The Big Bang Theory

Кои се вашите омилени ликови во серијата? (најмногу три)


  • Вкупно гласачи
    432

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Јас малку заостанувам, моментално ја гледам 4та сезона, ама Ве стигам. Првата сезона е нула во споредба со останатите. третата сезона е врв, само раскинувањето на Пени и Ленард беше многу глупаво и безвезе.
И едно логичко прашање, како тоа Шелдон нема потреба за секс, не ми е јасно?:pos:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Јас малку заостанувам, моментално ја гледам 4та сезона, ама Ве стигам. Првата сезона е нула во споредба со останатите. третата сезона е врв, само раскинувањето на Пени и Ленард беше многу глупаво и безвезе.
И едно логичко прашање, како тоа Шелдон нема потреба за секс, не ми е јасно?:pos:
He is not insane, his mother got him tested :):pos:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Јас малку заостанувам, моментално ја гледам 4та сезона, ама Ве стигам. Првата сезона е нула во споредба со останатите. третата сезона е врв, само раскинувањето на Пени и Ленард беше многу глупаво и безвезе.
И едно логичко прашање, како тоа Шелдон нема потреба за секс, не ми е јасно?:pos:
Во првата епизода, ако ти текнува, Шелдон и Ленард сакаа да донираат сперма, исто така, во прва сезона спомнува Шелдон нешто за мастурбација, ама после низ сезониве го напраија асексуален for the lulz
 

ILoveGeeks

God's unwanted child
Член од
31 мај 2011
Мислења
7
Поени од реакции
6
Во првата епизода, ако ти текнува, Шелдон и Ленард сакаа да донираат сперма, исто така, во прва сезона спомнува Шелдон нешто за мастурбација, ама после низ сезониве го напраија асексуален for the lulz
Тоа со донурањето сперма на почеокот на првата епизода нема никаква врска со сексуалноста на Шелдон, which leads to my favourite quote:
Sheldon: But then some poor woman is going to pin her hopes on my sperm, what if she winds up with a toddler that doesn't know if he should use an integral or a differential to solve for the area under a curve?
Leonard: I'm sure she'll still love him.
Sheldon: I wouldn't.
Шелдон по се е асексуален. Не знам дали тоа му е од аспенгер синдромот што најверојатно го има, или едноставно е таков.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
1,2,3 сезона беа одлични..исто така и хуморот во серијата...арно ама 4та сезона беше катастрофа..плус доаѓањето на новите карактери Бернадет и Ејми воопшто не ми се допаѓа..најдобри беа екипата плус Пени...петава сезона ја гледам поради очекување дека ќе снема некој од наведениве два лика ..пошто не само шо ми е смотано како глумат туку и хуморот кој им е доделен на тие карактери во филмот е за никаде.Поради додадениве ликови серијава станува пренатрупана со карактери и не толку смешна,место да го гледам Шелдон како објаснува и се инати со другите јас ќе ја гледам Бернадет како писка по цела серија и Ејми со никаквиот хумор..поарно да ја додадеа на Хауард мајка му како лик..
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.293
Поени од реакции
15.509
1,2,3 сезона беа одлични..исто така и хуморот во серијата...арно ама 4та сезона беше катастрофа..плус доаѓањето на новите карактери Бернадет и Ејми воопшто не ми се допаѓа..најдобри беа екипата плус Пени...петава сезона ја гледам поради очекување дека ќе снема некој од наведениве два лика ..пошто не само шо ми е смотано како глумат туку и хуморот кој им е доделен на тие карактери во филмот е за никаде.Поради додадениве ликови серијава станува пренатрупана со карактери и не толку смешна,место да го гледам Шелдон како објаснува и се инати со другите јас ќе ја гледам Бернадет како писка по цела серија и Ејми со никаквиот хумор..поарно да ја додадеа на Хауард мајка му како лик..
Дјуд, NO!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.397
Поени од реакции
58.278
1,2,3 сезона беа одлични..исто така и хуморот во серијата...арно ама 4та сезона беше катастрофа..плус доаѓањето на новите карактери Бернадет и Ејми воопшто не ми се допаѓа..најдобри беа екипата плус Пени...петава сезона ја гледам поради очекување дека ќе снема некој од наведениве два лика ..пошто не само шо ми е смотано како глумат туку и хуморот кој им е доделен на тие карактери во филмот е за никаде.Поради додадениве ликови серијава станува пренатрупана со карактери и не толку смешна,место да го гледам Шелдон како објаснува и се инати со другите јас ќе ја гледам Бернадет како писка по цела серија и Ејми со никаквиот хумор..поарно да ја додадеа на Хауард мајка му како лик..
Дјуд, Бернадет и Ејми се најдоброто што и се случило на серијава. И сестра му на Шелдон ама од други причини.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Sarcasm - laughing people since Jesus and before.
--- надополнето: Oct 12, 2011 10:59 PM ---
Дјуд, Бернадет и Ејми се најдоброто што и се случило на серијава. И сестра му на Шелдон ама од други причини.
Мене лично воопшто не ми се смешни..незнам ама кога ќе развијам антипатија за некој лик од серија така ми останува...еве тебе лично..нели ти е пренатрупана серијава со ликови?
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
Мораше да ја освежат некако серијата, многу монотона ќе беше секоја епизода Шелдон да се инаети, Воловиц да пробува да најди женска и сл.
 
Член од
22 август 2011
Мислења
326
Поени од реакции
346
Ејми беше малку тапа, ама ја размрдаа во последната епизода. Не е воопшто пренатрупана серијата, па досадно би било само четворицата да ги гледаме, вечно сами:unsure: Мене барем би ми било:)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.397
Поени од реакции
58.278
Мене лично воопшто не ми се смешни..незнам ама кога ќе развијам антипатија за некој лик од серија така ми останува...еве тебе лично..нели ти е пренатрупана серијава со ликови?
Знаеш колку ликови поминаа во ЛОСТ? Во ред е, не знам ни јас :) Имаше преку 100 guest stars во Friends. Не е никаков проблем.

Уште на почетокот пишав дека не е добра идеја 4 гикови и 1 плавуша. Барем да имаше згодна саркастична цимерка. Вака не им останува ништо, или треба да и најдат женски пријателки или да ја направат ороспија.

Идејата со мајката на Воловиц како лик веќе е реализирана во The Class и од таму е „позајмена“.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.293
Поени од реакции
15.509
Знаеш колку ликови поминаа во ЛОСТ? Во ред е, не знам ни јас :) Имаше преку 100 guest stars во Friends. Не е никаков проблем.

Уште на почетокот пишав дека не е добра идеја 4 гикови и 1 плавуша. Барем да имаше згодна саркастична цимерка. Вака не им останува ништо, или треба да и најдат женски пријателки или да ја направат ороспија.

Идејата со мајката на Воловиц како лик веќе е реализирана во The Class и од таму е „позајмена“.
Мислиш Чендлер? И после ги иаме Чендлер како цимерката и Џои како Пени(хартбрејкери, „талентирани“ актери..).... Па соседи со становите... И добиваме Friends :)
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Знаеш колку ликови поминаа во ЛОСТ? Во ред е, не знам ни јас :) Имаше преку 100 guest stars во Friends. Не е никаков проблем.

Уште на почетокот пишав дека не е добра идеја 4 гикови и 1 плавуша. Барем да имаше згодна саркастична цимерка. Вака не им останува ништо, или треба да и најдат женски пријателки или да ја направат ороспија.

Идејата со мајката на Воловиц како лик веќе е реализирана во The Class и од таму е „позајмена“.
Неможеш да споредуваш Лост со Биг Бенг теори пошто се два различни вида на серии..не само по жанрот туку најважно поради времетраењето..е сега додека Лост беше по минимум 40минути .. Биг Бенг теоријава е 20мин. максимум..и сега овие 4+2 лика во 20минути да се прикажат..незнам по која формула за комедија одат режисериве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom