Xbox360 гејмери

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Зарем мислиш дека стварно би завршиле? Очекувај Gears of War 4 со xbox 720 :)
--- надополнето: Oct 5, 2011 5:12 PM ---
Ке продолжат со Гирс, али во нов свет. Гирс 3 е крај на оваа приказна со овие фаци.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Епа народе за убаво да е , излегуваат ревјус за Forza 4 игн додели 9.5. Зарем оечекувавте помало нешто :)
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Ај да се пофалам, пред 2-3 саати купив Кинект, до сега играв ме болат раце, глава, нозе, се буквално :) Сега за сега ги имам само Kinect Adventures i Sports. Ги играв и двете, и сам и со брат ми. Првава е онака, не ми се свиѓа баш, можда и дека не ја играв многу, некако споро ми реагира сензорот и немам простор у собата за двајца па неможев да се снајдам. Додека спортовиве е една од најдобрите игри што сум ги играл. СУПЕР забавна, одлични опции, многу добро ја имаат направено, секој чест, јас сум воодушевен, интерактивна игра, одлично кореспондира со сензорот, се најдобро. Не е совршена, но на добар пат е (да не заборавиме дека овие игри се првите од својот вид и се на еден начин почеток т.е. најава за тоа што ќе следи ;)).

Кинектот како додаток според мене е феноменален изум, кој може да се користи за многу работи, покрај играње. Да не филозофирам сеа, се враќам на играње :)

П.С. Знам дека има и други гејмери овде кои имаат кинект, па ако може некоја препорака за добра игра, предлог за најдобро место за поставување (мене ми е на метар и пол, значи над ТВ). и сл.

Поздрав!
--- надополнето: Oct 6, 2011 6:55 PM ---
Епа народе за убаво да е , излегуваат ревјус за Forza 4 игн додели 9.5. Зарем оечекувавте помало нешто :)
едвај ја чекам Forza 4, денеска бев кај Драган да го земам кинектот, требаше и да го ре-флешувам xbox-от али оставив за друг ден.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Излезе Forza 4 NTSC, ја симнав и ја срежав али ми бара апдејт некој да сними....флешуван е на најнов dash xbox-от, па не знам дали е ова зашто мојата е PAL конзолата, а играва NTSC. На нет никој нема нешто слично пишано, па дајте некој форум или слично да прашаме. :)
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Излезе Forza 4 NTSC, ја симнав и ја срежав али ми бара апдејт некој да сними....флешуван е на најнов dash xbox-от, па не знам дали е ова зашто мојата е PAL конзолата, а играва NTSC. На нет никој нема нешто слично пишано, па дајте некој форум или слично да прашаме. :)
За погрешен регион ќе ти каже само "thos game is not for your region format" ништо друго, ми се има десено 10тина пати. А како уопште би можел да пуштиш нтсц на пал и обратно..? А тоа апдејтот сигурно не е ништо страшно чим нема голема узбуна на нетов :)
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
89
Поени од реакции
4
гледам никој нема прашано дали има начин да се флешне хбохот а без да се носи кај драган на пример јас од Ресен да одам до Скопје ако има некој начин пишете.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
За погрешен регион ќе ти каже само "thos game is not for your region format" ништо друго, ми се има десено 10тина пати. А како уопште би можел да пуштиш нтсц на пал и обратно..? А тоа апдејтот сигурно не е ништо страшно чим нема голема узбуна на нетов :)
Поентата ми е дека можеби Дејан не ми го флешнал добро Xbox-от, па затоа ми бара апдејт...
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Поентата ми е дека можеби Дејан не ми го флешнал добро Xbox-от, па затоа ми бара апдејт...
Kolku sto jas znam i se razbiram od ovie raboti ne moze da se igraat PAL igri vo NTSC xbox. Ne da ti e fleshuvan, ako saka i supermenuvan neka ti e.

Ova rabota jas ja znam. Jas, koj dur razbra deka ne moze toa da se napravi nad 10 Dual-Layer DVDa mi otidoa vo nepovrat i uste 10 zaradi uchenje kako da se pravat igrite :)

Ah da, si go podariv boxot na vnuk mi. 4 godini e, ama moze da go prekrsi mac)) na UFC 2010 u sekoe vreme.
--- надополнето: Oct 9, 2011 7:21 PM ---
I koj e ovoj Dejan sto mu pravis reklama. Mnogu poligicno bi postapil kaj dragan da go nosesh.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
1000ка е стандард, али за стални муштерии има демек ко "попуст".

Бтв пујол, лошо е на 4 годишно дете да дадеш конзола. Нема да учи коа ќе дое време за 2-3 години.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Za Fifa i UFC i reached the limit.

kade i koga sakas, dodusa i pes mozam da ti igram so moite fifa skills. Nego me interesira dali samo vidovte kolku tapa ke bide dolgo ocekuvanata I am Alive... ?
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
I koj e ovoj Dejan sto mu pravis reklama. Mnogu poligicno bi postapil kaj dragan da go nosesh.
Дејан е првиот што почна да се бави со ова, и за твоја информација Драган купува се од Дејан ... така да го сваќаш муабетот =)
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Луѓе темата е XBOX 360 не Драган VS Дејан. Кој кај сака нека оди, зар за тоа ќе се тролате сега?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Луѓе темата е XBOX 360 не Драган VS Дејан. Кој кај сака нека оди, зар за тоа ќе се тролате сега?
Слушајте го модераторот. Ау чекај ја сум тоа бе, тролололол.

Нека дискутираат и за тоа, не е проблем, темава е за xbox, поточно нашите xbox-и, па да знаеме каде е подобро да ги носиме.

И ај честито за кинектот, земи таму кинектималс и ќе се стопиш, ќе видиш. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom