Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.513
Поени од реакции
14.180
За Хокеј на пример ако е т6+ треба над 6 гола да паднат, или и да паднат точно 6 гола погоден е типот ?
 
А

Анноун

Гостин
ауу каква освета ќе напраи реал мадрид против Билбао во кошарка . 14:2 губат на старт од меч. :tapp:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.513
Поени од реакции
14.180
Ајде бе се што шутнаа овие Билбао се влезе. Им ебем крвта баскиска.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
22
Поени од реакции
7
Без да уплатиш пари (добра сума) не се надевај дека и добри пари ќе им извадиш, чим викаш следиш и погодуваш тогаш најдобро по 3 утакмици на ливче и уплаќај по 200-300 денари. Немора ете секој ден ама кога ќе собереш 2-300 денари уплати на 3 утакмици најсигурни што се вика.. 5 коефициент да собереш на 300-ки ете ти 1500 денари подобро здравје.. јас вака играм и испаѓа добро.. ептен во последниве 10-тина дена малер ме бие се на 1 паѓам ама сепак колку и да играм на вој начин со 200-300 денари уплата по 3 утакмици зијан тешко деќа ќе бидам ..

Денеска ги пишав утакмиците на @Ninja96; од предходната страна па ќе видиме што ќе испадне ..
ЗНАЧИ ДЕФИНИТИВНО ОД ДЕНЕС ОДАМ СО ПОГОЛЕМ ВЛОГ.....

И за да ви ДОКАЖАМ ДЕКА ПООДУВАМ ЕТЕ ПОГЛЕДНЕТЕ КОИ ТИПОВИ ГИ НАПИШАВ ЗА ДЕНЕС (РАКОМЕТ)...

ПОЗДРАВ
 
А

Анноун

Гостин
Ајде бе се што шутнаа овие Билбао се влезе. Им ебем крвта баскиска.
не знам на што се надевам , го проверувам цело време резултатот. а убаво ми дојде мисла , 2ро коло е , не мора толку да запнуваат Реал . Памет за друг пат.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
ЗНАЧИ ДЕФИНИТИВНО ОД ДЕНЕС ОДАМ СО ПОГОЛЕМ ВЛОГ.....

И за да ви ДОКАЖАМ ДЕКА ПООДУВАМ ЕТЕ ПОГЛЕДНЕТЕ КОИ ТИПОВИ ГИ НАПИШАВ ЗА ДЕНЕС (РАКОМЕТ)...

ПОЗДРАВ
Не мора да ни докажваш, важно е да земиш некој денар од кладилниците ;)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.513
Поени од реакции
14.180
не знам на што се надевам , го проверувам цело време резултатот. а убаво ми дојде мисла , 2ро коло е , не мора толку да запнуваат Реал . Памет за друг пат.
Запнаа Реал, мислам дека ќе ја свртат, е сеа не знам и со хендикеп дали ќе биде, тешко некако..

И уште едно прашање, имав една хокеј 5+, резултатот беше 2 - 2 на 5-6 минути до крај, и ја прекинаа.. Како се важи таа ?
 
Член од
10 август 2010
Мислења
323
Поени од реакции
138
Запнаа Реал, мислам дека ќе ја свртат, е сеа не знам и со хендикеп дали ќе биде, тешко некако..

И уште едно прашање, имав една хокеј 5+, резултатот беше 2 - 2 на 5-6 минути до крај, и ја прекинаа.. Како се важи таа ?
За Хокеј
а) Ако натпреварот е прекинат во првите две третини, за сите видови игри се пресметува коефициент 1
б) Ако натпреварот е прекинат по завршување на втората третина или во текот на третата третина, постигнатиот резултат е важечки за сите видови игри и се смета како конечен резултат.

За СпортЛајф е ова
 
М

Мартин`

Гостин
ауу каква освета ќе напраи реал мадрид против Билбао во кошарка . 14:2 губат на старт од меч. :tapp:
96-92 крај на натпреварот.. Реал мавнаа тројка на крајот ама не им го важеа демек поминало времето (а и изгледа помина и џабе) ..
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
И еве го тоа ШТО ГО ЗБОРУВАВ...

Constanca-Cimos Koper 2 3.05 koef.
Shaffhausen K. - Zagreb KO 2 1.6
Dunkerque-Montpellier hen 2 1.9

9,35 вкупно коеф. WIN WIN WIN

А ЈАС НЕ УПЛАТИВ :P .....
е од сега уплакај да си клаел 100 сеа 900 и ке ги клаеше на утакмициве викендов на 3-4 коефициент и етети 3000 ден;)
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Дечки јас им се извинувам на сите кои ме следеа вчера со Реал М. и Хакен , фактите пред да почнат натпреварите беа тоа , верував во нерешен исход на Хакен и победа на Реал , али ...

Хакен имаа статива на 8 минути пред крајот на мечот , имаа повеќе шутеви во голот ...
Реал очигледно во секој спорт не ги бива , мислам со тој состав кој го имаат да губат 20 разлика во еден период од мечот , да не постигнат ниеден поен цели 4 минути . Се вратија воигра во второ полувреме , намалија на еден разлика , али се деси тоа шо се деси ...

јас одиграв full stake на хендикеп и чиста победа , и вчера Реал ме коштаа доста пари од банката , али тоа е , коцкање е ова , денес нов ден , со нови сили ...
 
S

schtrafzenigger

Гостин
Villarreal B - Girona 1&3+ (3.50)
Werder B. - B. Dortmund T1 2+ (2.60)
Овие 2 ги изиграв и тим1 дава гол прво и второ пол (3.30 коеф. x2), онака за 100че.

Mayer F. - Lopez F 22.5 + (1.90) (тенис)
Zalgiris (-9.5) - Krasnye Krylya 1H (1.90) (кошарка)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom