Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
16 октомври 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво, ми треба помош некој што се разбира во Control Panel - Accessibility Options..
Sticky Keys, незнам што е проблемот.. :/ Кога стискам W + CTRL и титка PC, стискам E + CTRL титка.. Имам Windows XP.
Се што стискам на CTRL ми титка PC. Да ли треба да форматирам PC или да сканирам PC со добра AV?
Фала однапред.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.590
Поени од реакции
2.190
Не бе какво форматирање. Не ми текина како се исклучуваше, одамна не сум користел хп, почекај малце небрзај ке ти каже некој друг од членовиве
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
извадија тастатурата од комјутер, и види дали ке титка коа стискаш цтрл на друг пц, после вратија назад и стиссни 5 пати и поише шифт(брзо) ке ти се отвор прозорче и таму одштиклирај све
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
untitled.JPG

oва ми се појавува кога пробав да инсталирам кантер.. помош ?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
D

dystopian

Гостин
This copy of Windows is not genuine. Fuck! Го изедов курот... Ама мислам дека ја погодив темата.

Го реинсталирав компјутерот пред неколку недели и го искористив 7loader release 5 како активатор зошто имаше најдобар рејтинг на замунда, покрај тоа што видов дека како датум стоеше 2010 продолжив со глава во ѕид. Претходно користев некој саглам активатор со кој скоро две години симнував виндоус апдејти без проблем ама не ми текнува како се вика, одамна беше.

Чаре има ли, или ќе мора пак реинсталација да му мавнам и да барам нов активатор?
--- надополнето: Oct 17, 2011 9:11 AM ---
Nevermind, го решив проблемот. :cool:

 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Ај некој нека ми кажи што можи да е проблемот на еден лаптоп имам интернет а на друг не, а го користам истиот кабел иначе лаптопот на кој нема интернет е нов купен пред 2 дена.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Ај некој нека ми кажи што можи да е проблемот на еден лаптоп имам интернет а на друг не, а го користам истиот кабел иначе лаптопот на кој нема интернет е нов купен пред 2 дена.
Ако имаш кабловски интернет без рутер не може двата да работат истовремено
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Блутут хардверот го приклучувам преку еден од УСБ портовите, ги најдува 7 - цава драјверите, десен клик на иконата за да го уклуцчам блутутот и ПРОБЛЕМ ( неможе да се уклучи) . Додека на Win XP Немав никаков проблем.
Симнав и инсталирав софтвер BlueSoleil и пак истото.:(
 
D

dystopian

Гостин
Него, да не знае некој како се местат субтајлти на линукс едубунту (тотем медиа плеер)? Досадно во школо у пм...
 
Член од
22 март 2011
Мислења
13
Поени од реакции
2
Imam problem so particijata za operativniot sistem. Ova veke 3-ti pat mi se slucuva. Si raboti kom super i naredniot den go startovas i zaglavuva na bootloaderot za windows, ne vklucuva ni vo savemod. Potoa ako se obidam da go preinstaliram kom gledam deka particijata na koja bese instaliran windowsot e sosema prazna.... Sovet za sto mozi da bide problemot, bidejki stavrno ne sum pameten za ova.
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Здраво, сакам да прашам нешто
земав нов пц и ставив Windows 7. проблемот ми е во тоа што кога ќе го ставам пцто на слееп за 10 мин ми се пали сам, понекогаш и за 2 мин некогаш не се пали додека не го стиснам јас маусот или тастатурата. што е проблемот и како да го решам ? поздрав
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Помош... Не можам да правам муабет на скајп, кога одам да се јавам на некој или да му кренам, ми излегува problem with playback device...... и реинсталирав и се нејќе..... шо да му праам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom