PES 2012

  • Креатор на темата kpb
  • Време на започнување
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
А па што е финтава со шутов никако брз убитачен шут нема ?
Абе не е темава фифа vs. пес ама ај ке ти одговорам.
За брз и убитачен шут фифата ИМА, но за разлика од песот кој во СЕКОЈА положба и позиција можеш да шутнеш што НЕ Е реално кај фифата тоа го нема, мораш да имаш поволна и добра позиција, па онда ТОГАШ можеш да го направиш ова што го сакаш. Го играв песот и страшно не ми се свиѓа што од нигде-никаде можеш да шутниш и гол да даеш :) значи од моето играње, моето мислење за песот е 50-50. Али добро е тоа што за разлика од предходните игри оваа година колку-толку ми се подобри мислењето за песот (се разбира на позотивно) зошто гледам за некои работи се потрудиле колку-толку.
Ама нема везе, за препукувања, докажувања и факти во врска со фифата и песот, може да се отвори тема фифа vs. пес :D
Позз.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Абе не е темава фифа vs. пес ама ај ке ти одговорам.
За брз и убитачен шут фифата ИМА, но за разлика од песот кој во СЕКОЈА положба и позиција можеш да шутнеш што НЕ Е реално кај фифата тоа го нема, мораш да имаш поволна и добра позиција, па онда ТОГАШ можеш да го направиш ова што го сакаш. Го играв песот и страшно не ми се свиѓа што од нигде-никаде можеш да шутниш и гол да даеш :) значи од моето играње, моето мислење за песот е 50-50. Али добро е тоа што за разлика од предходните игри оваа година колку-толку ми се подобри мислењето за песот (се разбира на позотивно) зошто гледам за некои работи се потрудиле колку-толку.
Ама нема везе, за препукувања, докажувања и факти во врска со фифата и песот, може да се отвори тема фифа vs. пес :D
Позз.
Абе ја никако не добијам брз шут тоа е финтата не позицијата убоо со залет све и пак нема шут асален
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Не добиваш брз шут, затоа што си навикнат на ПЕС 2011, каде што требаше ептен малце да задржиш и добиваш висок, силен шут. Тука треба малце повеќе, што е пореално :)
Затоа секоја топка ти оди по земја :D
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Не добиваш брз шут, затоа што си навикнат на ПЕС 2011, каде што требаше ептен малце да задржиш и добиваш висок, силен шут. Тука треба малце повеќе, што е пореално :)
Затоа секоја топка ти оди по земја :D
море не иде по земја иде и у воздух ал нема брзина топката
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Држиш брзина кога шутираш?
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
На замунда има PES REPACK ако некој го има пробано нека ми каже дали е добра да знам дали да го симнува оти и така сум слаб со нет па да не трошам џабе
 

Alexandre_Pato

Шева 7
Член од
13 февруари 2009
Мислења
132
Поени од реакции
36
На замунда има PES REPACK ако некој го има пробано нека ми каже дали е добра да знам дали да го симнува оти и така сум слаб со нет па да не трошам џабе
Испробано добра е !
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Држиш брзина кога шутираш?
:D
Незнам како да ти одговорам, најверојатно ке мора во живо да видеш :)
Искрено кога играм со Манчестер стилот на игра ми е од далеку да шутирам со Руни. Незнам дали ке ми веруваш, ама Руни, Нани и Хернандез БОМБИ ги шутираат, сварно не ми е јасно како не можеш моќен шут да извадиш. Ке снимам клипче и ке постирам на youtube, се надевам ке ти биде од корист :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.759
Поени од реакции
6.709
Јас не можам до шанса за шут да дојдам овие се загрижиле оти не можеле силно да шутнат :pos:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Што ме цитираш мене? Не сум јас тој, што не знае да шутира.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.696
Излезе комплетната верзија со англиско мени !?
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
На замунда има PES REPACK ако некој го има пробано нека ми каже дали е добра да знам дали да го симнува оти и така сум слаб со нет па да не трошам џабе
На заливот имаш рип од 3 гига, проверен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom