Tип на денот (Читај правила во прв пост)

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Момци , мене HSV не ми делува на 1 . Прво Петрич е аут , моментално он им е најдобар играч . Лоша форма , едвај го победија Трир во купот пред 3 дена и тоа во продолжение 1:2 . Имат нов менаџер , Торстен Финк ( екс- Базел ) , кој самиот минатата недела изјави дека на тимот ќе му треба барем 3 месеци за да се навикне на неговата тактика :S , плус се збори дека Финк нема поима од тактика и дека таа работа во Базел ја вршел помошникот.

Ова им се најверојатните 11 :

HSV: Drobny - Westermann, Bruma, Rajkovic, Aogo - Töre, Rincon, Kacar, Jansen - Son, Guerrero

Lautern: Trapp - Dick, Amedick, Rodnei, Jessen - Sahan, De Wit, Kirch, Tiffert - Shechter, Kouemaha

Кајзер не се толку слаби , а HSV не се толку силни . Сетете се лани како беше со Херта , цела сезона ја гоневме и спасувавме , и на крај испадаа у втора и не коштаа пари...

Коеф ми е мал 1.90 , да беше 2.50 да пробам , ама со 1.90 никако . Мислам да ставам пари на ГГ @ 1.72 или x2 @ 1.75 .
 
Член од
19 март 2011
Мислења
565
Поени од реакции
256
Момци , мене HSV не ми делува на 1 . Прво Петрич е аут , моментално он им е најдобар играч . Лоша форма , едвај го победија Трир во купот пред 3 дена и тоа во продолжение 1:2 . Имат нов менаџер , Торстен Финк ( екс- Базел ) , кој самиот минатата недела изјави дека на тимот ќе му треба барем 3 месеци за да се навикне на неговата тактика :S , плус се збори дека Финк нема поима од тактика и дека таа работа во Базел ја вршел помошникот.

Ова им се најверојатните 11 :

HSV: Drobny - Westermann, Bruma, Rajkovic, Aogo - Töre, Rincon, Kacar, Jansen - Son, Guerrero

Lautern: Trapp - Dick, Amedick, Rodnei, Jessen - Sahan, De Wit, Kirch, Tiffert - Shechter, Kouemaha

Кајзер не се толку слаби , а HSV не се толку силни . Сетете се лани како беше со Херта , цела сезона ја гоневме и спасувавме , и на крај испадаа у втора и не коштаа пари...

Коеф ми е мал 1.90 , да беше 2.50 да пробам , ама со 1.90 никако . Мислам да ставам пари на ГГ @ 1.72 или x2 @ 1.75 .
Povredeni Hamburger:Neuhasu, Labus, Sowah, Stepanek, Sternberg, Arstlan, Behrens, Bertram, Castelen, Iličević, Ingreso, Nagy, Petrić, Tavares
Povredeni Kaisersl.:Knaller, Heintz, Šimunek, Amri, Rivić, Derstroff, Zellner

Hamburg je u nezavidnoj poziciji ove sezone. Nalaze se u opasnoj zoni iz koje trebaju pobijeći što prije ukoliko žele osigurati natjecanje u Bundesligi i slijedeće godine. Bio bi to veliki poraz za jedan od najslavnijih njemačkih klubova. HSV je jedini klub koji se u Bundesligi natjecao svake sezone od 1963. godine.

Oenning je dobio otkaz nakon lošega starta sezone (osvojio je tek jedan bod u šest kola), a povjerenje je dobio Thorsten Fink. Počeo je pozitivno, naime njegova ekipa je uzela bod iz ogleda sa Wolfsburgom u prošlom kolu. Petrić je upitan za današnji ogled zbog ozljede i upravo je on najvažniji izostanak kod domaćina.

- Šokirao me rani pogodak Wolfsburga, bojao sam se da ćemo izgledati još nervoznije na terenu. No to se nije dogodilo i igrači su pokazali iznimnu vjeru u sebe i suigrače. Već smo se oporavili i više nismo zadnji u ligi, sada smo predzadnji - uz smiješak je rekao Fink nakon ipak uspješnoga debija na klupi Hamburga.

Kaiserslautern je ušao u dobar niz koji ih je udaljio od opasne zone. Pobjeda nad Schalkeom (1-2) u Gelsenkirchenu je bila i pomalo iznenađujuća jer je Schalkeu odličnoj formi. Trener Kurz je uhvatio ritam i polako slaže ovogodišnju ekipu u jednu respektabilnu momčad koja bi mogla svima stvarati probleme. Stalno napominje kako se radi o dugoročnom projektu te da će im trebati vremena, no Kaiser već sad ne izgleda pretjerano loše. Ovaj tjedan su imali tešku zadaću u kupu jer im je protivnik bio Eintracht, jedna od najboljih ekipa iz druge lige. Bio je to izjednačen ogled u kojem je tek u produžecima slavio Kaiser.

- Prošlu sezonu smo završili sa dobrim rezultatom i ove sezone se ambicije dižu gore. U dobroj smo formi i mislim da možemo još napredovati prema vrhu. Na početku sezone smo loše krenuli, no pokazali smo da imamo kvalitetu za ovaj rang. Igrači su jako koncentrirani na igre i daju mnogo energije i želje u sve što radimo - izjavio je strateg Kaisera Marco Kurz,
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
14:00 Triglav - Celje 2 (2.35)
мавајте во спортлајф додека не е намалена :)
--- надополнето: Oct 30, 2011 11:20 AM ---
TIKET
13:45 Randers - Roskilde 1 (1.45)
16:00 Kapfenberg - Austria V. 2 (1.75)
16:00 Tottenham - QPR 1 (1.45)
20:00 Rosenborg - Brann 1 (1.50)
Bravo i fala
--- надополнето: Oct 30, 2011 3:45 PM ---
ЕБАТИ Austria Vienna :mad:
eve ti 1-1
 
М

Мартин`

Гостин
Аууу ги торпедираа Леванте, воа не го очекував 2-0 на полувреме :rolleyes:
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Ај ако е најдел некој линк за Цирих нека го постира....
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Ја уплтави Фиорентина 1 на 1500 денари .
Малку ме нервираа второ беа тиња невидена ама добро е фатив :):)
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
За утре шо Сингл утакмици имат одиме со ред
Келн - Аугсбург 1 :cool:
Гимараеш - Рио аве 1:cool:
Осасуна - Леванте 1 редно е веке :P
Болоња - Аталанта 1:cautious: не играм италјанци можеби ке ја пробам:cautious::cautious:
Келн - Аугсбург 3-0 ;)
Осасуна - Леванте 2-0 ;)
Болоња - Аталанта 3-1 ја уплатив на помал влог се исплати ;)
Гимараеш - Рио ? ајде нека тепат зш ги имам на ливче сиве заедно на 100
 
М

Мартин`

Гостин
Alta - Bryne колку заврши да не знае некој ? неможам да ја најдам ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom