Дали купувате брендирана или небрендирана облека?

Член од
11 јуни 2008
Мислења
217
Поени од реакции
11
Некупвам ништо ... мама ако не ми донесит дома алишта немат шанси да се подновам сам
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Па не се замарам многу од кај е, гледам нешто што ми се свиѓа и го купувам, толку
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.116
Поени од реакции
8.224
Во принцип не се замарам. Не носам Версаче, ама не купувам ни од пазари. Во шкаф имам се и сешто, на пример денес комбинација -- штикли Адамс, пантолони Фиори (и тоа на попуст купени!) каиш и маица Мотиви (нова колекција, малце ме боцкаше цената), и наметка од времето на младоста на мајка ми :)
Што ми е убаво - тоа носам. Бренд или не... сеедно.
--- надополнето: Sep 29, 2011 11:58 PM ---
Исто и јас имам 2-3 парчиња од Зара и е сон да се шета по тие продавници и да се купува :cuc:
Ама за жал кај нас ги нема и Зара и H&M и тако даље а ептен се cool.
Омилено!!! Имам акано по други земји само за нив! Се израдував на New Yorker vo Веро9, ама кога видов дека има само отпад од она што го има во, на пример, Австрија, се разочарав.
 
Член од
22 август 2011
Мислења
326
Поени од реакции
346
Не купувам брендирана облека. Претежно си купувам од Елит, Еко итн... И кај нас е знак прашање колку е нешто брендирано.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.116
Поени од реакции
8.224
Не купувам брендирана облека. Претежно си купувам од Елит, Еко итн... И кај нас е знак прашање колку е нешто брендирано.
Од таму ретко купувам, ама имам неколку фустанчиња купено од Еко - во Елит сеуште немам влезено. Ме нервира што има гужва и некако е мн натрупано, не можам да се снајдам, дур да најдам тоа што ми се свиѓа..... :)
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Во принцип не се замарам. Не носам Версаче, ама не купувам ни од пазари. Во шкаф имам се и сешто, на пример денес комбинација -- штикли Адамс, пантолони Фиори (и тоа на попуст купени!) каиш и маица Мотиви (нова колекција, малце ме боцкаше цената), и наметка од времето на младоста на мајка ми :)
Што ми е убаво - тоа носам. Бренд или не... сеедно.
--- надополнето: Sep 29, 2011 11:58 PM ---

Омилено!!! Имам акано по други земји само за нив! Се израдував на New Yorker vo Веро9, ама кога видов дека има само отпад од она што го има во, на пример, Австрија, се разочарав.
New Yorker секаде е отпад. Чевлите мирисаат на хемикалии, чантите се лити, а облеката развлечена.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.116
Поени од реакции
8.224
New Yorker секаде е отпад. Чевлите мирисаат на хемикалии, чантите се лити, а облеката развлечена.
Не би рекла. Немам купувано чевли и чанти, но имам купувано облека, марами, бижутерија.
Пред 2 години од Будимпешта покрај другото купив марама-шал и до ден денес ја носам. Другите работи, претежно маички, веќе не, но не ни беа скапи па нормално е. Марамата солидно ја платив - 25 евра, и си е квалитетна.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Не би рекла. Немам купувано чевли и чанти, но имам купувано облека, марами, бижутерија.
Пред 2 години од Будимпешта покрај другото купив марама-шал и до ден денес ја носам. Другите работи, претежно маички, веќе не, но не ни беа скапи па нормално е. Марамата солидно ја платив - 25 евра, и си е квалитетна.
Да погодам што ти е најомилен дел од гардеробата.

Природни крзна...

:D
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Знам дека има девојки,посебно девојки опседнати дека морале да купуваат брендирана роба.Демек друго не носеле.Може ќе купат роба,но само ќе ја платат поскапо,а всушност тоа е таа истата роба само со тикета.Денес ретко се наоѓа квалитет.
Јас не сум од тие девојки.Мене што ќе ми се допадне тоа и го купувам.Сум купувала парчиња и од излог што ќе ми се допаднеле.Никогаш не сум гледала каква марка е или што те знам.Што ми добро стои тоа и го носам.Не патам од такви комплекси.
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
Знам дека има девојки,посебно девојки опседнати дека морале да купуваат брендирана роба.Демек друго не носеле.Може ќе купат роба,но само ќе ја платат поскапо,а всушност тоа е таа истата роба само со тикета.Денес ретко се наоѓа квалитет.
Јас не сум од тие девојки.Мене што ќе ми се допадне тоа и го купувам.Сум купувала парчиња и од излог што ќе ми се допаднеле.Никогаш не сум гледала каква марка е или што те знам.Што ми добро стои тоа и го носам.Не патам од такви комплекси.
Има опседнати, ама уште повеке има такви што се прават дека се опседнати од брендирана роба. Кај мене на факс имаше едно друштво на такви што само за тоа дискутираа, и изјавуваа дека освен брендирано парче облека и накит не носат ништо друго. Истите тие ги видов на бит пазар пробуваа бижутерија.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
New Yorker секаде е отпад. Чевлите мирисаат на хемикалии, чантите се лити, а облеката развлечена.
Чевлите и чантите се неквалитетни бидејќи се најчесто дел од некој про-западни еко-проекти и се користи некоја евтина замена за кожа.
А облеката како облека е делумно квалитетна (освен оние стварине за 100 денари ама тоа согласно со цената...) , ама па не е некој моден бренд , повеќе е као комерцијална продавница.
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Како погоди од прва, не ми е јасно.... да не си преминал од другава страна, во видовитите :)
Не видовит само си претпостави човекот по сите твои пишувања.Дека сакаш и крзна.А кој не сака?!
Можеби твоите имаат пари и бараш нешто како викаат "И преку леб погача",но верувај не е се во купувањето на скапа роба.
Има и други нешта што се битни во животот.
Се друго е споредно.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.116
Поени од реакции
8.224
Не видовит само си претпостави човекот по сите твои пишувања.Дека сакаш и крзна.А кој не сака?!
Можеби твоите имаат пари и бараш нешто како викаат "И преку леб погача",но верувај не е се во купувањето на скапа роба.
Има и други нешта што се битни во животот.
Се друго е споредно.
Што вака улетуваш како падобранец, не ми е јасно :) :) :)
Не го сфати муабетот, али нема везе.
Не носам крзна, не носам ништо од животинско потекло (кожа, свила).
Активист сум за правата на животните ;)

И те молам, пред да ми кажуваш дека е е се во купувањето гардероба, ајт кај мене на профил ѕирни некое мислење што сум напишала. Чисто да не се осеќам идиотски кога ти одговарам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom