Разликата во години

nescafe

за освестување
Член од
27 август 2009
Мислења
604
Поени од реакции
277
Разликата во години искрено нема врска, ја знам полно парови кои се среќни иако се разлика и по 13 години.
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Sum odela so pet godini pomal ;) ubajni ubajni mh mh mh.. Zavisi kako e coeko vum.. Jas sakam avanturi.. da se smeam.. Da saka se neshto novo da prajme. a toa postarite poveketo gi mrzi.. ili vekje go praele i nekjat po vtor pat.. i tn :)) sega imam eden tri godini pomlad od mene.. mjau :)
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
ако ја сакаш личноста може и да сте 10 години разлика и пак да е ок :)
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Јас па не можам со помал дечко. Постар, ок. 5-6 години се јаде.
Ама помал...Има едно дете, 3 год помало од мене, забавен, супер фин, затраскан, посветува внимание, љубов....Ама не можам бре ни да помислам да го бацам! Имам чувство дека го искористувам:) Се е до сфаќањата. Јас сум умислила дека е дете, и дете е за мене.
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
168
Поени од реакции
207
Јас не можев да се замислам со постар од мене повеќе од 2 години. Помал па ич. Ама сега со дечко ми сме разлика 6 години. И ниедна врска не ми била исполнета со повеќе почит и разбирање. :)
 
Член од
24 ноември 2011
Мислења
196
Поени од реакции
111
не сум од оние детишта, сељаци што се лигават дека одат со постара девојка, ама јас бев 16, таа 28. дефинитивно зрелоста си има свои приоритети. во неа го најдов она што не можев да го најдам во површните девојчиња а тоа е сериозност, вкус и женственост. има исклучоси секако
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Од секогаш сум одел со повозрасни девојки (најголема разлика 4 год) така да ми било ок,годините немаат никаква улога во врската.Уживајте си и не се оптоварувајте за разлика во год.
 

nescafe

за освестување
Член од
27 август 2009
Мислења
604
Поени од реакции
277
Порано неможев да се замислам со девојка помала од мене повеќе од три години, мислев дека ја искористувам па затоа и ги одбегнував помалите, но во блиско минато имав врска со едно девојче кое беше 8 години помала, врската ни беше толку убава што сакав да трае засекогаш, врска каква што не сум имал со ниедна досега.

Па така може да ви кажам, не ги гледајте годините гледајте да уживате во моментите со оние кои се покрај вас, зашто тие моменти се незаменливи.
 
Член од
10 декември 2011
Мислења
9
Поени од реакции
6
Pa jas odam so dechko sho e postar od mene 5 godini i iskreno ne e samo sex bidejki toj mi ima dokazhano na 101 nachin deka me saka :)
 
O

Orion.

Гостин
Коа ќе видам девојка од 19-тина години со дечко 30+ добивам грчеви во стомакот и нагон за повраќање.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Коа ќе видам девојка од 19-тина години со дечко 30+ добивам грчеви во стомакот и нагон за повраќање.
Ќе видиме како ќе размислуваш кога ќе имаш 30 години...

:)
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Коа ќе видам девојка од 19-тина години со дечко 30+ добивам грчеви во стомакот и нагон за повраќање.
Коа ќе видам девојка од 19-тина години со дечко 30+ добивам грчеви во стомакот и нагон за повраќање.
Младо дете си ти уште, не ги разбираш работите :D
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Веројатно ќе бидам способен да фатам некоја на мои години, а не да лечам фрустрации, заведуваќи наивни едвај полнолетни девојчиња:)
Избирањето на девојка/дечко помали од нас нема врска со лечењето фрустрации. Како на девојките што им одговара да бидат со повозрасни поради зрелост, сигурност, озбилност.. така и на машките им одговара да одат со помали девојчиња кои не се толку озбилни како 30+ девојките ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom