Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Мирисат на 2 во 1.
За утре најсигурни
Тетекс - 2 @ 2.3
Ливерпул - 2 @ 2.5

Подобри коефициенти амин, дар од Господа е ова..
Шо ти е толку сигурна Ливерпул ??? бегајте од утакмицава..
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
Срам ми е веќе да поставувам слики од ливчиња.
Вечерва вердер-дортмунд ГГ за 2800,невиден малер :/
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
22
Поени од реакции
7
како може од толку натпревари во фудбал, кошарка, тенис, хокеј и што ли уште не, да не може да се одбере само 3 натпревари кои би имале коефициент над 1,50 на кои би ставиле 1000 денари и би фатиле?

зошто секогаш не заебува само по една? каде грешиме? некој да знае одговор?
И ЈАС ИМАМ ИСТИ ПРОБЛЕМИ , ама мислам дека сфатив што е лекот........

ПРЕМНОГУ СЛУШАМЕ ТУЃИ ТИПОВИ СЕ ЗАМАРАМЕ СО КОЕФИЦИЕНТИ И НЕ ИГРАМЕ ОД ЗАДОВОЛСТВО ТУКУ ЗА ПАРИ --- Е ТАКА НЕМА !!!

до пред 4-5 години ИГРАВ ЗА ЗАДОВОЛСТВО , И МИ БЕШЕ ИНТЕРЕСНО ДА ГИ СЛЕДАМ НАТПРЕВАРИТЕ,значи според мене треба да се игра на „УБАВИ“ ТИКЕТИ....

ПРИМЕР ЗА ТАКВО НЕШТО :

Ливерпул 2
Наполи 1
Атлетико Мадрид 2
Стоук 1х
Pick Szeged-Ademar 2 (EHF)

znaci ovie imaat realni sansi i ubavi koef, i razlicni tipovi ....

A JAS IZIGRAV :

Milan - Palermo 2
Catania-Inter 2
Man City-A Villa 1
QPR NG

(NIKOGAS NE IGRAM GG ..... )
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
како може од толку натпревари во фудбал, кошарка, тенис, хокеј и што ли уште не, да не може да се одбере само 3 натпревари кои би имале коефициент над 1,50 на кои би ставиле 1000 денари и би фатиле?

зошто секогаш не заебува само по една? каде грешиме? некој да знае одговор?
Јас така играм друже веќе 3 години , и за сега сум во добар профит ( за тие 3 години ) . Играм најчесто сингл или дабл , поретко трипл , а додека тикети со повеќе натпревари ставам макс само на 100 до 200 денари.
Наjомилени игри ми се тенисот , баскетот и NHL , а коа уплаќам футбал ретко играм 1x2 , туку ги играм другите игри кои се на располагање , као пример вчера Анкара дава гол @ 1.95 .

Е сега се дешава ко пред некој ден , па паднам лошо , али тоа е дел од играта ...

Стратегијата ми е да направам 2 коеф и да уплаќам по 500-1000 денари , од 2 до 6 пати дневно , зависно од понудата и од мојата интуиција . И тоа функционира , барем овие 3 години ...
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
за денес Керкира - Артомотос 2
Kerkyra imaju mnogo izostanaka a to su defanzivci Paraskevaidis , Boukouvalas i Mihos , vezisti Flavinio i Labropoulos te napadaci Tsigas i Barkoglou. ATromitos nema izostanaka po prvi put u sezoni, a cinjenica da je u Atini ostavio veziste Makris-a i Sfakianakis-a, dvojicu kvalitetnih igraca, pokazuje da je Atromitos zaista tim sa dosta dobrim igracima
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
Јас така играм друже веќе 3 години , и за сега сум во добар профит ( за тие 3 години ) . Играм најчесто сингл или дабл , поретко трипл , а додека тикети со повеќе натпревари ставам макс само на 100 до 200 денари.
Наjомилени игри ми се тенисот , баскетот и NHL , а коа уплаќам футбал ретко играм 1x2 , туку ги играм другите игри кои се на располагање , као пример вчера Анкара дава гол @ 1.95 .

Е сега се дешава ко пред некој ден , па паднам лошо , али тоа е дел од играта ...

Стратегијата ми е да направам 2 коеф и да уплаќам по 500-1000 денари , од 2 до 6 пати дневно , зависно од понудата и од мојата интуиција . И тоа функционира , барем овие 3 години ...
ти завидувам и ти благодарам за советот. :)
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Вчера солиден ден , Сафарова заврши работа ко шо треба ...

Russian Premier League

CSKA Moscow - Terek Grozny 1.25 5.00 9.00

Дуел помеѓу Голиат и Давид ... CSKA се еден од најсилните, најбогатите клубови во Русија , го имаат еден од најдобрите состави , додека Терек се просечна екипа која често испаѓа од Премиер лигата и повторно се враќа , јо-јо екипа.
CSKA денес ќе има проблеми со составот бидејќи неколку клучни играчи им се повредени или суспендирани. Така, нема да играт : Акинфееф ( прв голман ) , Нецид ( напаѓач , клучен , 3 гола ) , Хонда ( среден ред , клучен , 7 гола ) , Гонзалес ( 1 гол ), Березутски ( дефанзивец , клучен , 22 настапи ) , Набабкин ( 23 наст , дефанзивец , клучен ) , Алдонин ( среден ред , 18 наст ) .
Згора на ова во вторник ги чека натпревар во Лигата на Шампионите со Трабзон.
Терек пак од друга страна игра многу променливо,пример на дуелот со Анжи на двапати водеа и успееа да земат 2:2 резултат во гости против силна екипа , додека дома загубија од Налчик , екипа која треба да е послаба од нив.

Како и да е Терек дава голови кога игра во гости , на последните 7 натпревари дале 8 гола , единствено само протв Зенит немаат постигнато гол , али завршија нерешено 0:0.
ЦСКА пак прима голови дома , на последните 6 средби примиле гол на 5 од нив .

H2H е во корист на ЦСКА , имаат 5 победи на последните 5 средби дома со Терек .

Интересно за овие 2 екипи е тоа што во последните 6 средби , ЦСКА има 4/6 2+ второ полувреме , Терек е 3/6 2+вп.
4-6 гола , ЦСКА е 3/6 , Терек е исто така 3/6 , е последните 3 средби одиграни меѓусебе 3/3 3+ и 2/3 4-6 гола.

Според статистиката , формата и информациите , мислам дека овие типови вредат да се одиграат :

4-6 гола @ 3.00 3/10 ( Sportlife )
2+ второ пол @ 2.00 5/10 ( Premier )
DP11 CSKA @ 2.20 4/10 ( Oaza ) * дупла победа на ЦСКА

GL !!
--- надополнето: Oct 15, 2011 9:36 AM ---
ти завидувам и ти благодарам за советот. :)
Нема потреба од завидување друже , се што треба е макотрпна работа ... не е лесно да се игра спортска прогноза ко шо играм јас , тоа ти е 24/7 обврска . јас не играм за забава , јас играм за профит и преживувам од ова :). Поентата ми е , се што ти треба е ангажирање и посветување малку повеќе време на пронаоѓање информации за натпреварите .
 
Г

Гучи

Гостин
Лион, Баерн, ПСВ и Реал најсигурни за денес ;) Секоја недела ги бирам вака "најсигурните" и нонстоп ме заебува една! Последниот пат си реков више не уплаќам поише од 100-200 денари, али сеа некако не ми се пропуштаат овие :ROFLMAO:
 
S

schtrafzenigger

Гостин
Манчестер Сити - Астон Вила 1 (1.40)
Челзи - Евертон 1 (1.40)
ПСВ - Утрехт 1 (1.25)
Висла Краков - Јагиелонија 1 (1.55) ------------ 7/7
Шалке 04 - Кајзерслаутерн 1 (1.50)
Лион - Нанси 1 (1.40)
Хајдук - Осјек 1 (1.35)

Кардиф - Ипсвич 1 (2.10)
Ланели - Бангор Сити 1 (2.10)
Катанија - Интер 3+ (2.10)
Милан - Палермо 1&3+ (2.40)
ЦСКА Софија - Славија Софија 1-1&3+ (2.25) ----------- 5/7
Рудар - Олимпија 1 (2.50)
Кошице - Жилина 2 (2.05)

Овој систем ќе го изиграм денеска, па што биде нека биде. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.190
Поени од реакции
84.912
Клифтонвил 1
Барса 1
Реал м. 1
Шалке 1
Розенборг 1

за 400-1300 добивка
 
М

Мартин`

Гостин
Кај се гледа во билтенов на спортлајф за точен резултат да типуваш ? поточно за специјалниот тип денеска Ливерпул - Манчестер ..
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.628
Поени од реакции
10.343
за поголеми пари

Сити - 1
Наполи - 1
Милан - 1
Барса - 2+ тим1 прво
Челзи - 1

вреди да се ризикува

КПР - 1
Сити - 1-1 & 3+
Јунајтед - 2
Лил - 2
Интер - ГГ
Наполи - 1-1 & 3+
Барса - 5+
Реал - ГГ
Атлетико - 2
Челзи - 1-1 & 3+
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
Кај се гледа во билтенов на спортлајф за точен резултат да типуваш ? поточно за специјалниот тип денеска Ливерпул - Манчестер ..
немат али шо 1 е таа и стрелец на гол gerard
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Лион, Баерн, ПСВ и Реал најсигурни за денес ;) Секоја недела ги бирам вака "најсигурните" и нонстоп ме заебува една! Последниот пат си реков више не уплаќам поише од 100-200 денари, али сеа некако не ми се пропуштаат овие :ROFLMAO:
Никош не ги играј овие "фаворити" големи тимој. Коеф му е по 1.20 и 4 утакмици ти треба за да собериш коеф 2.10...

Поарно најди ЕДНА од некоја послаба лига отколку така..

ОН:
Лас Палмас - 1
Висла - 1
 

Kajgana Shop

На врв Bottom