Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
I

IBIZA SOUND

Гостин
samo uste ednas dokaza iniesta deka po mu lezi igrata na leva i desna strana otkolku koga igra vo sredina
eto i anri a posebno anri mrzi svetski,mnogu mrza gi ima fanato vo posledno vreme
 
V

Viktoranius

Гостин
Добар беше Ето барем постигна гол, иако не требаше професионалец да дозволи да промаши 1 на 1 со голманот. Севилја треба да е среќна што помина само со 4 гола, можеше дупло катастрофално да биде.

Анри почна веќе да ме нервира, некако бавно ми делува на пасовите што ги добива од соиграчите, и кога го гледам како трча со тој крупен чекор грозно се нервирам. Секоја му чест за тоа што го придонесе за Барса, но сепак треба да се размислува да се продаде на крајот на сезоната, а на негово место Виља би бил идеален. Кој тандем ќе бидат со Ето само.

Иниеста .. Маестрална утакмица .. Уствари секоја му е таква. Тој ја организира цела игра на Барса, секоја чест.

Чави .. УН ГОЉО МАРАВИЏОСОООО ..:) .. Како само му легна, ѕвериште.:)

Презадоволен сум од играта, само Пеп треба да преземе нешто за неискористените сто процентни шанси, како што се најде Ето денес 1 на 1 со голманот. Ова мора да се искористува во ЛШ.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Добар беше Ето барем постигна гол, иако не требаше професионалец да дозволи да промаши 1 на 1 со голманот. Севилја треба да е среќна што помина само со 4 гола, можеше дупло катастрофално да биде.

Анри почна веќе да ме нервира, некако бавно ми делува на пасовите што ги добива од соиграчите, и кога го гледам како трча со тој крупен чекор грозно се нервирам. Секоја му чест за тоа што го придонесе за Барса, но сепак треба да се размислува да се продаде на крајот на сезоната, а на негово место Виља би бил идеален. Кој тандем ќе бидат со Ето само.

Иниеста .. Маестрална утакмица .. Уствари секоја му е таква. Тој ја организира цела игра на Барса, секоја чест.

Чави .. УН ГОЉО МАРАВИЏОСОООО ..:) .. Како само му легна, ѕвериште.:)

Презадоволен сум од играта, само Пеп треба да преземе нешто за неискористените сто процентни шанси, како што се најде Ето денес 1 на 1 со голманот. Ова мора да се искористува во ЛШ.
nema potreba da se prodade moze samo na klupa povike vreme da minuva idnata sezona a koga ke vleze vo igra znae da navlece barem 2 do 3 igraci
a inaku epten e mrzliv poslednite nekolku natprevari vklucuvajci gi i tie vo LS.
jas mislam deka vike ja osekja titulata vo spanija i zatoa ne se zamara mnogu
kako i da e bravos za site
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Ме изненади Хлеб денеска, некако како да опушта пополека, конечно барем малце да видиме од тој Хлеб од минатата сезона во Арсенал. Ќе ни биде потребен наредните утакмици, со оглед на згуснатиот распоред.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ако успееш да ја насликаш победата на Реал над Барса на трети, верувам ќе го повториш неговиот успех, па и твој фан да станам :)

Добро што Пепе ќе го нема, па да не црташ убивања :)
Toa ни Гоја не го можел, камо ли јас. Јас сум далеку поскромен од големиот мајстор кој ете, предвидел дека на трети мај ќе има стрелање а белите маици ќе дигаат раце :back:

Уметност, каква што верувам и вечерва виде :smir:
----------
Ал пазете, никој од нас (дури ни иван1реал) не пишале на темава додека траеше натпреварот...едноставно, верувам дека сите вие како и јас бевме маѓепсани од фудбалот кој го играше Барселона:pipi:
 
V

Viktoranius

Гостин
nema potreba da se prodade moze samo na klupa povike vreme da minuva idnata sezona a koga ke vleze vo igra znae da navlece barem 2 do 3 igraci
a inaku epten e mrzliv poslednite nekolku natprevari vklucuvajci gi i tie vo LS.
jas mislam deka vike ja osekja titulata vo spanija i zatoa ne se zamara mnogu
kako i da e bravos za site
Е да, али не треба опуштање, сеа е најглавниот дел на сезоната, како што кажа коментаторот "Сеа се става шлагот на тортата":)
- Иначе ако планира Барса да купува нов напаѓач летото, еден од Анри или Ето мора да си замине, а јас сум повеќе за првата опција. Постар е од Ето, а и брзината ја губи. Мање битно, ние да освоиме се оваа сезона, па за другата има кој да му ја мисли.:)

Ал пазете, никој од нас (дури ни иван1реал) не пишале на темава додека траеше натпреварот...едноставно, верувам дека сите вие како и јас бевме маѓепсани од фудбалот кој го играше Барселона:pipi:
Јас свршив. :vozbud:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Многу сме јакииииии.....алеа многу сме јакиииии.....многу сме јакииииииииииии.....алеа Реал се слабиииии

Многу сум ГОРД, едноставно ги обожавам, страшни играчи имаме...и по 3-0 они газеа и газеа. Утакмицата ја гледав на нет заради слабиот звучен сигнал на Сител 3 и на топ слика и можам да кажам дека атмосферата на трибините беше одлична. Иниеста и Чави добија феноменален аплауз а исто и Маркез. Чави имаше 96 % успешни пасови, какво ѕвериште од играч е тоа.

Вечерва сите изиграа одлично со мала несигурност на Туре на почетокот од натпреварот.
Головите на Иниеста и Чави беа преубави а исто добар беше и голот на Анри..десна финта-лева шут и голлллллл.
Вечерва можеше комотно да биде и 7-0, Ето имаше две 100% шанси, една 100 % имаше и Анри а една и Чави.
Ова е 7 натпревар без примен гол а притоа постигнато 18 гола.

Можам да замислам што си прават овие од задрид сега, ќе си гризнат од ку*от, знаејки што ги чека на Санчес Пискуан......
Нивните можат само да гледаат и да учат како се игра модерен, ефикасен а и фер фудбал.

Меси одмараше што е многу, многу добро за наредниот период.

ПОЗДРАВ КАТАЛОНЦИ И ФАЛА ДО ФК БАРСА ЗА УБАВИТЕ МОМЕНТИ
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Ал пазете, никој од нас (дури ни иван1реал) не пишале на темава додека траеше натпреварот...едноставно, верувам дека сите вие како и јас бевме маѓепсани од фудбалот кој го играше Барселона:pipi:
И мене ми се допадна фудбалот на Барселона, бел со зелени шари, каков шо имав во седмо :zver:
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Cestito pobeda, ednostavno fenomenalna igra gi nadigravme sevila vo sekoj segment.
Inaku anri na pocetokot mnogu slabo no nekako vo vtorata polovina od vtoroto poluvreme se razigra i bas go gledav onoj stariot anri od arsenal(se nadevam deka taka ke prodolzi):helou:.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Уште една феноменална игра на средината од теренот и нормално головите си доаѓаат сами по себе. Иниеста и Чави кога се заедно се брилијантни, Туре и Кеита даваат цврстина, а напаѓачите одлично користат (иако Ето можеше да даде барем уште еден гол).
Со ваква игра Челзи ќе си оди исто со 3 - 4 гола дома. Се надевам Севиља против Реал ќе покаже многу подобра игра и ќе им скине некој бод.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Честито победа. Почна серијата тешки мечеви со победа а тоа е најважно. Севиља уште еднаш беше прегазена како и на првиот меч и уште еднаш се покажа кој е кој во шпанскиот фудбал. Само нека продолжат вака до крајот.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Нека ни е честито победата, со секој натпревар докажуваат кој игра најдобар фудбал на светот во моментот :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom