Разликата во години

nescafe

за освестување
Член од
27 август 2009
Мислења
604
Поени од реакции
277
Веројатно ќе бидам способен да фатам некоја на мои години, а не да лечам фрустрации, заведуваќи наивни едвај полнолетни девојчиња:)
Според твојот профил: Фитнес и Бодибилдинг имаш не повеќе од 22 години, натвои години и јас размислував така, сега е малку поинаку.

Имам другарки и другари кои се исженија и испомажија со партнери помали од нив и по 10 години, па живеат многу подобро од оние кои се на иста возраст, барем јас никогаш не сум ги видел да се скараат и слично, е ова иди и на нив кажи им го да видиш што ќе ти одговорат.

Љубовта не познава граници мали.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Веројатно ќе бидам способен да фатам некоја на мои години, а не да лечам фрустрации, заведуваќи наивни едвај полнолетни девојчиња:)
Ах дете, дете...

Ако имаш 30+ години не треба многу способност да фатиш девојка на твоја возраст.
Треба способност да фатиш десеттина години помала...

:)

Не разбираш сега, но ќе ти се каже самото кога ќе дојде време. Што се однесува до фрустрациите, јас би рекол дека ти си во моментов исфрустиран затоа што некој со 30+ фаќа девојки за кои ти мислиш дека некако ти припаѓаат.

;)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Веројатно ќе бидам способен да фатам некоја на мои години, а не да лечам фрустрации, заведуваќи наивни едвај полнолетни девојчиња:)
Еј! Немој ти многу многу за едвај полнолетни девојчиња!
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727

Мене ми беше омилен делот кај 4:36-4:38, хе, хе...:P

Хеј, а можда во темава не се збори за волку голема разлика?

Како и да е, годините се состојба на умот...или пак не? Хе, хе, хе!

:cool:
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.596
Поени од реакции
35.036
Разлика во години

Ситуација 1 - девојката има 17, дечкото има 27, во овој случај имаме и те како големо влијание на годините во врската. 17 години се премалку за да се спојат со искуството од 27 години. Според мене, без разлика колку девојката ќе се труди и мисли дека се вклопува во таа врска, без разлика колку е зрела, таа може да му биде само еден буквар за прво одделение на дечкото. На личност од 27 години му треба стабилност, а тешко дека девојка која има 17, која тек почнала да ја осознава реалноста, може да му понуди стабилност,
Во текот на животот се случуваат различни работи со кои различно ќе се справуваат и двајцата, и доколку тие неможат да си ги синхронизираат своите размислувања и потреби, тоа е КРАЈ

Ситуација 2 - девојката 27, дечкото 37 , тука веќе е нешто друго, сосема поинаква ситуација, кога веќе двајца луѓе, знаат што сакаат, доволно зрели за да имаат осет за сродна душа, свои заеднички интереси, со веќе оформени ставови дека ‘‘се што лета не се јаде‘‘, во тој случај можеме да кажеме дека годините нема да имаат влијание врз врската, во тој случај можеме да зборуваме за искрена и чиста љубов, меѓусебно разбирање, зрелост и желба за успех.

П.С..во секој случај кога има љубов, тогаш срцето не се прашува:pipi:
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Разлика во години

Ситуација 1 - девојката има 17, дечкото има 27, во овој случај имаме и те како големо влијание на годините во врската. 17 години се премалку за да се спојат со искуството од 27 години. Според мене, без разлика колку девојката ќе се труди и мисли дека се вклопува во таа врска, без разлика колку е зрела, таа може да му биде само еден буквар за прво одделение на дечкото. На личност од 27 години му треба стабилност, а тешко дека девојка која има 17, која тек почнала да ја осознава реалноста, може да му понуди стабилност,
Во текот на животот се случуваат различни работи со кои различно ќе се справуваат и двајцата, и доколку тие неможат да си ги синхронизираат своите размислувања и потреби, тоа е КРАЈ

Ситуација 2 - девојката 27, дечкото 37 , тука веќе е нешто друго, сосема поинаква ситуација, кога веќе двајца луѓе, знаат што сакаат, доволно зрели за да имаат осет за сродна душа, свои заеднички интереси, со веќе оформени ставови дека ‘‘се што лета не се јаде‘‘, во тој случај можеме да кажеме дека годините нема да имаат влијание врз врската, во тој случај можеме да зборуваме за искрена и чиста љубов, меѓусебно разбирање, зрелост и желба за успех.

П.С..во секој случај кога има љубов, тогаш срцето не се прашува:pipi:
Ако личноста од 27 год бара стабилност и сигурност тогаш зашто ја избрал таа од 17 која не доволно е созреана и сеуште е дете на која интересни и се некој други работи него ли сериозноста.Овде во овој случај ќе губи само нерви да проба да ја научи на она што тој мисли дека е во ред и никогаш нема да му успее.Не е проблемот само кај неа туку и кај тој што ја избрал ;)
Втората ситуација ти е полн погодок и се согласувам со тебе веќе и двајцата имаат животно искуство и поминале низ некој работи и полесно ќе биде да опстојат.
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
Разлика во години
Ситуација 3: Дечкото нека има ајде 20 години, девојката 28, а тогаш ?
Не вели не е можно, зашто вчера до мене стоеше ваков пар. И се зачудив.Ептен.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.596
Поени од реакции
35.036
Ситуација 3: Дечкото нека има ајде 20 години, девојката 28, а тогаш ?
Не вели не е можно, зашто вчера до мене стоеше ваков пар. И се зачудив.Ептен.
Јас никаде не споменав дека не е можно.
Можно е се, зборував за перспективата:)
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Ситуација 3: Дечкото нека има ајде 20 години, девојката 28, а тогаш ?
Не вели не е можно, зашто вчера до мене стоеше ваков пар. И се зачудив.Ептен.
Не гледам што има чудно во тоа.Како што има врски постаро машко-помладо женско така и обратно.
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
Јас никаде не споменав дека не е можно.
Можно е се, зборував за перспективата:)
Па ме интересираше твојто мислење за ова.
Нели во твојот пример девојка од 27 години знае што сака, сака стабилност.
Оваа имаше 28-29 а дечкото е 2 години помал од мене =20 години.
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.371
Дали се слага некој со мене дека разликата во неколку средношколски години е огромна, а факултетски е многу мала?
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Дали се слага некој со мене дека разликата во неколку средношколски години е огромна, а факултетски е многу мала?
Не... Освен прва и четврта година комбинација, тоа веќе не иде некако..
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.596
Поени од реакции
35.036
Па ме интересираше твојто мислење за ова.
Нели во твојот пример девојка од 27 години знае што сака, сака стабилност.
Оваа имаше 28-29 а дечкото е 2 години помал од мене =20 години.
Се е индивидуално,,,годините воопшто влијаат на секое поле од животот, па и во љубовта, момче од 20 години моментално мисли дека сака некоја најмногу на свет, за да на 25 години веќе е свесен дека тоа било само еден минлив период и некое си искуство кое го научило дека љубовта е многу повеќе од некој да те држи за рака и да ти симнува звезди,,,,
Како што созрева човекот, така созрева и љубовта.
Мојот став, девојка 28, дечко 20 = на пропала инвестиција, губење време и нерви, минлива врска ништо повеќе,
 
Член од
11 септември 2011
Мислења
358
Поени од реакции
608
Еве вака:
-Кога имав 15 години се смував со девојка од 25 години:)
-Кога имав 21 година сакав да имам некоја врсничка од 18-20 ама тоа ми беше период поминат без девојка:(
-Кога имав 25 години имав девојка од 23 години
-Кога имав 27 години имав девојка од 21 година
-Сега кога имам 29 години имам девојка од 20 години и решив да ставам крај на потрагата и да ја земам за жена зашто се уплашив дека како годините ми одминуваат ќе налетувам на помали и помали девојки и ми е страв да не ја надминам границата 18+ :pos:
 

la mujer perfecta

María Eva Duarte de Perón
Член од
5 октомври 2011
Мислења
87
Поени од реакции
55
-Кога имав 15 години се смував со девојка од 25 години:)
znachi sega taa ima 40 godini :D
-Сега кога имам 29 години имам девојка од 20 години и решив да ставам крај на потрагата и да ја земам за жена
ej deki a kako ke ja zemesh e neli treba prvo da ja prashas dali ona ke te zeme :pipi:
hihihi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom