Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
9 ноември 2011
Мислења
143
Поени од реакции
10
Шефе се правиш или си интересен?
коли се носат со стр табли не ми кажувај за закони.
можеш или не а коли има со стр табли кои се останати колку сакаш не прај муабет дека не знаеш или несакаш,а за објаснување не сум малоумен,одговор на прашање моше паметен да одговори без филозофии да не и квит.
за информација има и на пазар3 и на реклама5 но тоа се модели кои не ми одговараат потполно.
Е сега мислам дека се разјаснивме малку. Закони знам подобро од тебе и тоа биди сигурен ако ти треба ...
--- надополнето: Dec 1, 2011 10:20 AM ---
о и јасно требаше Да-Не но според реакцијата не дека неможе туку или неисплатливо или ...
--- надополнето: Dec 1, 2011 10:21 AM ---
По некоја случајност за 10 години ги научив и ги имам сите закони донесени од Устав па до наваму-СЕ
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Шефе се правиш или си интересен?
коли се носат со стр табли не ми кажувај за закони.
можеш или не а коли има со стр табли кои се останати колку сакаш не прај муабет дека не знаеш или несакаш,а за објаснување не сум малоумен,одговор на прашање моше паметен да одговори без филозофии да не и квит.
за информација има и на пазар3 и на реклама5 но тоа се модели кои не ми одговараат потполно.
Е сега мислам дека се разјаснивме малку. Закони знам подобро од тебе и тоа биди сигурен ако ти треба ...
--- надополнето: Dec 1, 2011 10:20 AM ---
о и јасно требаше Да-Не но според реакцијата не дека неможе туку или неисплатливо или ...
--- надополнето: Dec 1, 2011 10:21 AM ---
По некоја случајност за 10 години ги научив и ги имам сите закони донесени од Устав па до наваму-СЕ
Ајде пиши ги тие сите закони...јас не ги знам сите, сакам да ми ги кажеш.
 
Член од
9 ноември 2011
Мислења
143
Поени од реакции
10
кој сите бе ај скини се човече,кој за што ти треба
Кривичен законик
Прекршочен
За сообрасќај
олигаци....
кој?
Дај не си интересен ти писав на одговор одговори со збор што одговара а не развбивање на дискусија или со прашање.
Не си ми толку...
Ти кажав има сајта за огласи и барај коли со стр табици колку и што има и без филозофии.
Неможам би бил доволен одговор или не се нафаќам.
Крај:notworthy:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
може од тие лед сијаличките да се стави на светлото внатре во кабина ,мислам ке има појако светло или ..?!
Има и такви, тие се како ампули такви сијалички за во кабина и за на таблица, за позиција конкретно моите се убодни
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
да ве прашам за мислење. Вечерва ме застана полиција и ми мрчеа дека сум поминал на црвено, а јас НЕ, повторувам НЕ поминав на црвено туку на ЖОЛТО! Едниот од нив ми ги зема документите, запиша шо му требаше на обичен бел лист и му објаснив дека немам никаков прекршок за овие 6 години колку што имам возачка и потоа ми ги врати и ми рече дека ќе ми пишеле 300 евра казна. Другиот се избаци и ми рече дека нема да ми пишат и така натаму. Е сеа ме интересира, не ми дадоа никаква белешка или казна шо и да е, нели требаше нешто да ми дадат казна,пријава и сл? Мислам у писмена форма. Пошо типов само запиша на обичен бел лист и ми ги врати документите.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
377
Поени од реакции
116
да ве прашам за мислење. Вечерва ме застана полиција и ми мрчеа дека сум поминал на црвено, а јас НЕ, повторувам НЕ поминав на црвено туку на ЖОЛТО! Едниот од нив ми ги зема документите, запиша шо му требаше на обичен бел лист и му објаснив дека немам никаков прекршок за овие 6 години колку што имам возачка и потоа ми ги врати и ми рече дека ќе ми пишеле 300 евра казна. Другиот се избаци и ми рече дека нема да ми пишат и така натаму. Е сеа ме интересира, не ми дадоа никаква белешка или казна шо и да е, нели требаше нешто да ми дадат казна,пријава и сл? Мислам у писмена форма. Пошо типов само запиша на обичен бел лист и ми ги врати документите.
Можат да ти пишат казна, каде што треба да стои твојот потпис ќе пишат "одбива да потпише" и готово. Колку ли само вакви казни имаат направено. Кога дневница им е минимум 5 казни, што човек уште да очекува.
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
Можат да ти пишат казна, каде што треба да стои твојот потпис ќе пишат "одбива да потпише" и готово. Колку ли само вакви казни имаат направено. Кога дневница им е минимум 5 казни, што човек уште да очекува.
Јасно ми е тоа, но не ми е јасно зошто не го направија тоа веднаш? Не ги спречуваше ништо. Тој постариот џандар ми рече дека нема да ми пишат.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
377
Поени од реакции
116
Јасно ми е тоа, но не ми е јасно зошто не го направија тоа веднаш? Не ги спречуваше ништо. Тој постариот џандар ми рече дека нема да ми пишат.
И мене така ми пишувале, од кои едниот џандар секогаш е као добар а другиот лош. Најверојатно го прават тоа за да не правиш ургенции, или пак ќе го видат крајниот исход од денот ако имаат помалце од 5 казни ќе те уфрлат и тебе за на крај за месец-два ти стига покана за на суд.
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
И мене така ми пишувале, од кои едниот џандар секогаш е као добар а другиот лош. Најверојатно го прават тоа за да не правиш ургенции а на крај за месец-два ти стига покана за на суд.
Чаре?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom