Maкедонија - БиХ, 05.09.2011 20:00

Статус
Затворена за нови мислења.

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Треба некој да ме штипне за да знам дека не сонувам.
Ми доаѓа не да скокнам, не да полетам, да се лансирам од среќа :D
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Значи вака сега, да ти објаснам нешто. Постојат и мешани бракови каков што е на моите родители (мајка Србинка, татко Македонец). Тоа мене не ме прави србоман туку половина Македонец, половина Србин. Ти горе во постот пишуваш за србомани , Бугари и Албанци. По која основа тие се Бугари и Албанци а јас србоман. Тоа е исто ко јас за тебе да речам дека си македоманка. Јас ги сакм и двете земји со мала наклонетост кон Македонија (доколку овие две репрезентации би се сретнале) зошто тоа е мојата татковина, тука сум роден, тука живеам. Секако, не мразам ниедна држава и ниеден народ освен грчкиот. Секако не ви го ускратувам ни правото да ја мразите Србија или српскиот народ ама правете разлика помеѓу србин и србоман.
Ако мене ме прашаш ја не мразам никого, имам другари Македонци, Срби, Албанци и немам никаков проблем. Намерно не пишав Срби, затоа што друго мислев, мислев на србомани, на оние Македонци што се родени и живеат во Македонија, што се од мајка и татко Македонци и што единствена допирна точка со Србија им е тоа што некои роднини се нашле во Србија и таму живеат сега, па овие идат да ги посетат. Тие луѓе ја величаат Србија, како нивна татковина, се што е од Србија е подобро од Македонија и за нив секој натпревар е изгубен уште пред да започне, зашто сепак тоа се Македонци, а они кошарка (или било кој спорт друг) не знаат да играат. Извини ако се најде навреден. Нив Ѓоковиќ им е подраг спортист од Русевски. Ѓоковиќ е класа, ама да игра против Русевски ја знам за кого ќе навивам, а знам они за кого ќе навиваат.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Бо да се суди за сексуално насилство! Буквално ја силуваше пола Европа на голо! Ах, колку е убаво да си Македонец деновиве секоја чест момци!
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.538
Поени од реакции
14.670
мора песна навивачка за БО да се измисл, ајде хард кор фанови :D
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Ете мојот коментар отиде и како наслов на вестите на Сител. Ах...
Се надевам дека го патентираше па ќе можеш да фатиш некоја пара сеа :pos: :pos: (шала)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.214
Поени од реакции
8.018
Ако мене ме прашаш ја не мразам никого, имам другари Македонци, Срби, Албанци и немам никаков проблем. Намерно не пишав Срби, затоа што друго мислев, мислев на србомани, на оние Македонци што се родени и живеат во Македонија, што се од мајка и татко Македонци и што единствена допирна точка со Србија им е тоа што некои роднини се нашле во Србија и таму живеат сега, па овие идат да ги посетат. Тие луѓе ја величаат Србија, како нивна татковина, се што е од Србија е подобро од Македонија и за нив секој натпревар е изгубен уште пред да започне, зашто сепак тоа се Македонци, а они кошарка (или било кој спорт друг) не знаат да играат. Извини ако се најде навреден. Нив Ѓоковиќ им е подраг спортист од Русевски. Ѓоковиќ е класа, ама да игра против Русевски ја знам за кого ќе навивам, а знам они за кого ќе навиваат.
Те цитирав затоа што обично сите генерализираат и секогаш се употребува зборот србоман кога некој ќе упати поддршка на Србија без разлика дали станува збор за некој од мешан брак или 100% србин. Мене секогаш ми биле и секогаш ќе ми бидат подраги успесите на Македонија и македонските тимови затоа што како реков тоа е мојата татковина, тука сум пораснал и сум станал она што сум. Со еден збор Македонија ми дала се во животот, единствено жената која ме родила (мајка ми) е србинка:pos:.
Искрено немам глас за викање после се што направија нашиве херои деновиве и многу сум горд на нивниот успех а дури сега дознав дека Србија изгубила од Франција. Значи кога игра на големо натпреварување наш македонски тим мене тие ми се приоритет и само нив ги следам и не навивам паралелно и за Србите.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Зајче, постот за Србомани и Бугарофили ти беше утка не одговара со тамата ама воопшто. Мислам дека сега си и ти за тоа свесен.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Читам различни информации, со Грузија играме во среда или четврток?
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Зајче, постот за Србомани и Бугарофили ти беше утка не одговара со тамата ама воопшто. Мислам дека сега си и ти за тоа свесен.
Постот имаше поента, за разлика од твојот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom