Фан клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 јули 2009
Мислења
340
Поени од реакции
395
Со тешко срце мора да признаам дека Реал оваа вечер беше ОЧАЕН. Ма и очаен е мал збор за ова што го прикажаа сега.
Подобро ќе беше да не гледав, барем немаше ка видам колку очајно изиграа.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Значи зајачуваме!! Гледајте позитивно...

Пред 3 дена изгубивме, сега нерешено.. сабота можда и че тепаме шо знајш....
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.541
Поени од реакции
14.279
Слободно ќе кажам:Мурињо ОДИ СИ!Само курчење,курчење и курчење и да на титулата во ЛаЛига кажете и чао.:place:
И што после тоа ? Кој ќе дојде место Мурињо ? Да не има некоја подобра опција од него ? И мене не ми се свиѓа, и јас сум за да си оди, ама кој место него ? Пред да викате да се оди размислете прво кој ќе го наследи.. Ќе дојде некој дебил како Бенитез и ќе биде десет пати по бетер од ова.

Првенството е готово, може да се свртиме кон купот и Лига на шампиони. Не памтам да сме имале два кикса по ред од 2008-09. Секоја чест за Мурињо, во неговата втора позната и секогаш подобра сезона, оствари фуриозен почеток.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Абе што е работава можеби е некоја психилошка криза...неможеме ние се да знаеме што им се случува на играчите..а што се може да им се случува знае оној што го гледал тој филмот со Харчестер како се викаше не знам.
И дај не плукајте одма Мурињо ОДИ СИ:tapp: не гледате дека ако е до Мурињо нема да оди играта како што треба ама ова е повеќе од тоа бе...индивидуално им се врзани нозете,Марсело е најизубен влез нема кај е оној стариот неможам да сфатам како може ваква криза после тоа отварање со Сарагоса.Сигурно им се случило нешто..
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Наредна тепаме 7-0 :pos:

Покажавме карактер во последните минути.
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Ова што се случува е стварно неверојатно! -но крај на титулата :tapp: ... чекајте бе 4 кола и готово се знае кој ќе освои? Еден пораз на Барса и повторно на иста бранова должина ... најбитно од се е Ел Класико таму се остварува најголемата предност ... со не многу вакви губења на бодови како Леванте и Расинг :cautious:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Ова што се случува е стварно неверојатно! -но крај на титулата :tapp: ... чекајте бе 4 кола и готово се знае кој ќе освои? Еден пораз на Барса и повторно на иста бранова должина ... најбитно од се е Ел Класико таму се остварува најголемата предност ... со не многу вакви губења на бодови како Леванте и Расинг :cautious:
Да да следната тепаме 7-0 ...така ? :icon_lol:
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Ова што се случува е стварно неверојатно! -но крај на титулата :tapp: ... чекајте бе 4 кола и готово се знае кој ќе освои? Еден пораз на Барса и повторно на иста бранова должина ... најбитно од се е Ел Класико таму се остварува најголемата предност ... со не многу вакви губења на бодови како Леванте и Расинг :cautious:

EDIT:Моментално Солдадо дава надежи за нешто такво :)
дава педро надежи.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.541
Поени од реакции
14.279
Треба да се преспие ова и брзо да се заборави..

Моментална криза, да се најде проблемот и сите заеднички да го решат. Знам дека Челзи во минатите години имаа заеднички состанок, играчите, тренерите, управата, мислам дека тоа би помогнало.

А не се сомневам дека ќе се средиме, ако бидиме доволно добри (каков во Суперкупот и купот), резултатите ќе дојдат.

Полека малку, многу сме разгалени сите навивачи на Реал.
Сега во Сабота на Бернабе фали една победа со стил, онака петарда со многу шанси, и да се види одма позитивната реакција на публиката. Па да се надеваме дека после тоа работите ќе тргнат на подобро.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
И што после тоа ? Кој ќе дојде место Мурињо ? Да не има некоја подобра опција од него ? И мене не ми се свиѓа, и јас сум за да си оди, ама кој место него ? Пред да викате да се оди размислете прво кој ќе го наследи.. Ќе дојде некој дебил како Бенитез и ќе биде десет пати по бетер од ова.

Првенството е готово, може да се свртиме кон купот и Лига на шампиони. Не памтам да сме имале два кикса по ред од 2008-09. Секоја чест за Мурињо, во неговата втора позната и секогаш подобра сезона, оствари фуриозен почеток.
во право си.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Iker Casillas
Racing de Santander 0 - Real Madrid C.F. 0
добро бе овој касиљас нормален ли е?тимот игра ужасно,прави два ужасни кикса,а него му е битно статусот одма да му биде апдејтиран,божее:eek:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom