Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Пиротехниката е забранета со закон, таква продавница не верувам дека постои .
Мирновец, Визард меџик (или нешо у тој стил беше). Има легални продавници кој организираат разни прослави, мора да постои. :)
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Продавници за Спортска опрема (статични велосипеди) што се за вежбање?Која цена се движат отприлика? некој ако има препорака нека стави линк :)
Си побарал во БидиФит?
Имаше за 8-10.000 ако не се лажам
 

nescafe

за освестување
Член од
27 август 2009
Мислења
604
Поени од реакции
277
Мирновец, Визард меџик (или нешо у тој стил беше). Има легални продавници кој организираат разни прослави, мора да постои. :)
Oф бре, сега те сватив на што мислиш, ти ми збориш за овие што организираат со оние ракетине што се распрскуваат во воздух не ми текнува на името баш сега, а јас сватив дека бара петарди и слично.
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
У граверница не можат да ти напраат оригинални dog-tags. Затоа МИКЕИ е таман место. Најдов на нетов реклама за арми-шоп позади собрание, ама никогаш не ми текнало да го проверам.
Fala bas ke proveram :)
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.578
Поени од реакции
31.137
vo nekoja od starinarnicite ako imash sreka da naletash., sega sinot neshto mi kazha .sproti mek donalds ., kade shto se taksistite ,., na taa ulica proveri ., sho odi kon pivnica
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
770
Поени од реакции
372
Во Хонор ( http://honor.com.mk ) гравираат.

МИКЕИ позади кај полицијата Беко. А можеш и позади ЈБТ им е задната врата на Микеи, ама ја отвораат кога вработените идат на пуш пауза. Енивејз во тој ред згради е.
За цена не знам, ама не би требало да е поскапо од 500 денари.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Каде можам да најдам во градов (Скопје) квалитетни и убави слики за на ѕид?

Препорачајте ми некое место и кажете ми каде се наоѓа поточно ако знаете. :)
 
Член од
6 ноември 2010
Мислења
40
Поени од реакции
9
Чипови за покер али пристапна цена не некјоа плафонска. ?
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
376
Поени од реакции
389
Чипови за покер али пристапна цена не некјоа плафонска. ?
Пристапна цена се пластичните чипови, ги има на секаде (кинески продавници, Sewa, Jumbo во Веро ...), и не се добри за играње.
Цената на добрите чипови зависи од сетот, колку чипови (200, 300, 500). Претежно кај нас носат од 11.5 грама, и сет од 500 чипа е околу 3500 денари.
Јас имам 13.5 грамски, од времето кога во Македонија не можеа да се најдат, морав да ги порачам од Словенија.
Моја препорака е да си купиш добар сет, без номинации (не сум сигурен каде видов со номинации (5, 10, 20, 50, 100)). Иако тие со номинациите изгледаат подобро, не се практични за игра.
А пластичните тотално немаат врска, како играчка за мали деца се, нема добар филинг играње со нив.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.356
Каде можам да најдам во градов (Скопје) квалитетни и убави слики за на ѕид?

Препорачајте ми некое место и кажете ми каде се наоѓа поточно ако знаете. :)
Премногу општо си прашал. Се` зависи што бараш. Рецимо имаш многу од ове галерии со наива - нешто као паоло коељо, николас спаркс во книжевноста. Како и да е најголема сконцентрираност имаш во самиот центар, некаде почнува кај соборна тој дел, па целиот блок до рамстор и граница на плоштад. Пробарај под секоја зграда, најмногу кај гратскиот ѕид.
Истотака има мислам и по партизанска од симпо накај центар.
Се` зависи што бараш, ама мислам ќе најдеш нешто бар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom