Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Ете ја твојата глупост.Како можеш тим ко Сити да го споредеш со Арсенал?
Кој е Сити кој е Арсенал ? Знаеш ти,прелисти википедија,прелисти се.
Лани Сити се бореше цело време за титула па на крај падна,или Арсенал?
Арсенал ли троши 555 милиони за еден трансфер период?
Сити подобра екипа од Арсенал?
Уште нешто ?
--- надополнето: Sep 12, 2011 5:49 PM ---

Мислев дека Сити игра у Вторник ;) А за Арсенал не му се секирај ти. ;)
А зошто да не се споредува Сити со Арсенал. У ствари не знам што има да се споредува, кога Сити моментално е класа над Арсенал.
И што ако се бореше Арсенал за титула, кога на крај падна на 4 место? Ако имаше уште 3 кола до крајот, сигурен сум дека Арсенал немаше ни да избори ЛШ.

Откако го земавме Фабрегас, ич не се секирам за Арсенал ;)
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.476
Поени од реакции
4.040
Во Бугариjа 3 телевизии емитуваат лигата:

1 - ви избор: bTV Action
2 - ри и 3 - ти избор: Diema и Nova Sport
па на овие ќе си гледам топ фала за информацијта дека има и друга што емитува во бигарија ЛШ освен ДИема и Нова спорт еве и линкоти за гледање на теливиниите
bTV Action http://www.freebgtv.com/page.php?56
Diema http://freebgtv.com/page.php?44
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ете ја твојата глупост.Како можеш тим ко Сити да го споредеш со Арсенал?
Кој е Сити кој е Арсенал ? Знаеш ти,прелисти википедија,прелисти се.
Лани Сити се бореше цело време за титула па на крај падна,или Арсенал?
Арсенал ли троши 555 милиони за еден трансфер период?
Сити подобра екипа од Арсенал?
Уште нешто ?
--- надополнето: Sep 12, 2011 5:49 PM ---

Мислев дека Сити игра у Вторник ;) А за Арсенал не му се секирај ти. ;)
@Факе - не знам за тебе, ама ако сакам да гледам тим по прима по 8 парчиња на меч ќе го побарам распоредо за регионална лига, не ми треба ЛШ да гледам.

@Artifex - фала шо го скрати муабето
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.471
Поени од реакции
10.200
@Факе - не знам за тебе, ама ако сакам да гледам тим по прима по 8 парчиња на меч ќе го побарам распоредо за регионална лига, не ми треба ЛШ да гледам.

@Artifex - фала шо го скрати муабето
Секој гигант е губел така. ;)
Кажи слободно за кој си па да ти ги најдам дамките на екипата ;)
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.427
Поени од реакции
6.073
А зошто да не се споредува Сити со Арсенал. У ствари не знам што има да се споредува, кога Сити моментално е класа над Арсенал.
И што ако се бореше Арсенал за титула, кога на крај падна на 4 место? Ако имаше уште 3 кола до крајот, сигурен сум дека Арсенал немаше ни да избори ЛШ.

Откако го земавме Фабрегас, ич не се секирам за Арсенал ;)
Хипотетички да играа Aрсенал - Дортмунд и Сити-Наполи во исти термин , кој натпревар ќе беше поатрактивен за гледање ? Ма да и вака , Виљареал-Баерн или Утд-Бенфика(крај краева и Ајакс-Лион) ќе се поинтересни и поатрактивни натпревари за гледање но ради Горанчо наш се оправдува ваквиот избор.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Хипотетички да играа Aрсенал - Дортмунд и Сити-Наполи во исти термин , кој натпревар ќе беше поатрактивен за гледање ? Ма да и вака , Виљареал-Баерн или Утд-Бенфика(крај краева и Ајакс-Лион) ќе се поинтересни и поатрактивни натпревари за гледање но ради Горанчо наш се оправдува ваквиот избор.
За мене знам дека сигурно ќе гледав Дортмунд-Арсенал, за други не сум компетентен да зборувам. Да не се играше Барса-Милан, сигурно ќе ја гледав.

Бенфика-Јунајтед и Ајакс-Лион ќе биле поинтересни и поатрактивни од Сити-Наполи?:pos:
Не знам дали не ја знаете силата на Сити или ептен ги потценувате Наполи.
 
Член од
12 септември 2011
Мислења
15
Поени од реакции
14
Стварно не се нормални со изборот на 5+, боље воопшто нека не даваат таму натпревари и така никој нема да ги гледа освен коментаторот од спортското радио :). Вака само дополнително не нервираат.

@Факе - не знам за тебе, ама ако сакам да гледам тим по прима по 8 парчиња на меч ќе го побарам распоредо за регионална лига, не ми треба ЛШ да гледам.
Па и не ти треба ЛШ навикнат си регионални лиги да глеаш, јуБе играше у таква пред неколку години :pos:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.095
Поени од реакции
7.910
абе на 5+ дават не атрактивен натпревар за да не му се дели гледаноста..а да речат имате можност да следите повеќе натпревари...тое простаци
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Утре Ман Сити - Наполи. пак да не напињаат за пандев ко со интер
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Добар избор се Сити и Наполи, и јас би ги избрала пред секој дуел утре, не бидете сега пристрасни до толку. Само како што вика Чејс да не испадне да ги гледаме Наполи секоја недела.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Реално гледано Сити-Наполи ќе биде најинтересен дуел...крајно офанзивни екипи и очекувам доста голови...ќе биде интересно:)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
Siti-Napoli e derbi na denot
ne samo zaradi Pandev.
Dvete ekipi igraat ofanzivno,dvete ekipi se vo grupata na smrtta i ke se borat do posledno kolo.Ako nema mnogu kalkuliranje i dvete ekipi igraat kako sto znaat togas sigurno ovoj mec ke bide 4+
barem jas taka ke ja uplatam :).
Pa na kraj kraeva i zaradi Pandev da ja davaat.Zosto da ne retko kgoa makedonec igra vo LS
(izvinete za fontov ne sum doma a ovdeka nema mak. font.Posle ke napravam edit koga ke dojdam doma)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Siti-Napoli e derbi na denot
ne samo zaradi Pandev.
Dvete ekipi igraat ofanzivno,dvete ekipi se vo grupata na smrtta i ke se borat do posledno kolo.Ako nema mnogu kalkuliranje i dvete ekipi igraat kako sto znaat togas sigurno ovoj mec ke bide 4+
barem jas taka ke ja uplatam :).
Pa na kraj kraeva i zaradi Pandev da ja davaat.Zosto da ne retko kgoa makedonec igra vo LS
(izvinete za fontov ne sum doma a ovdeka nema mak. font.Posle ke napravam edit koga ke dojdam doma)
Не мора, уживај.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Кој глупак ќе гледа Плзен - БАТЕ и Базел - Отеул?:tapp:

Ич памет немаат овие од Канал5.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom