Заработка на интернет (официјална тема)

Г

Грејвдигер

Гостин
Имам 11 долари на microworkers само немам пејпал акаунт да ги подигнам (n)
Направи си PayPal и префрли ги парите на него, па ќе може да ги искористиш во онлајн шопингување, не мора да ги вадиш на картичка.
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Има ли некој што се разбира со ова AdSense на Google? Може ли да се оствари некоја заработка преку јутјуб акаунт?
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
1.449
postoi nacin da prefrlam pari od alertpay na paypal?
Мислам дека не можеш.
Тоа се 2 различни платежни посредници.

Можеш да ги извадиш на платежна кредитна/дебитна картица на пример и потоа од таа картица да ги ставиш парите на другиот акаунт.
 
Г

Гучи

Гостин
Ај некој да ми објасни како функционира ShareCash? треба само да аплоудирам фајлови или треба и да ги постирам по форуми..?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Не се исплаќа да работиш на MW ако немаш сајт на англиски со барем PR 2 или PR 4 за да можеш на сите задачи за линкови да аплицираш... Во други случаеви не се исплаќа. 10$ за 4 месеци е ништо.
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Не се исплаќа да работиш на MW ако немаш сајт на англиски со барем PR 2 или PR 4 за да можеш на сите задачи за линкови да аплицираш... Во други случаеви не се исплаќа. 10$ за 4 месеци е ништо.
10 долари за четири месеци????
втор месец сум на МВ и праам по 2-3 долари на ден, па пресметај дали нема пари тука
без блог или вебсајт
 
Г

Грејвдигер

Гостин
10 долари за четири месеци????
втор месец сум на МВ и праам по 2-3 долари на ден, па пресметај дали нема пари тука
без блог или вебсајт
2-3$/ден - страшната заработувачка. И немој мене да ми кажуваш како и колку заработувачка има на MW, пошто бев прв македонец што работеше таму и имам извадено доста голема сума. Што мене ми беше тапа заработувачка за <не знам колку време работев>, ама ти ако си задоволен ако мислиш дека 30$ ти е доволна и добра заработувачка - океј, со здравје да си ги трошиш, а јас ќе си работам со други метеоди и со фриленсинг од кои се заработува преку 30 пати повеќе од твоите на MW.

Инаку, 10$ за четири месеци беше наменето за членот што го цитирав, види исплатите од кој до кој месец му се.
 

The One

Оној шо ќутит а све знајт
Член од
16 март 2008
Мислења
189
Поени од реакции
39
Може не е за тука ова ама ај ке прашам. Некој од поискусните кои што заработуваат на интернет ако сакаат да ми дадат некоја идеа за веб сајт за да пробам и јас да земам некоја пара плус од адсенс :)
 
Член од
7 јуни 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
јас играм покер на pokerstrategy.com. до сега имам извадено некојси 200$ за 2 месеца. добро е со тоа што се регистрираш, треба да го решиш квизот и добиваш 50 долари стартен капитал. квизот се состои од 20 прашања, а одговорите лесно се наоѓаат на google.com со тоа што пишувате poker strategy quiz answers.
момци еве ги одговорите на прашањата. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom