Xperia X8

Silvio

Strength And Honor
Член од
21 јануари 2009
Мислења
311
Поени од реакции
167
Не можам да најдам баш каде може да се подеси камерата на колку мегапиксели и резолуција да слика...префрлив слики на компјутер со резолуција 512 х 384 што ми изгледа доста мала.... би требало поголема резолуција да има
 

akcioner

стартер
Член од
20 февруари 2010
Мислења
174
Поени од реакции
85
Го има телефонов во при пејд во Вип или Оне?

Дали може по истекот на договорот за претплата да се префлиш во при пејд?
 
Член од
6 ноември 2011
Мислења
8
Поени од реакции
0
Го има телефонов во при пејд во Вип или Оне?

Дали може по истекот на договорот за претплата да се префлиш во при пејд?
Во вип го има на припејд и е 9000. За пефрлување мислиш со истиот број? Мислам дека не можеш од постпејд на припејд. Можеш само обратно
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Го има телефонов во при пејд во Вип или Оне?

Дали може по истекот на договорот за претплата да се префлиш во при пејд?
Не бе каков припејд, треба да го платиш 9000, а нов купен од некого на сметка па и во мобилари одат по 100-120 евра нови зборам а половни 70-80 евра
 

akcioner

стартер
Член од
20 февруари 2010
Мислења
174
Поени од реакции
85
Гледам денес на страната на Вип дека телефонов во пост пејд е 1999 денари, а само пред некој ден беше 5000. Дали е некоја грешка и која е финтата?
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Випова глупава политика чим снемаат некој модел и немислат да го носат одма го намалуваат на веб сајтот а оние кои ги имаат цените им се во плафон.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Гледам денес на страната на Вип дека телефонов во пост пејд е 1999 денари, а само пред некој ден беше 5000. Дали е некоја грешка и која е финтата?
Отиди и види дали го имаат на лагер, 5000 беше многу за на сметка досега
 

MartinFCB

Fcb
Член од
22 октомври 2010
Мислења
317
Поени од реакции
47
Имам проблеми, со андроид маркет. Несака да се конектира никако, направив 100 гугл акаунта и никаква корист. Незнам што му е. Ми вели као сум имал проблеми со data service. Ако знае некој што му е нека пише. фала однапред.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Имам проблеми, со андроид маркет. Несака да се конектира никако, направив 100 гугл акаунта и никаква корист. Незнам што му е. Ми вели као сум имал проблеми со data service. Ако знае некој што му е нека пише. фала однапред.
Кога ке направиш нов Google акaунт прво влези во акаунтот т.е. пушти ја Gmail (логирај се) апликацијата како да сакаш да провериш e-mail, излези од таму па потоа вклучи го маркетот, инаку нема да работи. Ако и така не сака, влези во manage applications и оди во Market и стисни Uninstall updates и после рестартирај го телефонот. Тоа е тоа, едно од тие две работи, 100% ке работи после тоа. :)
 

MartinFCB

Fcb
Член од
22 октомври 2010
Мислења
317
Поени од реакции
47
Кога ке направиш нов Google акaунт прво влези во акаунтот т.е. пушти ја Gmail (логирај се) апликацијата како да сакаш да провериш e-mail, излези од таму па потоа вклучи го маркетот, инаку нема да работи. Ако и така не сака, влези во manage applications и оди во Market и стисни Uninstall updates и после рестартирај го телефонот. Тоа е тоа, едно од тие две работи, 100% ке работи после тоа. :)
Во manage applications не ми излегува Market.. Ги има само игрите кои ги имам во телефонот инсталирано. Нов ми е неможам да се снајдам хаос телефонче е. :)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Во manage applications не ми излегува Market.. Ги има само игрите кои ги имам во телефонот инсталирано. Нов ми е неможам да се снајдам хаос телефонче е. :)
А проба тоа со Gmail да влезеш (се логираш) па излагаш и после пушташ маркет???
 

MartinFCB

Fcb
Член од
22 октомври 2010
Мислења
317
Поени од реакции
47
А проба тоа со Gmail да влезеш (се логираш) па излагаш и после пушташ маркет???
Пробав, нешто ме заебава. Ке го однесам на сервис, инаку нов ми е незнам баш многу да се снајдам.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Пробав, нешто ме заебава. Ке го однесам на сервис, инаку нов ми е незнам баш многу да се снајдам.
Пред да го носиш на сервис пробај со Factory data reset или пак исклучи го телефонот, држи ги стиснати левото и десното копче под дисплејот и стисни и пушти го копчето за вклучување на телефонот. Само внимавај, се ке се избрише во телефонот и сетинзите ке се вратат на фабрички и ке мораш да го сетираш пак. Затоа најдобро е да направиш back up. Па пробај дали пак ке зеза маркетот, но како што ти кажав, прво логирај се на Gmail па излези (не прави sign out), па вклучи го маркетот.;)
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
mozebi koga ke otvori gmail treba da napravi na telefonot sync so mailot, da mi kaze nekoja ako znea dali za x8 izleze nov apdejt, zasto citav bas na kajgana deka vo oktomvri ke izleze 2.2 za x8 ama eve nema nisto
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Како побогу да го ресетирам телефонов за да го избришам првиот гугл акаунт? Пробував со курци палци само картицата ми даде да ја ресетирам, и избиришав се оноа акаунтон дреме уште! Не може со remove account пошто некои сетинзи се врз него, идиотот = мајка ми го заборавила пассот, ништо не можам да си симнам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom