Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
Каде може да најдам дали јавно се знае колку е плата на државен службеник економист, почетник и кои бенефиции ги има (службен тел., смештај, превоз итн.)?
 
Член од
16 август 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали некој од форумов продава натрон хартија или знае некоја фирма во Македонија која продава?
 
T

Tetro

Гостин
Каде може да најдам дали јавно се знае колку е плата на државен службеник економист, почетник и кои бенефиции ги има (службен тел., смештај, превоз итн.)?
Нема јавно, такви информации се држат во тајност
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.435
Поени од реакции
7.811
Економист со средно, факс или магистар? Во која институција. Дали е државен службеник или обичен службеник. Има разлики...
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Препорака за Hostel или Bad & Breakfast во близина на Кале за да можам да појдам на пиво ленд и да ги глеам Пинк Флојд Македонските?
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Препорака за Hostel или Bad & Breakfast во близина на Кале за да можам да појдам на пиво ленд и да ги глеам Пинк Флојд Македонските?
На Паркингот кај Борис Трајковски е преместен Пиволендот.
Инаку имам чуено дека хотелот Ани до седмица и во споредна уличка Хотелче наречено Лаки издаваат евтини соби за една вечер. Ако најдам броеви од истите ќе ти ги оставам тука.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.435
Поени од реакции
7.811
Од 7ца до Борис Трајковски имаш пешадијаааа скоро 3 километри.... уствари нема ништо околу Борис Трајковски. Да се надеваме дека ќе се предомислат за локацијата.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Од 7ца до Борис Трајковски имаш пешадијаааа скоро 3 километри.... уствари нема ништо околу Борис Трајковски. Да се надеваме дека ќе се предомислат за локацијата.
Освен болницата Филип Втори, само незнам они као стојат со смештај.
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
375
Поени од реакции
387
Лакмаџун во Скопје??
Ми рекоа во Галерија во Стара Чаршија, ама појма немам каде се наоѓа тоа. По можност и GoogleMap, плс.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Лакмаџун во Скопје??
Ми рекоа во Галерија во Стара Чаршија, ама појма немам каде се наоѓа тоа. По можност и GoogleMap, плс.
Кај Чаирчанка, карши автобуската на јајапаша, има сигурно. За од другата страна на вардар не знам. :D
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Знае ли некој кај има оригинал продавници Адидас во Битола??? Или можеби некои кои се дистрибутери на Адидас..?
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Знае ли некој кај има оригинал продавници Адидас во Битола??? Или можеби некои кои се дистрибутери на Адидас..?
леле во битола живееш а незнаеш кај се продаваам адидас еве јас ќе ти кажам иако не сум од битола во лукас ако не знаеш каде е спроти стаклената зграда на адреса 27-ми март 10 телефон за информации (047) 242 866
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
леле во битола живееш а незнаеш кај се продаваам адидас еве јас ќе ти кажам иако не сум од битола во лукас ако не знаеш каде е спроти стаклената зграда на адреса 27-ми март 10 телефон за информации (047) 242 866
Знам за Лукас, ама барам други продажни места со повеќе избор.. бидејки не најдов тоа што барав :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom