Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177
Член од
8 декември 2010
Мислења
511
Поени од реакции
131
http://www.telma.com.mk/index.php?task=content&cat=1&rub=11&item=9507

Од целава приказна ме интересира тоа доколку стварно постојат и доаѓаат навака зошто да не нападнат?Можеби доаѓаат во мир?Зошто секогаш за алиениве се ствара негативна слика дека сакаат да не истребат и сл.?М?
zasto ako stignale do nas sigurno bi bile ponapredni od nas vo sprotivno nie bi posle kaj niv . A koj posilen go ebe poslabiot ?
 

DarthKaran

Gray Jedi
Член од
4 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
123
ако им требаат неколку месеци од јупитер да стигнат до нас, колку време им требало да стигнат од друг сончев систем? најблискиот до нас е на 4 светлосни години, што значи би им требале 4 години летање со брзина на светлината да дојдат до тука. а веќе знаеме дека нема живот никаде околу алфа кентаури.
се ми се чини дека оваа вест е излезена од Onion ама никој не се потрудил да провери
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.092
nlo.jpg
Ај некој да каже свое мислење за предметот во горниот десен агол од сликава.Ја добив случајно и чуден ми е горе споменатиот предмет.Инаку сликана е пред 2 години во с.Блатец-Виничко.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.092
Ако ја зумираш сликата не би рекол да е капка вода на објективот.Но не се разбирам многу во таа проблематика па затоа не би сакал да навлагам во непотребна дискусија.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Лесно е да се провери... застани зад стакло на кое сонцето паѓа под некоја косина и од надвор стави капка вода...
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
59
Поени од реакции
9
Е луге има толку многу докази на секаде околу нас...Постојат како што постоиме ти и јас...јас сум повеке од сигурен дека постојат.
 

DarthKaran

Gray Jedi
Член од
4 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
123
Шо прај бе, се моча ?
:D
не дека сум некој скептик, верувам дека негде постојат вонземјани, ама ова многу лесно може секој да го направи со обична кукла. колку што гледам јас „алиенов“ само малку ја мрда главата и тоа е се. и може моча во меѓувреме, ама и тоа секој може да го направи :)
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Има многу прашања околу целава фама со вонземјаните....
Прво зошто би се криеле од нас? Дали е тоа поради причината на нашето постоење(теистичка гледна точка односно духовен напредок на оваа цивилизација без надворешна интервенција ), еволуцијата која не им дозволува контакт со назадни цивилизации или е во прашање сосем нешто друго сеуште не јасно. Вселената постои некои 13 милијарди години што значи дека е невозможно да не постои некоја цивилизација која е барем со милиони години понапредна од нас и која секако е свесна за нашето постоење. Според мое мислење одговорот ќе го дознаеме релативно брзо, може дури и во нашиот животен век.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Верувам и јас дека постојат од проста причина што од толку галаксии и планети само на нашава да има живот ??? Не би рекол тоа е исто како да имаш една зграда со 100 стана во неа а само 1 да е населен другите празни да седат..нема логика ,кад тад ќе се дознае све..
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
68
Поени од реакции
81
Има една интересна теорија за тоа зашто големите држави како САД не го потврдуваат нивното постоење, а тоа е дека човештвото сеуште не е подготвено да се соочи со фактот дека не сме сами во универзумот и со тоа дека таму некаде постојат цивилизации толку напредни што човекот не може ни да ги замисли. Дури несакајки направиле експеримент со дете кое што е родено и израснато во афричко племе, кое што не знаело дека на светов постојат нации понапредни од племето, тоа дете не ни замислувало дека постојат авиони, згради, а да не збориме за телефони, мобилни, интернет и сл. Сакајки на тоа дете да му направат услуга и да му го покажат светот каков е на вистина, на негови 19 години го носат во Лондон. По две недели тој умира од психички шок. Умрел од тоа што не можел да го прифати фактот дека светот не е таков како што тој го замислувал и знаел. Научниците сметаат дека ќе се случи истото доколку јавно кажат дека постојат вонземјани. Тоа е една од многуте причини зашто не го потврдуваат постоењето на вонземјани. Но, не припремаат полека.
На запад се почесто се држат и прес конференции.
--- надополнето: Nov 2, 2011 4:23 PM ---
Има една интересна теорија за тоа зашто големите држави како САД не го потврдуваат нивното постоење, а тоа е дека човештвото сеуште не е подготвено да се соочи со фактот дека не сме сами во универзумот и со тоа дека таму некаде постојат цивилизации толку напредни што човекот не може ни да ги замисли. Дури несакајки направиле експеримент со дете кое што е родено и израснато во афричко племе, кое што не знаело дека на светов постојат нации понапредни од племето, тоа дете не ни замислувало дека постојат авиони, згради, а да не збориме за телефони, мобилни, интернет и сл. Сакајки на тоа дете да му направат услуга и да му го покажат светот каков е на вистина, на негови 19 години го носат во Лондон. По две недели тој умира од психички шок. Умрел од тоа што не можел да го прифати фактот дека светот не е таков како што тој го замислувал и знаел. Научниците сметаат дека ќе се случи истото доколку јавно кажат дека постојат вонземјани. Тоа е една од многуте причини зашто не го потврдуваат постоењето на вонземјани. Но, не припремаат полека.
На запад се почесто се држат и прес конференции.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom