Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Оваа недела најдобриот тенисер на светот, Рафаел Надал, ке го нападне трофејот наменет за победник на АТП турнирот во Барселона. Сепак, друштво и подршка во публиката нема да има од фудбалерите на водечкиот тим во Примера...
Тенискиот турнир во каталонскиот град има награден фонд од два милиони евра, а Надал таму неделава ке го брани четвртиот последователен наслов. Секогаш кога го освојувај турнирот во Барселона, потоа се кител и со трофеј на Роланд Гарос, па водечкиот тенисер на светот ни оваа година не сака тоа да го пропушти.
Меѓу фудбалерите на Барселона има голем број кој се обожаватели на неговата игра, а некој му се блиски пријалети, но Надал е сепак страствен навивач на Реал Мадрид.
Заради тоа, на фудбалерите на Барселона нема да им биде дозволено да го подржат Надал од трибините. Тоа им го забрани менаџерот Жозеп Гвардиола, кој смета дека тоа ке им ја наруши концентрацијата пред завршницата на шпанското фудбалско првенство.
Бидејки следат поколни натпревари за Барселона, во среда играат со Севиља, па следат Валенсија(сабота), Челзи(вторник), Реал Мадрид(недела), Челзи(среда) и Виљареал (недела), на Гвардиола не му се допаѓа идеата мечевите на Надал да го пореметат мирот и концентрацијата на својте фудбалери пред важните натпревари. Со тоа, Гвардиола им забрани присуство на трибините на тенискиот турнир.

извор: www.sportdenes.com


До најситни делати Пеп ги анализира преостанатите пеколки недели. :)))
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
I

IBIZA SOUND

Гостин
dobro e so ke ne davaat na TV
a inaku za voditelite na sitel svarno se epten tapa posebno onoj zoran nikolovski epten e zaguben a ovoj igor trpevski taka i taka poaren e nekako
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ivan1real, такозвани Демнач и љубител на Франциско Гоја :)
Доаѓа често, да осети вкус на лидерство :)))

Позче друже, фала на инфо :smir:
Ако успееш да ја насликаш победата на Реал над Барса на трети, верувам ќе го повториш неговиот успех, па и твој фан да станам :)

Добро што Пепе ќе го нема, па да не црташ убивања :)
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
leleeee be so mu e na ovoj villa,mislam deka ima postignato 23 gola za valensija i mu dise vo vrat na eto
eto mora da ja skine mrezata vecer na sevila i malce da mu izbega na villa oti ako ne se lazam veke 2 3 natprevara nema postignato gol
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Valdés, Alves, Márquez, Piqué, Abidal, Xavi, Touré, Keita, Iniesta, Henry Eto'o

Ова најверојатно е составот.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Виља 2 гола само 1 гол му бега сега Ето мислам дека треба да му текне да дава голови.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Идиотиве од Сител изгледа нема да не даваат.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Победивме, ги надигравме, ги декласиравме. Впрочем се деси тоа што се случува на секој натпревар, цела сезона. Браво момци следни се Валенсија.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
ajde sega Valencia da ja pobedime...

PS:Real ke go jade od Sevilja
 
V

Viktoranius

Гостин
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

КАПИТУЛАЦИЈА НА СЕВИЛЈА.

Ја вративме разликата од 6 бодови супер. Следна е Валенсија, и сепак мислам дека ќе се штедат малце фудбалерите. Мора да се чуват фудбалерите .. Не за друго, туку да имат сили да слават финале во ЛШ.:):)

Иначе, кој вика оти Барса неможе да игра без Меси?
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
prosto barcelona ne moze da zagubi,za zal na navivacite na real ne prima ni golevi eve 7-mi natprevar ako ne se lazam.komotno moze da igrame i bez golman zasto nema ni potreba:vozbud:
P.S.sledniot natprevar ke go ceka pekol real na gosti kaj sevila koja sto gubi ako ne se lazam 4 natprevari po red,se ke stori sevila da ne go zagubi i 5 tiot natprevar vo serija
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Не можам да пишувам ништо повеќе од едноставна причина што нема зборови што ја опишуваат играта на Барселона. Севиља си помина според моите очекувања, можеше и 2-3 гола поише да и акнеме ама ете некако како да ни се во криза Ето и Анри:toe: :pos2: Ете и утакмица без Меси, а пак победивме 4-0, Валдез остана без примен гол и седми натпревар во Ла Лига.:vozbud::vozbud:

Иниеста :zver::cuc::cuc::cuc::cuc:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Честитки за победата, маестрална игра, капа долу:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom