Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.314
Поени од реакции
26.235
Јас Демикелис, им се придружувам на дечките кои се анти-Гомез. И мене почна да ми оди на нерви затоа што кај е дрво па и има целосно нефункционална фризура. А тоа што нема употребливи топки за него, крив е оној шугле Швајнштајгер. Уфффф, ми скока по нерви затоа што е бескорисен.
Швајнштајгер многу слабо игра, ме нервира и почнувам да ја губам големата почит што ја имав/м спрема него :cautious:
--- надополнето: Aug 14, 2011 6:09 PM ---
И јас очекувам многу натпревари оваа сезона да ги тепаме со 1:0 или 2:0
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Многу поише сакам да си играме цврсто и копачки,и да си победуваме со 1:0,него ли ко со Ван Гал да играме најпрекрасно на планетава 85 минути и у 86та некоја мувла екипа како Интер да те тепа...

За убав фудбал никој фала нема да ти каже,на крај краева тоа и не е баварскиот стил на игра.

Такада нека си тера Хејнкес вака,нека се концентрираат и понатака на стабилна одбрана,и нека продолжат со контрола врз натпреварите.Доста ми е у 25 секунда гол да примаме.

Еве првиве две утакмици,освен една две интервенции што имаше Ноер,момакот практично немаше работа,што е одлично.Вчера изигравме во гости без да примиме гол што се нема случено од ратот!!

п.с.

Хајнкес може да проба по мене и со Петерсен како полушпиц или како втор шпиц позади Гомез.Доста спретно е момчето!
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.314
Поени од реакции
26.235
Хајнкес може да проба по мене и со Петерсен како полушпиц или како втор шпиц позади Гомез.Доста спретно е момчето!
Не бе, Петерсен нема шанси да игра полушпиц, тој си е за позицијата последен-истурен играч
--- надополнето: Aug 14, 2011 7:42 PM ---
а таа малата анти-Гомез групичка што е тука низ форумот да не џвакаат многу за Гомез, наскоро ке ви ги затне устите :sneaky:
ама џабе е, и 40 гола (само во Бундес) да даде оваа сезона кога сте неблагодарни :mad:
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Izgleda Timo ce ni otidne citam Anzhi bile vo pregovori za da go zemaa ako otidne togas ce se ceka nekoa novo zasiluvanje
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Старо е :Р

Супер. Јас сум за.
Дислајк. Да го имаш Тимо позади Густаво и за секој случај за централна ако треба злато вреди. И не верувам дека ќе земеме замена а и да земеме нема да има ист квалитет како Тимо. Ако сакаш титули ти требаат бар 14-15 играчи во поле кои конкурираат сериозно за место во прва и Тимо тука супер пасува.

Мислиш Густаво цела сезона на исто ниво ќе изигра без да му падне форма?
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Старо е :Р

Дислајк. Да го имаш Тимо позади Густаво и за секој случај за централна ако треба злато вреди. И не верувам дека ќе земеме замена а и да земеме нема да има ист квалитет како Тимо. Ако сакаш титули ти требаат бар 14-15 играчи во поле кои конкурираат сериозно за место во прва и Тимо тука супер пасува.

Мислиш Густаво цела сезона на исто ниво ќе изигра без да му падне форма?
Сооглед на тоа дека ќе играме доста копачки сезонава,и те како ни треба Тимо!! На својата позиција е екстра класа!! Во ЛШ против Барса Манчестер Реал сигурно нема Самба да играме,и веројатно ќе има Хајнкес фомации и со Тимо и Густаво и само со Швајни како слободен плеј на средината! Такада ни треба таков играч!

Среда со Цирих! Робен се враќа.Очекувам без примен гол на домашен,повторно цврста игра и победа од 2:0!
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.314
Поени од реакции
26.235
Се сложувам со Баварец и Ченто, Тимо мора да остане уште една сезона, сега има 32 год. наредно лето му истекува договорот и тогаш нека си оди

Освен ако го купат мојот омилен играч за таа позиција Даниеле Де Роси :cool:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.314
Поени од реакции
26.235
Цирих имаат добар напаѓач, Адмир Мемеди, 20 год. има, роден во Гостивар, во јуни дебитирал за Швајцарија, некои сте слушнале сигурно за него, и нашите го бараа да игра за македонската репрезентација ама ништо од тоа :cautious:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Тимо е стуб и ќе биде многу потребен во важни натпревари од ЛШ ко ќе се игра на резултат...
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Оли Кан се јави во медиумите со критика да Швајни, Лам и новава генерација генерално. Пред 7-8 години во една тапа сезона, после еден пораз, на новинарско прашање „Што му фали на Баерн сезонава?“ Оли одговори: „Муда. Ни фалат Муда“.

Нешто во тој стил му е и коментарот за Лам и Швајни. Важи и за репрезентација и за Баерн. Немаат муда да бидат лидери на терен, да викнат и во соблекувална кога треба и да оценат кога да дадат некоја таква изјава како оваа на Оли за да го разбудат тимот.

Мислам дека се согласувам со Кан. Нешто Швајни денес се буни читам во ТЗ ама џабе - рамна хиерархија жими г‘зов. Треба лидер, треба некоја будала ко Ефе и Кан, што сите го почитуваат и ќутат кога ќе отвори уста...
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Цирих имаат добар напаѓач, Адмир Мемеди, 20 год. има, роден во Гостивар, во јуни дебитирал за Швајцарија, некои сте слушнале сигурно за него, и нашите го бараа да игра за македонската репрезентација ама ништо од тоа :cautious:
И уште еден имаат Адријан Никци исто така роден тука некаде..!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom