Мистериозно потекло на човекот

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Познато ми е за такви деформитети, како во твојов случај.
Ама никогаш неможеш да го зголемиш волуменот, со ова.
15 до 20 %.......... освен ако не им ги дувале главите со компримиран воздух.
--- надополнето: Oct 10, 2011 2:46 PM ---
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xJ2NfA1vKQM#!
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.263
Поени од реакции
4.868
Познато ми е за такви деформитети, како во твојов случај.
Ама никогаш неможеш да го зголемиш волуменот, со ова.
15 до 20 %.......... освен ако не им ги дувале главите со компримиран воздух.
--- надополнето: Oct 10, 2011 2:46 PM ---
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xJ2NfA1vKQM#!
Zosto tvrdis deka ne mozes da go zgolemis volumenot, i so sto mozes da go potkrepes toa?
Ili ova e tvoja slobodna procenka deka ne moze da se zgolemi volumenot?

Dokazi ima, postojat, pronajdeno se namerno deformirani cerepi vo grobnici, mejdzu drugi lujdze, ali so e po bitno, postojat i denes...



 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.263
Поени од реакции
4.868

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ај бе не го трујај со глупостиве...
--- надополнето: Nov 12, 2011 5:47 PM ---

Има бе... во шупливите глави...
Шифт и дилит не е лошо ми се чини за вакви "постови" :)
Темава не е за волумен на черепи јас мислам.
Како и да е, да се цитирам јас
Најверојатно под рајската градина се мисли на местото каде се "направени" луѓето, најверојатно Атлантида.
Mикс од Неандертал(најверојатно, или од Кро-Магнон) и
alien(Aнунаки) DNA....дали од Енки(Адонаи) или Енлил(Јахве) кој ти знае :)...еве некое инфо.
Направени сме по нивни лик, како што вика библијата.
Друг извор секако е http://www.sacred-texts.com/ane/enuma.htm иhttp://www.bibliotecapleyades.net/popol_vuh/book.htm#contents2 ако не и други.....најверојатно има некои ирски, јас не сум запознаен....а и не се сеќам ако сум чул некогаш. Знам декаhttp://michaeltsarion.com/ има
зборувано и пишувано на оваа тема.
250 гени кај човекот кои не се од планетава сигурно одат
во прилог на митовите а богами и некои други алтернативни
приоди кон вистината за нашата природа.
Да не редам овде докази.....како и да е, секој со свој памет.
 
Член од
30 ноември 2011
Мислења
39
Поени од реакции
11
Баш за ова спомнав во друга Topic да се отвори ваква Topic а оно веќе имало :tapp:
Деформираните черепи некои велат дека овие луѓе го прават ова за да ги имитираат нивните богови. Знам имам читано во една книга дека некои војници или што ти знам пристингале на некоја земја каде што живееле не толку развиени луѓе им донеле нешто не ми текнува што беше, тие дошле со авиони. кога пак се вратиле дечкиве на ова место виделе дека луѓево изградиле авиони не мислам со мотор и се тоа но повеќе како идоли:cuc:. Зошто тоа однесување неможе да се припише и на овие со деформираните черепи.
 
Член од
3 јануари 2012
Мислења
13
Поени од реакции
6
Јас си имам некои си свои теории за човекот и планетата Земја со кои верувам дека голем дел од вас би се сложиле и помогнале да оформиме една права слика (ипак повеќе глави више мислат него една) али не е право време а ни место мислам... во секој случај не ми е јасно како може сеуште некој-билокој да верува дека човекот потекнува од човеколики мајмун...(n)
--- надополнето: 4 јануари 2012 во 01:41 ---
Јас си имам некои си свои теории за човекот и планетата Земја со кои верувам дека голем дел од вас би се сложиле и помогнале да оформиме една права слика (ипак повеќе глави више мислат него една) али не е право време а ни место мислам... во секој случај не ми е јасно како може сеуште некој-билокој да верува дека човекот потекнува од човеколики мајмун...(n)
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Јас си имам некои си свои теории за човекот и планетата Земја со кои верувам дека голем дел од вас би се сложиле и помогнале да оформиме една права слика (ипак повеќе глави више мислат него една) али не е право време а ни место мислам... во секој случај не ми е јасно како може сеуште некој-билокој да верува дека човекот потекнува од човеколики мајмун...(n)
има и такви :) или што е уште пострашно, дека потекнуваме од Адам и Ева :pos:
 
G

galaxy

Гостин
Јас си имам некои си свои теории за човекот и планетата Земја со кои верувам дека голем дел од вас би се сложиле и помогнале да оформиме една права слика (ипак повеќе глави више мислат него една) али не е право време а ни место мислам... во секој случај не ми е јасно како може сеуште некој-билокој да верува дека човекот потекнува од човеколики мајмун...(n)
Зошто да не е право место и време? Сите сакаме да ја знаеме вистината. Повели.
 
Член од
3 јануари 2012
Мислења
13
Поени од реакции
6
има и такви :) или што е уште пострашно, дека потекнуваме од Адам и Ева :pos:
хахаха е тоа па крај :D ај разбирам некој тоа го кажал со цел да некогаш ги лаже луѓето од некои си непознати причини, али ден денес "паметни и интелигентни" луѓе да веруваат у такви лажги со опашки...:tapp:
--- надополнето: 4 јануари 2012 во 01:52 ---
Зошто да не право место и време? Сите сакаме да ја знаеме вистината. Повели.
Затоа што друже немам сеуште оформено комплетна слика на теоријата,уште многу нешта ми се испревртени...али у секој случај мило ми е што сакаш да го слушнеш моето мислење...

Еве нешо горе-доле у кратки црти
Сите знаеме некад имало диносауруси - денес не...зошто? кој ги убил? -вулкани викаат...очигледно тие се предизвикани со намера да ги унистат диносаурусите за да тогашниот неандерталец живее на земјава без опасност од истребување...автоматски штом се јавиле вулкани гратис доаѓаат земјотреси...и така натака...
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Јас си имам некои си свои теории за човекот и планетата Земја со кои верувам дека голем дел од вас би се сложиле и помогнале да оформиме една права слика (ипак повеќе глави више мислат него една) али не е право време а ни место мислам... во секој случај не ми е јасно како може сеуште некој-билокој да верува дека човекот потекнува од човеколики мајмун...(n)
--- надополнето: 4 јануари 2012 во 01:41 ---
Јас си имам некои си свои теории за човекот и планетата Земја со кои верувам дека голем дел од вас би се сложиле и помогнале да оформиме една права слика (ипак повеќе глави више мислат него една) али не е право време а ни место мислам... во секој случај не ми е јасно како може сеуште некој-билокој да верува дека човекот потекнува од човеколики мајмун...(n)
Е ајде да ги видиме тие твои теории....или ти е срам да не ти се изнасмеат....чекам да отвориме дискусија,
--- надополнето: 4 јануари 2012 во 01:59 ---
Е ајде да ги видиме тие твои теории....или ти е срам да не ти се изнасмеат....чекам да отвориме дискусија,
кој ги предизвикаал тие вулкани, и што всушност објасни ти со твојава теорија....:)
 
G

galaxy

Гостин
Затоа што друже немам сеуште оформено комплетна слика на теоријата,уште многу нешта ми се испревртени...али у секој случај мило ми е што сакаш да го слушнеш моето мислење...

Еве нешо горе-доле у кратки црти
Сите знаеме некад имало диносауруси - денес не...зошто? кој ги убил? -вулкани викаат...очигледно тие се предизвикани со намера да ги унистат диносаурусите за да тогашниот неандерталец живее на земјава без опасност од истребување...автоматски штом се јавиле вулкани гратис доаѓаат земјотреси...и така натака...
Или можеби, затоа што исчезнале диносаурусите се појавиле можности за да се појават приматите?
Морало да има намера?
 
Член од
3 јануари 2012
Мислења
13
Поени од реакции
6
Е ајде да ги видиме тие твои теории....или ти е срам да не ти се изнасмеат....чекам да отвориме дискусија,
--- надополнето: 4 јануари 2012 во 01:59 ---

кој ги предизвикаал тие вулкани, и што всушност објасни ти со твојава теорија....:)
не би ми било никад срам за тоа дали некој ќе се изнасмее затоа што нели секој си има право на некоја си своја теорија како гледа на работите...искрено јас воопшто не верувам во тие научни истражувања,почнувајки од тоа дека пирамидите биле создадени од луќе-ни под разно, или некој ќе ми го објасни stonhenge, или чичен итса, колосеумот во Рим, Атлантида или мал милион вакви муабети...
--- надополнето: 4 јануари 2012 во 02:10 ---
Или можеби, затоа што исчезнале диносаурусите се појавиле можности за да се појават приматите?
Морало да има намера?

Се е возможно друже, ценам сечие мислење на вакви теми,али ретко кој ме дружи...:) иначе да, се е на светов со намера откако постои човекот на планетата земја...цело време се создаваат некои водачи, некои војсководци, кралства, фараони, масони и ред други вакви организации со цел владеење со останатиот свет од мала група луѓе...како е тоа возможно и кој сите тие ги команда? зарем мислиш дека некогаш у група примитивци кои се борат за парче месо да кснат и меѓусебно се јадат дека некој од тие ќе прифати друг да го команда и раководи со него, пример некој да се назначи за фараон? како? зошто? од кај таа идеја и која моќ треба да ја поседува он за да сите останати му поверуваат? значи? -чудно нели ;)
 
G

galaxy

Гостин
Се е возможно друже, ценам сечие мислење на вакви теми,али ретко кој ме дружи...:) иначе да, се е на светов со намера откако постои човекот на планетата земја...цело време се создаваат некои водачи, некои војсководци, кралства, фараони, масони и ред други вакви организации со цел владеење со останатиот свет од мала група луѓе...како е тоа возможно и кој сите тие ги команда? зарем мислиш дека некогаш у група примитивци кои се борат за парче месо да кснат и меѓусебно се јадат дека некој од тие ќе прифати друг да го команда и раководи со него, пример некој да се назначи за фараон? како? зошто? од кај таа идеја и која моќ треба да ја поседува он за да сите останати му поверуваат? значи? -чудно нели ;)
Изгледа оти имаш уште да ги совладаш учебниците од училиште. Барем оние по историја и географија од основно. Не мора повеќе, само основите, после може да глумиш научник, горе долу тука сме сите на форумов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom