Tип на денот (Читај правила во прв пост)

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Уште подобар начин би бил да се одберат 3 тима на пример Реал, Барса и Баерн и ги бркаш 1>2 секое коло до крај на првенство
Во случај да имаат по 3 коеф (испод 3 ретко ) вкупен коефициент е 27
ги бркаш да речеме 38 кола , ако во тие 38 кола излезат барем 2 пати си во плус
само претходно треба да одредиш на кој влог ке ги играш да речеме ако ги играш на влог од 2000 ке имаш вкупна уплата за 38 кола 76 000, а ако излезат минимум 2 пати имаш добивка 2х54 000 , вкупно 108 000 значи во ќар ке бидеш 32 000
Баш ќе проверам статистика за такви екипи ко шо се Баерн , Реал ,Барса , Фенербахче итн .. оние со 1.20 коеф фаворитите дома шо играт .. може да се направи некој систем од ова.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Готово ми текна , ама коеф обично идат пример : 2.20 3.30 2.80 , отколку тоа шо го пиша ти ...
Не сум играл вака btw . Мада не е лоша замислата .
Ова се коефициенти од три различни кладилници. Фактички користиш конкуренција меѓу кладилници кои дават поголеми квоти, или нивни грешки во давањето на коефициентите. Ставаш три сингла во три различни кладилници и како да заврше утакмицата си добитен со некој процент.

За онлајн моментално, Коло коло се игра моментално 1:1 на полувреме и гостинот има 2 црвени. 1.2 е да биде 1, а со хендикеп -1 е 1.95
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Од овие математики тука некој ќе загази многу јако, само не знам кој ќе е.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Баш ќе проверам статистика за такви екипи ко шо се Баерн , Реал ,Барса , Фенербахче итн .. оние со 1.20 коеф фаворитите дома шо играт .. може да се направи некој систем од ова.
Коеф за појче прво е секогаш ист (фиксен) нема врска и коеф за победа на Барса да е 1.06..

Во депортиво коефициентит се секош 3.30

јас секој викенд играм по 4 или 5 утакмици 1>2 и клавам по 20-30 ден колку да се проба ..

викендов Реал Сити Баер Ливерпул и Барса ги пуштив за 20 .. носеше 7200 некаде.. само Сити ме еба.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Ова се коефициенти од три различни кладилници. Фактички користиш конкуренција меѓу кладилници кои дават поголеми квоти, или нивни грешки во давањето на коефициентите. Ставаш три сингла во три различни кладилници и како да заврше утакмицата си добитен со некој процент.

За онлајн моментално, Коло коло се игра моментално 1:1 на полувреме и гостинот има 2 црвени. 1.2 е да биде 1, а со хендикеп -1 е 1.95
Тоа е друга кога збориме за типови во живо и пред да почнат , значи комбинираш пред почеток и во живо .
--- надополнето: Oct 30, 2011 9:10 PM ---
Коеф за појче прво е секогаш ист (фиксен) нема врска и коеф за победа на Барса да е 1.06..

Во депортиво коефициентит се секош 3.30

јас секој викенд играм по 4 или 5 утакмици 1>2 и клавам по 20-30 ден колку да се проба ..

викендов Реал Сити Баер Ливерпул и Барса ги пуштив за 20 .. носеше 7200 некаде.. само Сити ме еба.
Озбилно ? Оти 11 години се коцкам и не сум забележал дека е статичен ... :pipi:

Зборот ми беше да проверам колку често овие екипи имаат играно 1>2 во предходните 5 години .
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Не не мислам на зицери.
Ова е начин на игра каде загуба нема.Има мали ризици кои може да се одбегнат.
Претежно се игра на нет.
Се играат 3 сингла.Да речеме играат Реал-Барса.Поентата на играта е да играш синг и 1.х и 2 и на крај пак да си у ќар.Односно некаква си мерна единица за добивка е процентите.Има преголеми разлики во коефициентите каде што профитот на една утакмица може да излезе и до 39%.Односно на 39% од вкупната уплата на трите сингла.
Еве ти подобар пример
Реал-Барса пак ќе ги земам.
Коефициентите да се од различни кладилници.
1-2.22
х-4.49
2 10.75
Процентот на добивка е 30.52
Да речеме вкупен влог да ти е 10000
Според формула која не ми текиња како беше вака треба да уплатиш за да си у ќар.
1 2.22 5870-13005
х 4.49 2900-13005
2 10.75 1210 -13005
Што значи вкупен влог ти е 10000 и на крај како и да испадне утакмицата ти земаш 13005.
Не е добро ова, прашање е дали ќе најдеш таква утакмица во нашиве кладилници и ако најдеш нема да биде толкава добивката туку ќе биде, на 10 000 влог добивка 10 500
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Тоа е друга кога збориме за типови во живо и пред да почнат , значи комбинираш пред почеток и во живо .
--- надополнето: Oct 30, 2011 9:10 PM ---

Озбилно ? Оти 11 години се коцкам и не сум забележал дека е статичен ... :pipi:

Зборот ми беше да проверам колку често овие екипи имаат играно 1>2 во предходните 5 години .
Хм едно време ја сакав да праам статистики и за прошли години али уствари тоа ти е трошење време.Зошто?Тимовите не секогаш се исто,противниците исто,не може еден тим да игра исто како и прошлата година.Еве да речеме Реал,Баерн можда ама земи ги од лани резултатите.Што мајка ќе ги гледаш Сити во прошли 5 сезони коа од година во година драстично се менуваат.
--- надополнето: Oct 30, 2011 9:16 PM ---
Не е добро ова, прашање е дали ќе најдеш таква утакмица во нашиве кладилници и ако најдеш нема да биде толкава добивката туку ќе биде, на 10 000 влог добивка 10 500
Никој не рече за нашиве кладилници,реков за странските.
http://surewins.net/
Еве погледни.Сабајле обично се добрите коефициенти.И ја ова го пишав како идеа и предлог ко да сум 100% дека работи ова и вие одма почнавте нема шанси.Еве неделава ќе се заангажирам и ќе ги лседам и ќе ги проверувам коефициентите.Пишете на гугл sure bets и има статии кои добро го опишуваат овој тип на игра со сите свои предности и мали маани.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Хм едно време ја сакав да праам статистики и за прошли години али уствари тоа ти е трошење време.Зошто?Тимовите не секогаш се исто,противниците исто,не може еден тим да игра исто како и прошлата година.Еве да речеме Реал,Баерн можда ама земи ги од лани резултатите.Што мајка ќе ги гледаш Сити во прошли 5 сезони коа од година во година драстично се менуваат.
Затоа ги земав поселдните 5 години , Реал си е Реал , Барса си е Барса , секогаш играт офанзивно посебно дома , не гледаш играчи , гледаш менталитет . Или ако сакаш од другите лиги , Фенербахче и Галата се обично офанзивни дома , ПСВ и Ајакс се со ист менталитет веќе декади наназад , за такви екипи зборам .
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Затоа ги земав поселдните 5 години , Реал си е Реал , Барса си е Барса , секогаш играт офанзивно посебно дома , не гледаш играчи , гледаш менталитет . Или ако сакаш од другите лиги , Фенербахче и Галата се обично офанзивни дома , ПСВ и Ајакс се со ист менталитет веќе декади наназад , за такви екипи зборам .
Да не идеме оф-топик многу али за Турци ќе ти кажам дека никад нема да играм.Најместачка лига според мене.Никад ама баш никад нема сигурна утакмица таму.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.243
Ова се коефициенти од три различни кладилници. Фактички користиш конкуренција меѓу кладилници кои дават поголеми квоти, или нивни грешки во давањето на коефициентите. Ставаш три сингла во три различни кладилници и како да заврше утакмицата си добитен со некој процент.

За онлајн моментално, Коло коло се игра моментално 1:1 на полувреме и гостинот има 2 црвени. 1.2 е да биде 1, а со хендикеп -1 е 1.95
Само што ја уплатив и после две секунди го дадоа голот не ми се верува :vozbud:фала друже за ова. 1.50 беше за победа во бет365.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.614
Поени од реакции
43.273
Siena - Chievo - 1 (4:1)
Parma - Cesena - 1 (2:0)
Udinese - Palermo - 1 (1:0)
Atletico - Zaragoza - 1 (3:1)
Köln - Augsburg - 1 (3:0)

Ама само за 30 го уплатив, така да добивката е 600 денари.. Како и да е, битно го скршив малерот..
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
Баш ќе проверам статистика за такви екипи ко шо се Баерн , Реал ,Барса , Фенербахче итн .. оние со 1.20 коеф фаворитите дома шо играт .. може да се направи некој систем од ова.
Ова се коефициенти од три различни кладилници. Фактички користиш конкуренција меѓу кладилници кои дават поголеми квоти, или нивни грешки во давањето на коефициентите. Ставаш три сингла во три различни кладилници и како да заврше утакмицата си добитен со некој процент.

За онлајн моментално, Коло коло се игра моментално 1:1 на полувреме и гостинот има 2 црвени. 1.2 е да биде 1, а со хендикеп -1 е 1.95
Не е добро ова, прашање е дали ќе најдеш таква утакмица во нашиве кладилници и ако најдеш нема да биде толкава добивката туку ќе биде, на 10 000 влог добивка 10 500
http://www.sure-bet-guide.com/

овакво нешто нели? јас дури сега разбрав
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Да не идеме оф-топик многу али за Турци ќе ти кажам дека никад нема да играм.Најместачка лига според мене.Никад ама баш никад нема сигурна утакмица таму.
Пред почетокот на првенството ги испофаќаа , ама не ги казнија многу .. а требаше .. Ама коа видеш Турците не местат помалце од Финска ( исто имаа скандал за местење , скоро сите екипи од Финска 1 страдаа ) , Норвешка 2 , Шведска , Гејците ( исто ги фатија пред почетокот ) , да не почнувам за Италијанците , Хрватите , Австрија 2 итн ... плус не е само фудбалот , пред 2 недели излезе нова листа за 41 тенисер и тенисерки , 50 % од нив беа осомничени , 50 % беа под истрага , и замисли си 70-80 % од тенисерите/тенисерките беа од Балтичките земји , Италија и Балканот :D

Јас имам неколку пати кажано , си играм еден начин , гонам коеф помегу 2.00 и 3.00 со уплата минимум 300 и макс 2000 , зависи колку сум убеден во тикетот . Најчесто играм сингл или дабл , поретко трипл или 4 натпревари. Сеа за сеа , добро иде во последните 2 години.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.183
Поени од реакции
84.896
Ај малце за утре да размислуваме :)

Стоук-Њу Касл -2
Беневенто-Таранто 0 до 2
Севиља-Гранада 1

Овие некаде околу 5 коеф. ваљда прават
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
Келн - Аугсбург 3-0 ;)
Осасуна - Леванте 2-0 ;)
Болоња - Аталанта 3-1 ја уплатив на помал влог се исплати ;)
Гимараеш - Рио ? ајде нека тепат зш ги имам на ливче сиве заедно на 100
Гимараеш - Рио 2-1 denes 4 од 4:icon_lol:
Каков прекрасен ден
 

Kajgana Shop

На врв Bottom