Македонија - Грција, 3. септември, ЦАРЕВИТЕ ПОБЕДИЈА!!!! (72:58)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.796
Поени од реакции
1.509
Се надевам некој ја има снимано, или ке ја снима утакмицава.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Леле ги сикнавме мамето грчко да му ебам..не ја гледавб и не мис е верува сеуште дека ги згазивме ..добро е тоа што јужнаците не играа со најдобриот тим иначе ќе ни ебаа мамичето.... вака е добро барем ги нашлакавме еднаш и можиме да се гордееме со победа над гнасиве...!
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Победа на Грција над Црна Гора и победа на Хрватска над Босна утре, секако и ние да победиме и се е решено уште утре и со 4 бода во втор круг сме :)
5 имаме сега и утре ако победиме 2, 7 :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
5 имаме сега и утре ако победиме 2, 7 :)
Aма он ти кажува дека во наредниот круг уште од старт ќе имаме 4 бода бидејќи се пренесуваат бодовите од овие натпревари..

Бај Д Веј на утакмицата во 2009 од Гејците во првата четвртина примивме "само" 32 поени, а денеска прво полувреме ни дадоа 29 поени... Епа стварно моќна одбрана имаме :)
 
Член од
17 август 2011
Мислења
83
Поени од реакции
46
Nie vkrstuvane so D grupa kade bi pomibale Rusia,Slovenija i Ukraina ili Gruzija.Koja i da bide Ukraina ili Gruzija e tepana a za Rusia ili Slovenia ke treba da se dade maksimum kako denes i moze edna od tie dve utakmici da se dobie,a zosto ne i dvete.No potoa vo cetvrt finale ke ne ceka edna od slednive reprezentacii:Spanija,Litvanija,Srbija,Francija,Germanija ili Turcija i mislam deka tamu nemame nogu sansi.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Aма он ти кажува дека во наредниот круг уште од старт ќе имаме 4 бода бидејќи се пренесуваат бодовите од овие натпревари..

Бај Д Веј на утакмицата во 2009 од Гејците во првата четвртина примивме "само" 32 поени, а денеска прво полувреме ни дадоа 29 поени... Епа стварно моќна одбрана имаме :)
Ако ги тепаме останатите 2 ќе имаме 4 или...?
Инаку еве што пишуваат педерите :tapp:
--- надополнето: Sep 3, 2011 8:25 PM ---
Nie vkrstuvane so D grupa kade bi pomibale Rusia,Slovenija i Ukraina ili Gruzija.Koja i da bide Ukraina ili Gruzija e tepana a za Rusia ili Slovenia ke treba da se dade maksimum kako denes i moze edna od tie dve utakmici da se dobie,a zosto ne i dvete.No potoa vo cetvrt finale ke ne ceka edna od slednive reprezentacii:Spanija,Litvanija,Srbija,Francija,Germanija ili Turcija i mislam deka tamu nemame nogu sansi.
Само да дојдеме до нив па ќе му ја мислиме...овие со кои што ќе вкрстиме не се којзнае што Украина ја имаме тепано со Русија на минатото првенство загубивме несреќно 2 разлика така да имаме шанси за понатаму :vozbud:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Ако ги тепаме останатите 2 ќе имаме 4 или...?
Инаку еве што пишуваат педерите :tapp:
Ова е оригинален изговор. Изгубиле заради шалчињата :pos:

The Greeks seemed somewhat distracted from the propaganda war of their opponents (Skai radio reported that their government paid for fans to travel to Lithuania and sport flags and scarves with the name Macedonia and the star of Vergina on them) and were unexpectedly negative in attack.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Nie vkrstuvane so D grupa kade bi pomibale Rusia,Slovenija i Ukraina ili Gruzija.Koja i da bide Ukraina ili Gruzija e tepana a za Rusia ili Slovenia ke treba da se dade maksimum kako denes i moze edna od tie dve utakmici da se dobie,a zosto ne i dvete.No potoa vo cetvrt finale ke ne ceka edna od slednive reprezentacii:Spanija,Litvanija,Srbija,Francija,Germanija ili Turcija i mislam deka tamu nemame nogu sansi.
Полека прво Финска потоа Босна после ќе му ја мислиме. Ти како шо тргна и на олимпијада ќе не однесеш.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ако ги тепаме останатите 2 ќе имаме 4 или...?
Инаку еве што пишуваат педерите :tapp:
--- надополнето: Sep 3, 2011 8:25 PM ---
Само да дојдеме до нив па ќе му ја мислиме...овие со кои што ќе вкрстиме не се којзнае што Украина ја имаме тепано со Русија на минатото првенство загубивме несреќно 2 разлика така да имаме шанси за понатаму :vozbud:
Aбе има многу калкулации. Ако поминеме ние, Хрватска и Грција тогаш пренесуваме понатака 4 бода. Али сеуште ништо не се знае бидејќи помеѓу сите репрезентации разликата е само една победа или еден пораз како сакаш кажи :)
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Aбе има многу калкулации. Ако поминеме ние, Хрватска и Грција тогаш пренесуваме понатака 4 бода. Али сеуште ништо не се знае бидејќи помеѓу сите репрезентации разликата е само една победа или еден пораз како сакаш кажи :)
Ако тепаме ние, Хрватска и Грција утре се е јасно. Тоа е најповолното сценарио за нас. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom