Dexter

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Maјкл е класа глумец и јас се надевам дека ќе се пробие во добри филмов и ќе добие внимание какво што заслужил.
Исто така и неговиот лик во серијава е многу јако изглумен, со душа.

Инаку, и јас мислев така дур не ја изгледав Брејкин Бед. Ево денес излезе последната епизода од 4та сезона, не ја имам излгедано и немам ни најмала идеја како би можела да заврши. Лост исто така... итн.

П.С.
Еј не ме провоцирајте со Брејкинг Бед, доста ми е што Six Feet Under ќе ја гледам засега. Едно по едно..:)

На темава. Гледајќи го Мајкл не можам да замислам друг да го глуми ликов, има толку ѓаволест лик, а истовремено така добро глуми душа човек па тоа чудо едно.
Јас ставам прогноза за оваа сезона дека или Деб ќе дознае што е со Декстер или некој од поглавните ликови ќе умре во серијава на крајот.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Јас ставам прогноза за оваа сезона дека или Деб ќе дознае што е со Декстер или некој од поглавните ликови ќе умре во серијава на крајот.
Со ова сме тука некаде со размислувањата, јас мислам дека е време Дебра да сфати кој е всушност Декстер.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Со ова сме тука некаде со размислувањата, јас мислам дека е време Дебра да сфати кој е всушност Декстер.
Петава сезона ќе изгубеше на баналност ако Деб видеше кој се крие зад пластичните чаршафи. Каков само почеток ќе имаше шестата сезона.

 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Добро де ја сфативме поентата Декстер Vs религија, да не речам Бог. Некако ми ја банализираат работава со добриот пастир, вулф и слични срања и гледам ептен се потенцира таа ствар (неговиот судир со гаад) шо веќе у спореден план паѓа смислата на серијава. Не знам може па се стега обрачот околу Декструс и мислам дека некој битен ќе дознае за неговиот дарки ( да речеме Дебра). Приметивте дека и оној воџата на мафијата колку само флешовска секвенца беше неговиот крај. Без инекција, без ритуал на следење, без доооолги монолози, без јахтата... Минатиот пат беше квотербек со крстои, сега нигер и неговата реинкарнација од монструм у добар пастир, мислам ок де пак ќе речам сфативме го исправивте Декстер пред Господ, пред самиот себе, пред својот син. И ко сум веќе кај синот и оние муабети на Декстер за неговата иднина и среќниот крај се повеќе ми личат на припрема за сопствениот крај. А и комичноста на сцените некако е изнасилена, вештачка да не речам. По ок беше ко беше суптилна. Овие двајцата (спаринг партнерите на Декструс) ми се свиѓа како се убацени у серијава,ми се свиѓа приказната, заебни фацки се. Мислам не убиваат од плежер, убиваат за да испратат порака. Одвај ја чекам тројката...

П.с Дебра има клапави уши.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.832
Поени од реакции
18.522
Добро де ја сфативме поентата Декстер Vs религија, да не речам Бог. Некако ми ја банализираат работава со добриот пастир, вулф и слични срања и гледам ептен се потенцира таа ствар (неговиот судир со гаад) шо веќе у спореден план паѓа смислата на серијава. Не знам може па се стега обрачот околу Декструс и мислам дека некој битен ќе дознае за неговиот дарки ( да речеме Дебра). Приметивте дека и оној воџата на мафијата колку само флешовска секвенца беше неговиот крај. Без инекција, без ритуал на следење, без доооолги монолози, без јахтата... Минатиот пат беше квотербек со крстои, сега нигер и неговата реинкарнација од монструм у добар пастир, мислам ок де пак ќе речам сфативме го исправивте Декстер пред Господ, пред самиот себе, пред својот син. И ко сум веќе кај синот и оние муабети на Декстер за неговата иднина и среќниот крај се повеќе ми личат на припрема за сопствениот крај. А и комичноста на сцените некако е изнасилена, вештачка да не речам. По ок беше ко беше суптилна. Овие двајцата (спаринг партнерите на Декструс) ми се свиѓа како се убацени у серијава,ми се свиѓа приказната, заебни фацки се. Мислам не убиваат од плежер, убиваат за да испратат порака. Одвај ја чекам тројката...

П.с Дебра има клапави уши.
Мислиш покајување (мрачниот патник си заминува) по што следи слабоста на Декстер која ќе му го донесе неговиот крај, што уствари ќе значи и плаќање за се она што го направил.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Мислиш покајување (мрачниот патник си заминува) по што следи слабоста на Декстер која ќе му го донесе неговиот крај, што уствари ќе значи и плаќање за се она што го направил.
Па не знам баш, цела серија го фура тоа дека не може да се промени. Мислам дека среќен крај за сви остали ( без да дознаат за неговиот дарки ) е негов крај.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.832
Поени од реакции
18.522
Не верувам дека нема да дознаат али исто мислам дека ќе се случи неговиот крај

p.s
под крај мислев неговата смрт ако заврши само покајување и хепи енд е тогаш ќе биде досаден крај
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
“Always the same ending… because monsters don’t get to live happily ever after.” –Dexter
 

Kajgana Shop

На врв Bottom