Work and travel USA

Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Dobro sto ti tekna da prestanes malku na forumot bidejki 50% od komentarive se tvoi, vo koi go povtoruvas istoto pa istoto
A za tvoja informacija ziveam vise 5 meseci vo menheten i ne rabotam kako sobarka, tuku imam poubava rabota od tebe!
A ti kaj ziveese? Vo bronx? Ili nekoe drugo geto?
Изгледа ти живееш во Бронкс
Не мора да ме навредуваш знаеш? Си го покажуваш нивото на култура што си го стекнала на културната размена ;)
А јас бев сместена на следнава локација ... Midtown ... 51 улица

Можеби и си поминала таму(y)
Или живееш во Харлем или уште подалеку?

Изгледа не си ме читала на форумов ;)

Дека работев канцелариска работа..копирање одговарање на тел и слично за 20 долари од саат
За разлика од тебе де ... ;)
 
Член од
6 октомври 2011
Мислења
8
Поени од реакции
3
Изгледа ти живееш во Бронкс
Не мора да ме навредуваш знаеш? Си го покажуваш нивото на култура што си го стекнала на културната размена ;)
А јас бев сместена на следнава локација ... Midtown ... 51 улица

Можеби и си поминала таму(y)
Или живееш во Харлем или уште подалеку?

Изгледа не си ме читала на форумов ;)

Дека работев канцелариска работа..копирање одговарање на тел и слично за 20 долари од саат
За разлика од тебе де ... ;)
Jas sum pokulturna za razlika od tebe sto so site se kontras i sakas samo ti da kazuvas sto kako,a ustvari ni dva meseci ne si bila tamu
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Jas sum pokulturna za razlika od tebe sto so site se kontras i sakas samo ti da kazuvas sto kako,a ustvari ni dva meseci ne si bila tamu
а важно ли е колку време
важно е што сме научиле од тоа

и кај пишав дека сум била баш 2 месеци?
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Imase pisano pola od vremeto sto sedat drugite a toa e 3-4 meseci
Znaci ti si bila mesec ipol, dva
хахаах
имаш право да влезеш на територија на сад до 30 дена пред датумот на ДС формуларот
ама не се препорачува порано од 7 дена
а имаш право да останеш 30 дена по истек на 4 месеци

и кај е математиката...
минимум 2 ипол месеци
 
Член од
6 октомври 2011
Мислења
8
Поени од реакции
3
хахаах
имаш право да влезеш на територија на сад до 30 дена пред датумот на ДС формуларот
ама не се препорачува порано од 7 дена
а имаш право да останеш 30 дена по истек на 4 месеци

и кај е математиката...
минимум 2 ипол месеци
Smiri se malku
Poentata mi bese deka ne si ti edinstvena koja sto bila vo nyc
Pak ke povtoram ima ovde poiskusni od nas, ostavi tie neka kazuvaat
Ne znaes ti se
Dosta skokas samo za se nesto
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Smiri se malku
Poentata mi bese deka ne si ti edinstvena koja sto bila vo nyc
Pak ke povtoram ima ovde poiskusni od nas, ostavi tie neka kazuvaat
Ne znaes ti se
Dosta skokas samo za se nesto
не не
ти ја однесе во друга насока дискусијата
јас убаво имав пишано .. и се имав обратено на тие што прашале
а ти почна да ми мешаш гето, бронкс, бруклин бла бла
ни ти не знаеш се ... може и помалку и од мене знаеш за правните лавиринти и борбата за опстанок во њујорк...ама тоа ти е...

ајде поздрав
 
Член од
6 октомври 2011
Мислења
8
Поени од реакции
3
не не
ти ја однесе во друга насока дискусијата
јас убаво имав пишано .. и се имав обратено на тие што прашале
а ти почна да ми мешаш гето, бронкс, бруклин бла бла
ни ти не знаеш се ... може и помалку и од мене знаеш за правните лавиринти и борбата за опстанок во њујорк...ама тоа ти е...

ајде поздрав
Jas ovde citam samo tvoi postovi vo koi se falis
A i procitaj poubavo i drugi primetile deka samo toa pa toa zboruvas
Spusti se na zemja, ti ne znaes kolku znam jas
Samo za razlika od tebe jas ne sakam da se falam, sakam i jas da pomognam, a ti toa go koristis samo da se falis
 
Член од
6 октомври 2011
Мислења
7
Поени од реакции
1
Делинда, значи имаш искуство со одбивање. Без разлика што станува збор за туристичка виза. Или пак сметаше дека за моето прашање порелевантно е да ми кажеш дека не може да се аплицира во март, а не дека имаш лично искуство баш онакво какво што јас експлицитно пбјаснив дека барам?
Чудни приоритети имаш девојко...
 
Член од
20 март 2008
Мислења
107
Поени од реакции
12
Туку ... зошто преку Наром, кога има и поефтини варијанти за селф? .. Преку Intrax Македонија е 575 долари вкупно ... Со Наром колку е.. хмм 650?
Ajde vaka sea.... nema smisla so karanje ( poso rabotava nataka terat ). samo za informacija, ne deka neso na nekoj reklamiram, samo SPODELUVAM ISKUSTVA ( kako so e i funkcijata na ova tema na forumov).preku narom na self e 450 ili 500 zavisit vo koj period si se prijavil na programata. Ako gi gledas postojte na temava vo vrska koja agencija da se odberit ( taka i pocvit temata, da recam to e prvoto prasanje so e postaveno ) mojs da zaklucis... koja agencija, ne deka e najpoce pofalena, tuku koja e najmalce kudena ( poso mora nekade da kiksnale ili pa za nekoj potfrlile vo ocekuvanjata od agencijata). Ako odime vekje vo krajnosti, za nekoj rab i ja ne sum zadovolen od narom, licno, ali pa ko ke slusnam so se deshavat vo drugite agencii, valda nema site da me lazet, togas barem za mene, narom e seushte najdobra. Taka da, na temava nemat da najte kompletni argumenti za niedna agencija deka e supper, mora nekoja za nekogo vo neshto da potfrlila, da ne recam e relativna rab, no pak postoet nekoj fakti koj so nemojt da se zanemaret.
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Офф Топик. Ви љубоморам на тие што биле УСА. И мене ми се иде.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Поантипатични постови од на Делинда одамна не сум прочитал на форумов 109 долари потрошила за телефон, толку зимала плата била во њу јорк другите биле во села биле собарки немале веза не биле кфалификувани бла бла... ме боли к најискрено дај поштеди не доста те трпевме веќе :D

Никој не те праша колку си потрошила за телефон шминки кондоми и слично... човек да не му се влева на темата од тебе дај олади малку ако сакаш и по 2000$ зимај на саат доста се фалеше
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Делинда и ТинкаВинка мисла дека најдобро би било да седнете на кафе и убаво да си се објасните. Овака само се карате без потреба и за глупости.
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
офтопик:
има некој/а што планира да си доаѓа скоро?
пред/по нова година? ми треба услуга :)

ако има, пишете ми пм.. PLEASE! :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom