Каде може да најдам? (Општи прашања)

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
абе кај можам по интернетов да најдам да исконвертирам СЛИКА СО ТЕКСТ во ОБИЧЕН ТЕКСТ ДОКУМЕНТ? или вво вордпад или шо и да е само нека го прочита тексот од сликата!!!
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
dali nekoj znae kolkavi se platite vo mermeren kombinat prilep, na primer kolku zemaat inzenerite?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.422
Поени од реакции
7.776
абе кај можам по интернетов да најдам да исконвертирам СЛИКА СО ТЕКСТ во ОБИЧЕН ТЕКСТ ДОКУМЕНТ? или вво вордпад или шо и да е само нека го прочита тексот од сликата!!!
Симни си ABBYY FineReader и шибај :)
http://www.freeocr.net/ тука имаш бесплатни софтвери за истата намена :)
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
78
Асална пинг-понг опрема(гуми, палки итн.)? Во Орка и СловенијаСпорт само знам дека има и се прилично шит....
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
470
Поени од реакции
26
Слушнав за некое место (куќа)у Ченто у која имало секонд хенд ствари...ако знае некој да ми објасни кај точно се наоѓа и како да стигнам до таму со јсп...
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.207
каде у Скопје може да се најде KNO3, односно калиум нитрат(pottasium nitratte) ?
....ако мислиш да правиш пиротехника ....ЗАБОРАВИ.....
....ако ти е за друга намена...имаш во подобро снабдени земјоделски аптеки....пред неколку години знам дека имаше во земјоделската аптека на Зелено пазарче
--- надополнето: Sep 22, 2011 8:55 AM ---
Ај некој ако знае нека ми кажи колку се движи цената на стари грамофонски плочи на пример од Сантана, Елвис и други познати изведувачи.??
Се надевам прашањево е на вистинското место пошто незнаев кај да го пишам.:)
на улица Македонија имаш еден тип на тие новите штандови продава грамофонски плочи од 200 до 600 денари мислам дека се движат
Типот се вика Нешко...тезгата мислам дека е пред некогашно кино Вардар
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
....ако мислиш да правиш пиротехника ....ЗАБОРАВИ.....
....ако ти е за друга намена...имаш во подобро снабдени земјоделски аптеки....пред неколку години знам дека имаше во земјоделската аптека на Зелено пазарче
--- надополнето: Sep 22, 2011 8:55 AM ---
па за што мислиш ти за што му, за димни бомби или барут да прави.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.692
Поени од реакции
13.326
Некој да не знае дали е возможно да се сменат ситни евра, (од 1 и 2) и каде?
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
78
Некој да не знае дали е возможно да се сменат ситни евра, (од 1 и 2) и каде?
Во некои менувачници може. Јас во таа во Рамстор имам менувано ситни евра, но ги менуваат по понизок курс...мислам 50 денари за едно евро беше.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.422
Поени од реакции
7.776
Слушнав за некое место (куќа)у Ченто у која имало секонд хенд ствари...ако знае некој да ми објасни кај точно се наоѓа и како да стигнам до таму со јсп...
Па со 65 или 45 кога ќе го помине надвозникот над автопат се симнуваш на наредната станица и идеш пешки, и ќе ја најдеш од лева страна. А можеш и на станицата после таа па да се враќаш назад, не ми текнува која од станиците беше поблиску. битно кога се иде нагоре по ридот, куќата е од лева страна. Нема шанси да ја промашиш има еден куп роба која се наоѓа во дворот, плус на приземје и кат.
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
за димки ми е у старт а понатака ако имам време ке почнам и ракети и шелови ама тоа е лично пошо ја се интересирам.. а за димни ми требаат:)
 
L

.Lost Angel.

Гостин
дали некој знае речник ама нешто како виртуелен за на пц ангелиски - македонски ???
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Дечки каде во скопјево да купам струен кабел 2х1,5 најевтино прашувам затоа што ми требаат некои си 100метри кабел :)
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Дечки каде во скопјево да купам струен кабел 2х1,5 најевтино прашувам затоа што ми требаат некои си 100метри кабел :)
Eлектроелемент би требало да е најефтин ( спроти МЗТ фабриката накај Маџари )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom