Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.778
Поени од реакции
6.751
Тоа е тоа, исти вакви се спомнуваат во документарната серија Ancient Aliens чија прва сезона ја гледам деновиве и е снимена во 2010. Погледнете ја стварно има изнесено многу докази и добри толкувања на старите книги, записи, слики...
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.237
Поени од реакции
4.847
Тоа е тоа, исти вакви се спомнуваат во документарната серија Ancient Aliens чија прва сезона ја гледам деновиве и е снимена во 2010. Погледнете ја стварно има изнесено многу докази и добри толкувања на старите книги, записи, слики...
http://forum.kajgana.com/threads/Мистериозно-потекло-на-човекот.53767/page-9#post-4470065

http://en.wikipedia.org/wiki/Artificial_cranial_deformation

Лажат бе друже... :)
 

DarthKaran

Gray Jedi
Член од
4 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
123
Наместо да шпекулираат дали е вонземјанин или не нека направат днк анализа и решен е проблемот. истата приказна беше и со т.н. star child па се покажа дека е само некое дегенерирно дете. или вака покорисно е за туризмот :sneaky:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.237
Поени од реакции
4.847
Шо лажат, истиве слики со црнциве ги имаше и таму :)
Сега ме збуни... :)
Овие сликите со намерно деформираните черепи се направени од луѓе. Не се вонземјани.
За тоа истото мислиме, така? :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.778
Поени од реакции
6.751
Сега ме збуни... :)
Овие сликите со намерно деформираните черепи се направени од луѓе. Не се вонземјани.
За тоа истото мислиме, така? :)
Да да потполно. Само во емисијата кажуваја дека црнциве го прават ова и дека наводно се мотивирани од “посетителите“ за да изгледале како нив пошто нели ги обожувале како богови.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.237
Поени од реакции
4.847
Да да потполно. Само во емисијата кажуваја дека црнциве го прават ова и дека наводно се мотивирани од “посетителите“ за да изгледале како нив пошто нели ги обожувале како богови.
Аха, сега ми е јасно. :)
 
S

Sagan

Гостин
Да да потполно. Само во емисијата кажуваја дека црнциве го прават ова и дека наводно се мотивирани од “посетителите“ за да изгледале како нив пошто нели ги обожувале како богови.
Така.
Прашањето е: од каде идеја за вакво деформирање на сопственото дете? И дали еден родител би се осудил да си го деформира детето.
Логичниот одговор е НЕ.

Ама... тие го прават. Луѓето прават многу будалаштини во име на боговите кои никогаш не ги виделе.
А што ако некои од боговите дошле на земјата, па луѓето ги посакале нивните способности, кои тие мислат дека се во физичките разлики, во случајот - изгледот на черепот? Мене тоа ми изгледа како доволна причина.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.778
Поени од реакции
6.751
И за еден од египетските фараони имаше исцрпни информации дека најверојатно (според теоријата) е хибрид помеѓу маж-вонземјанин и жена-земјанка. На слики и скулптури бил портретиран со многу чудна форма. Висок, со издолжена глава, широк стомак со женска форма како некоја дебела жена од 50-ина години денес и сл.
Во неговто владеење бил променет системот на верување, ги забранил сите други богови и го вовел обожувањето на Сонцето (Атон), затоа и неговот име било Ехнатон.
Еве галерија тука. Кој сака повеќе да си прочита, тука.
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
68
Поени од реакции
81
http://ivantic.net/Dejvid Ajk i zavere/valerian.htm ovde mozete da prochitate neshto za Filadelfija proektot na istata strana imate ineteresni podatoci od svedoshtva za vonzemjani i kontakti so niv do svetski zagovori. Vashe e dali kje veruvate.

Na youtube mozete da najdete i mnogi intervjua so lugje koi shto imale kontakti so vonzemjani... ne znam kolku e vistina no interesni se. Pobaraje gi kako Project Camelot ima eden postar chovek shto mene mi go privleche vnimanieto se vika Bob Dean
--- надополнето: Nov 25, 2011 4:07 PM ---
Праам некој проект и ми требаат податоци поврзани до Area 51 за вонземјани, дали некој поседува такви ?
ivantic.net na ovaa strana imash dosta podatoci za vonzemjani
 
Член од
30 ноември 2011
Мислења
39
Поени од реакции
11
Многу ми е тешко да верувам во Филаделфија проектот, а за проект камелот првпат слушам. Се сложувам со Carl Sagan на тоа.
 
Член од
20 август 2011
Мислења
43
Поени од реакции
9
Јас имам една „теорија“ која накратко гласи:
1. Постојат племиња по долината на реката амазон кои незнаат за цивилизацијата.
2. Ние бараме втора планета за населување поради пренаселеноста на оваа.
3. Ова се има случено порано само што ние сме биле тие племиња, а оние „мали зелени“ се наши предци кои мутирале поради различните услови на новонаселента планета.
4. или нешто слично :D
Добра ти е оваа „теорија“(y)
 
Член од
30 ноември 2011
Мислења
39
Поени од реакции
11
a imate li slusnato za teorijata za "The Hollow Earth" i deka nekoja rasa na reptili ili lugje zivee ili ziveele tamu :)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.368
Поени од реакции
4.897
a imate li slusnato za teorijata za "The Hollow Earth" i deka nekoja rasa na reptili ili lugje zivee ili ziveele tamu :)
мислам дека има цела тема за ова али не сум сигурен. Види разгледај во подфорумов. Иначе јас сум запознаен со ова, али колку што и верувам толку и не верувам. Сепак е доста интересна тема. :свиркам:
 
Член од
30 ноември 2011
Мислења
39
Поени од реакции
11
мислам дека има цела тема за ова али не сум сигурен. Види разгледај во подфорумов. Иначе јас сум запознаен со ова, али колку што и верувам толку и не верувам. Сепак е доста интересна тема. :свиркам:
Можеш малку да ми појасниш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom