Помош, софтверски проблеми и совети

A

Auditore

Гостин
Баш 7цата не зафркава, се има нешто пореметно со драјверите за графика или што ти знам, пробај со формат, инсталирај најнови драјвери и не би требало да ти се случува ова, досега прв пат слушам за вакво нешто.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Баш 7цата не зафркава, се има нешто пореметно со драјверите за графика или што ти знам, пробај со формат, инсталирај најнови драјвери и не би требало да ти се случува ова, досега прв пат слушам за вакво нешто.
Не биди толку сигурен, мене ме мачи 3 дена со маусот после инсталацијата.
 
A

Auditore

Гостин
Не биди толку сигурен, мене ме мачи 3 дена со маусот после инсталацијата.
Не знам за твојот проблем прв пат слушам, пиши што е проблемот може ќе ти помогнеме.
Јас откако инсталирав седмица немам проблем со ништо, се иде подмачкано, но користам чиста верзија на седмица, нити кракувана нити ништо, можеби и до тоа е.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.143
Дали некој знае како можам да префрлам 6 страни текст, од македонски фонт во македонска поддршка?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Значи мораше по потешкиот пат :) Инсталирав седмица пак ... се снајдов со EASEUS Partition Master Home Edition ги поделив партициите моментално префлам податоците... Да прашам уште нешто може да се избрише таа претходна верзија на виндовс или пак сега на чисто да си отидам формат ?
Фала за помошта....:icon_mrgr:
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
88
Поени од реакции
16
This copy of Windows is not genuine. Fuck! Го изедов курот... Ама мислам дека ја погодив темата.

Го реинсталирав компјутерот пред неколку недели и го искористив 7loader release 5 како активатор зошто имаше најдобар рејтинг на замунда, покрај тоа што видов дека како датум стоеше 2010 продолжив со глава во ѕид. Претходно користев некој саглам активатор со кој скоро две години симнував виндоус апдејти без проблем ама не ми текнува како се вика, одамна беше.

Чаре има ли, или ќе мора пак реинсталација да му мавнам и да барам нов активатор?
--- надополнето: Oct 17, 2011 9:11 AM ---
Nevermind, го решив проблемот. :cool:

samo najdi si drug aktivator i resen problemot nema potreba od preinstaliranje.
 
A

Auditore

Гостин
Значи мораше по потешкиот пат :) Инсталирав седмица пак ... се снајдов со EASEUS Partition Master Home Edition ги поделив партициите моментално префлам податоците... Да прашам уште нешто може да се избрише таа претходна верзија на виндовс или пак сега на чисто да си отидам формат ?
Фала за помошта....:icon_mrgr:
Иди на чист формат и инсталирај Аваст.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.185
ми треба добар транслатор, како гоогле транслате што е. постои некој таков, пошто гоогле треба интернет, фала
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Дали некој знае како можам да префрлам 6 страни текст, од македонски фонт во македонска поддршка?
Ај види со ова, ако не е ова грешно сум те разбрала

http://www.loginsys.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=160
--- надополнето: Oct 24, 2011 8:31 PM ---
Не биди толку сигурен, мене ме мачи 3 дена со маусот после инсталацијата.
Може да не е до ОС, види префрли го маусот на друга УСБ порта ако е со усб излез. А може и му дошол крајот зошто прошлиот маус што го имав така од чиста мира почна да сецка, го пробав и на лаптопот, исто и си купив нов :)
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Пред 2-3 дена зедов блутут УСБ. Откако го ставив само си ги најде драјверите и се беше ок. Наредниот ден пробав да го уклучам и пробувам да префрлам некои слики и музика на моб. тел. и ОП неможам да го уклучам. Ми вика 7- цава "Can not start Bluetoot. Bluetoot hardware not found"
Знам дека изгледа како да нема блутут, но гока ќе го вклучам во УСБ портот го најдува и само ги инсталира драјверите. Во Davis Manager ми го дава со жолт извичник.
РЕШЕНИЕ плиз!
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
^Стај на друго усб порта и од device manager десен клик тоа со извичник и uninstall. Мавни еден рестарт и види дали ќе работи ...
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Пробав и така. Пак небива работа. Неможе да ги најде драјверите. Кога ќе го ставам во УСБ портот го појавува ова на сликата. slika 1.jpg
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Пробаше кај некој друг компјутер? Ако не симни bluesoleil или така нешто се викаше апликацијата и со тоа би требало да работи. Исто така преку апдејт пробај драјерите да ги најде на нет.
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Пробаше кај некој друг компјутер? Ако не симни bluesoleil или така нешто се викаше апликацијата и со тоа би требало да работи. Исто така преку апдејт пробај драјерите да ги најде на нет.
Пробав со Блусолеил. Ја користев таа програма и пак истото.
П.С. Мое мислење е дека е до блутуто хардверски дали може да биде?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom