Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
DECEMBER
15th: All Italian teams are eliminated from the Europa League following Lazio Under-18s defeat to Vorskla Poltava. Napoli decline to participate after finishing third in their Champions League group. "I don't give a sh*t about this competition," snipes president De Laurentiis.
Добра поента :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Значи како што разбрав, штрајкот ќе биде прекинат и Сериа А ќе започне од другата недела, нормално ќе се игра второто коло :) додека првото ќе му најдат термин некаде во зима :)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.269
Поени од реакции
26.096
ич не ги сакам италијанските тимови освен еден тим така шо го симпатизирам и сакам секоја сезона тој да ја освојува титулата во Сериа А, тоа е Рома, добри трансфери направија па ке имаат шанси за титула сега кога ке бидат сконцентрирани само на Сериа А, мислам дека тој проект со Луис Енрике ке им успее
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
Наполи има проблем на самодоверба, т.е. комплекс од посилните екипи. Неверојатно лесно знаат да изгубат на гости, исто и од Интер изгубија 3-1 мислам на Меаца онака, уште не почнат натпреарот. Оние кои го пратат повеќе Наполи по нивното враќање во лигата сигурно забележале дека на почетокот Наполи беше „домашна екипа“. Тие играа одвратно лошо на гости но нивниот стадион ги вадеше. Полека(а може и не така полека) напредуваа и последната сезона одиграа одлично и на гости, ама комплексот сеуште е тука. Им фали самодоверба ако сакаат да отидат уште понапред. Реални да бидеме, оваа година се уште посилни, кај нив квалитетот не е спорен. Мислам дека ќе го направат првенството многу интересно, ништо не ме чуди кога се тие во прашање.

P.S.
4.0 е коефициентот дека ќе ја поминат фазата по групи во ЛШ, за тие кои сакаат да пробаат.
 
С

сашенко

Гостин
Требало да ја пишеш официјалната на Милан брат од кај нив дојдоа тие вести.Ај за Јуве тоа го пишаа Tutosport и Tutojuve ама за Милан од официјалната им се глупираат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom