Tип на денот (Читај правила во прв пост)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.187
Поени од реакции
84.910
Утре сакам да ги играм сите 8 натпревари од ЛШ со прво поголемо од второ.Сакам да играм за 100 со услов 2/8
Дали можам да играм едно вакво ливче и колку би ми било минимална добивка?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Утре сакам да ги играм сите 8 натпревари од ЛШ со прво поголемо од второ.Сакам да играм за 100 со услов 2/8
Дали можам да играм едно вакво ливче и колку би ми било минимална добивка?
Мислам дека поради условот поголема од 100ка ќе ти биде минималната уплата....
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.628
Поени од реакции
10.343
за лш ќе му клам 500 на

барса тм1 2+ прво
дортмунд 2
сити 1-1
јунајтед 2-2
и уште една се мислам меѓу баерн гг или арсенал гг
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.187
Поени од реакции
84.910
Мислам дека поради условот поголема од 100ка ќе ти биде минималната уплата....
Па и јас тоа мислев.Да не знаеш колку ќе мора да ми биде минимална уплата и мин. добивка?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Па и јас тоа мислев.Да не знаеш колку ќе мора да ми биде минимална уплата и мин. добивка?
http://www.sportlife.com.mk/OnLineBetting.aspx?LCID=30

Тука десно види, можеш тикет да направиш....и ќе ти покаже, ама треба да ги бараш утакмица по утакмица....би ти помогнал повеќе...ама ме мрзи искрено... :)
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Czech Republic Gambinius Liga

Victoria Zizkov - Slavia Prague 2.95 3.20 2.25

Дерби во Чешка. Дуел помеѓу две екипи од Прага, градско дерби. И двете екипи лошо почнаа.
Жижков има само 4 бода од 9 натпревари и е на 14-тата позиција од 16 екипи , додека Славиа е 13-та со 5 бода повеќе од Жижков. И двете екипи имаат лоша одбрана.
Жижков се наоѓа во криза , не само резултатска туку и менаџерска. Имаат внатрешни проблеми во клубот меѓу играчите и менаџментот. Денес ќе играт со комплетен состав и се надеваат дека ќе почнат да дават голови.Жижков се во серија од 6 порази.
Славиа има нов тренер , според кој играчите се мотивирани и среќни и спремни да почнат да победуваат. Денес ќе настапат без еден првотимец од среднит ред , Stephen Kores , остатокот од тимот е ОК.
Коеф за победа на Славиа веќе падна од 2.50 на 2.05 , причини за тоа мислам дека се следниве :

- Нападот на Жижков е импотентен , од 6 напаѓачи кои настапиле до сега на 9-те натпревари во лигата , само двојца имаат дадено по еден гол. Средниот ред има дадено само 1 гол , додека одбраната има дадено 3 гола !Тоа е лоша статистика за екипа која сака опстанок.
- Интерните проблеми во Жижков , и промената на менаџерот на Славиа ( нов тренер ефект ).
- Лошата форма на Жижков.

Меѓутоа , на последните 4 средби одиграни дома против Славиа имаат загубено само еднаш и три пати имаат одиграно нерешено. 3/4 се 0-2 гола.
Мислам дека Славиа ќе земе нешто од овој меч , едноставно бидејќи Жижков се во катастрофална форма и имаат проблеми, а има најави дека Славиа ќе плови по мирни води во иднина , па одам со азиски хендикеп на Славиа ,и тоа со максимален влог !

Slavia Prague DNB @ 1.57 10/10 Oaza *
* во случај на нерешено, влогот се враќа во целост
Ок другар те пратам некое време и се прашувам дали толку многу имаш време за ова ? Ги прајш овие ненормално дооооолги непотребни анализи за натпревариве и тоа за 1.57 коеф, шо уствари на крајо како во случајов че те турни ?
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Ок другар те пратам некое време и се прашувам дали толку многу имаш време за ова ? Ги прајш овие ненормално дооооолги непотребни анализи за натпревариве и тоа за 1.57 коеф, шо уствари на крајо како во случајов че те турни ?
А што сега после крајот на мечот ми збориш ? :)
Така играм спортска , така сум во ќар . Тој начин не го менам. Не можеш секој ден да погодуваш , shit happens , има и други денови ...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
565
Поени од реакции
256
Утре сакам да ги играм сите 8 натпревари од ЛШ со прво поголемо од второ.Сакам да играм за 100 со услов 2/8
Дали можам да играм едно вакво ливче и колку би ми било минимална добивка?
Вака, имаш 28 комбинации, може да уплатиш и за 60 ако сакаш, ако уплатиш за 100 по претпоставка дека за 1>2 коеф. е 3.4 минималната добивка би ти била 41 денар.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
А што сега после крајот на мечот ми збориш ? :)
Така играм спортска , така сум во ќар . Тој начин не го менам. Не можеш секој ден да погодуваш , shit happens , има и други денови ...
Абе можев да ти пишам и пред меч, али ај да не ти прам малери..

Ај објасни ми како си во ќар? утакмицава ти беше 10/10 со 1.57 коеф .. колку пари уплати ?

Не ти велам да го промениш начино, само некако како многу да се замараш со непотребни податоци. Кој играл кога играл зошто играл дали му било удобно во дресо шо го носи и слично.. немора до толку за да погодиш утакмица. Ти си знајш :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.187
Поени од реакции
84.910
Вака, имаш 28 комбинации, може да уплатиш и за 60 ако сакаш, ако уплатиш за 100 по претпоставка дека за 1>2 коеф. е 3.4 минималната добивка би ти била 41 денар.
Ај ако не те мрзи да ми направиш листа со колку погодени колку добивка ќе имам?
2 погодени-41 ден.
3 погодени-???
итн.
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
Ако се повтори пописот,ќе сe пишам ХОЛАНЃАНИН ВТОРОЛИГАШ! :)
иначе предлог за ЛШ:
Сити и Порто даваат гол во прво и во второ,ЦСКА 1,Дортмунд 2.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Абе можев да ти пишам и пред меч, али ај да не ти прам малери..

Ај објасни ми како си во ќар? утакмицава ти беше 10/10 со 1.57 коеф .. колку пари уплати ?

Не ти велам да го промениш начино, само некако како многу да се замараш со непотребни податоци. Кој играл кога играл зошто играл дали му било удобно во дресо шо го носи и слично.. немора до толку за да погодиш утакмица. Ти си знајш :)
Хахаа, не викам дека денска сум у ќар , зборам за подолг период .
Тоа колку уплаќам и колку фаќам е само моја работа , ничија друга .

:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom