас се комплексирав :icon_mrgr:

Јас само ќе му посакам многу многу среќа и здравје.
Со талентот негов може многу да успее, само ако тој е доволно паметен да го искористи талентот но и трудот што го вложува.
Ги има сите предиспозиции, треба само да се покаже одлично.
Со среќа Нено :pipi:
те молам не збори вакви работи луѓено ќе помислат дека стварно не е исфорсиран.. Не викам дека не е добар али далеку од тоа што мислите на форумов.. Ако за некој треба да се дига фама тоа е андреј магдевски и кристијан николов дека детево на 13 години нема пораснато од кога има 10 години .. и ја тоа добро го знам .. Башка никогаш не викајте пред време дека успеал.. и ја си бев надежен али ете син на кардиолог со шум на срце сум...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom