Tип на денот (Читај правила во прв пост)

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Цска-Трабзон --1-1
Ман.сити-виљареал----1
Лил-Интер-----1
Базел-Бенфика----1-2
Динамо-Ајакс----Х-2
 
S

schtrafzenigger

Гостин
Интер некако многу ме влече на 2, ќе ја пробам и онака за 100 двојна победа 2, скоро 10 коефициент има..
Не си давај џабе 100 денари. Интер двојна победа нема апсолутно никакви шанси да искочи. Они Катанија и Новара не можат да ги тепаат, Лил ќе ги тепале со два разлика у гости. :pos: Плус ќе играат со дефанзивна формација со само еден напаѓач, што значи со Х ќе бидат задоволни.
Ама ако сакаш играј ја и верувај во чудо, што да ти кажам. :D И ја ќе ја играм Наполи - Баерн 2-1 точен резултат и ќе верувам во чудо (не толку големо колку Интер да го тепа Лил у гости со 2 гола разлика). :D
 
М

Мартин`

Гостин
Не си давај џабе 100 денари. Интер двојна победа нема апсолутно никакви шанси да искочи. Они Катанија и Новара не можат да ги тепаат, Лил ќе ги тепале со два разлика у гости. :pos: Плус ќе играат со дефанзивна формација со само еден напаѓач, што значи со Х ќе бидат задоволни.
Ама ако сакаш играј ја и верувај во чудо, што да ти кажам. :D И ја ќе ја играм Наполи - Баерн 2-1 точен резултат и ќе верувам во чудо (не толку големо колку Интер да го тепа Лил у гости со 2 гола разлика). :D
Интер ќе тепаат со минимум 2 гола дадени и ниту еден примен, коефициентот што го дале за Интер е преголем и одличен за кладилничарите.. ептен го потцениле Интер божем е второкласна екипа, они мислат што во Италијанско местат и губат на почеток дека се во лоша форма ..

Да имав во моментов нешто вишок пари и сингл би му ставил 2-2 едно 2-3К денари 5.25 коеф (y)
 
S

schtrafzenigger

Гостин
Интер ќе тепаат со минимум 2 гола дадени и ниту еден примен, коефициентот што го дале за Интер е преголем и одличен за кладилничарите.. ептен го потцениле Интер божем е второкласна екипа, они мислат што во Италијанско местат и губат на почеток дека се во лоша форма ..

Да имав во моментов нешто вишок пари и сингл би му ставил 2-2 едно 2-3К денари 5.25 коеф (y)
Не, не, во одлична форма се, кладилниците се во заблуда. :D
Абе ја за Интер сум, нормално дека сакам да тепа, не само со 2 гола дадени и 0 примени, него со 5 дадени и 0 примени сакам да тепа..... ама реалноста е друга.
Не викам дека Интер не може да победи... ако има среќа може да тепа, ама со 1 разлика, а двојна победа ( и прво и второ да победи, значи 2 разлика или повеќе), нема, како што реков, АПСОЛУТНО НИКАКВИ ШАНСИ. И да поведе Интер со 1-0, ќе се повлечат сите у свој шеснаесетник и ќе се бранат, додека не примат гол, а ќе примат.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.187
Поени од реакции
84.910
ЦСКА 1
Динамо-Ајакс 2
Оцелул-Ман.Јун 2
Базел-Бенфика 2+
Реал-Лион 2+
Сити-Виљареал 3+
--- надополнето: Oct 18, 2011 2:04 PM ---
Izostanci


  • Oliseh, Akinfejev, Gonzalez, Honda, Necid, Ščenjikov, Vasin
може и ќе тепаат но лаже коефициентот ја би ја избегнал..
Има тука и битни играчи ама ЦСКА има замени за нив.Играат против Трабзон не против Барса
 
А

Анноун

Гостин
Цска - Трабзон 1-1
Олимпијакос Аналос - Дортмунд 2-2
Рен - Селтик 1-1

за 200 стаени , 5 иљадарки се земвит.:)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
За денес ова го уплатив на 100че
ЦСКА 1
Динамо З. 0-2
Наполи ГГ
Интер 2 :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Трабзонспор Х2
Реал
Ајакс Х2
Наполи 1Х
Сити 1
Јунајтед 2
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Лош ден вчера ... денеска имаме неколку добри натпревари , надевам се ќе има профит ...

Champions League

CSKA Moscow - Trabzonspor 1.70 3.50 4.50

3-то коло од групната фаза на ЛШ.
Прилично едноставна ситуација, ако ЦСКА сака 1/8 финале мора да победи ,бидејќи имаат само 1 бод од 2 натпревари ( 2:3 дома со Интер , 2:2 во гости со Лил ). Трабзон од друга страна пак победа проти ЦСКА ќе ги закова на првата позиција каде што и се сега со 4 бода од 2 натпревари ( 0:1 во гости со Интер и 1:1 дома со Лил ) , мада мислам дека ќе бидат ептен среќни и со нерешен резултат.
ЦСКА влегува во лоша форма , викендов одиграа само 2:2 дома со Терек иако имаа водство од 2:0 на полувреме. Имаат проблеми со повредени играчи , па така денес нема да настапат неколку клучни првотимци : Akinfeev ( првиот голман ) , Honda и Necid ( двојцата клучни во нападот ) , Vasin и Gonsales.
Кај Трабзон пак ќе фали најдобриот играч и стрелец на тимот Burak Yilmaz ( од 10 гола колку што Трабзон има дадено , Yilmaz даде 8 ).

Значи и двете екипи се ослабен напад, па очекувам малце голови. Очекувам Турците да играт дефанзивно , додека ЦСКА да напаѓа од првата секунда.
Колку за инфо , менаџер на Трабзон е Senol Gunes , можда се сеќавате на него , под неговотактичко водство Турција освои 3то место 2002 во Ј.Кореа и Јапонија на СП.

Како и да е , очекувам тешок дуел , значаен за двете екипи, и очекувам победа на ЦСКА од 1 гол разлика.

0-2 @ 1.75 6/10 As-Sport
CSKA X европски хенд. @ 3.40 2/10 ( победа на ЦСКА од 1 гол разлика )

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

WTA Moscow

J.Jankovic - E.Ivanova 1.05 6.50

Ова го играм од две причини.
Прво крај на сезоната и Јанкович игра без голема мотивација, пошто секако не може да се пласира на финалниот турнир во Истамбул.
Втора причина е високиот хендикеп од +6,5 за Иванова. Иванова е русинка и игра пред домашна публика што може да и помогне малце.
За квалитет не зборам Јанкович е 2-3 класи над Иванова, али ко што кажав не верувам дека лесно ќе ја збриши Русинката. Секаков пораз со под 7 гејмови е добитен , пример 6:3 6.3 победа на Јанкович е добитен , додека пораз од 6:3 6:2 значи губиток.

Ivanova +6,5 @ 2.10 5/10 Sportlife

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

По еден double и еден tripple :

Double :

Rudar V. - N.Gorica 0-3 @ 1.29
Ostrava - Slovacko 1x @ 1.25

вк. коеф - 1.61 7/10 влог

Tripple

Rudar V. - N.Gorica 0-3 @ 1.29
CSKA - Trabzonspor 0-3 @ 1.24
Zilina - T.Presov 0-3 @ 1.35

вк.коеф - 2.16 5/10 влог

* повеќе типови ќе ставам накај 19:00 ( NHL , CL )
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
--- надополнето: Oct 18, 2011 3:30 PM ---
CSKA - T2 2+ @ 1.80
Man. Utd. 2-2&3+ @ 2.00
Benfika 2 @ 2.10
Ajax 2> @ 1.95
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.187
Поени од реакции
84.910
--- надополнето: Oct 18, 2011 3:30 PM ---
CSKA - T2 2+ @ 1.80
Man. Utd. 2-2&3+ @ 2.00
Benfika 2 @ 2.10
Ajax 2> @ 1.95
За ЦСКА претпоставувам мислиш Т1 наместо Т2 така?Иначе од овие што си ги ставил Бенфика може да те падне
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Ме мрзи да идам да го уплатам

Арсенал гг 3+
Севиља 1
Валенсиен 1
Псж Х2
Јувентус 2+
Дери Сити 1-1 3+

200 за 2400, се надевам ке се наканам да отидам пред да почнат.
Да тибам јувето, на 1.30 ке ме бутнеше, среќа не отидов.
ЛШ:
Арсенал ГГ
Реал 1
Барселона 1&3+
Милан 1
Интер Т2 2+ или ГГ
Леверкузен 0-2

Според мене горе-доле вака ке се движат утакмициве. Интер е опасен, на Баерн да не се лета многу(гледам многу пари се ставени), исто и на Јунајтед(иако на едно ливче ја имам 2)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Лил - 3+
Басел - 2+
Наполи - 2-3
Милан - 2-3
Порто - ГГ
Дортмунд - ГГ

----------------------------------------

ЦСКА - 1
Ман. Сити - 1
Лил - 1
Наполи - ГГ

ОВа го играв, ама се си мислам ЦСКА ке ебе, мн е упатена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom