Најчудно и најинтересно додворување

Член од
16 јули 2011
Мислења
127
Поени од реакции
104
Многу си убава, природно убава, сигурен сум дека си убава и во трењерки додека правиш јадење и кога ќе станиш и пред да си легниш... 100 филмови у секунда ми направи типот. :tapp:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Многу си убава, природно убава, сигурен сум дека си убава и во трењерки додека правиш јадење и кога ќе станиш и пред да си легниш... 100 филмови у секунда ми направи типот. :tapp:
Кога сме веќе кај катастрофални дејтови, ми се случи да излезам со девојка со која проговорив најмногу 5 минути каде што спомнав генералии само во состанокот кој траеше 3 часа, Живкица Ѓурчиноска е <<8 за спомената, еве што корисно научив за време на состанокот покрај останатото

Другарките ти завидуваат секогаш
Аца Лукас е најдобар пејач на универзумот
Голф 1.4 има 1398 кубици не 1400, плус бонус бел голф е подобар за женските од црн
Бившите дечковци се тотални идиоти
Рецепт за сок за растворање од замрзнати лимони
Битолскиот шеќер е најблаг
Прилеп е село, Кавадарци е град со најдобар ноќен живот во светот
Садење тутун не е активност која ќе ги импресионира девојките
Домат јабучар е најдобар за салата
Келнерите во ресторан се сељаци и крадат на сметката
и многу други мали мудрости кој не ми текнуваат во моментов
 
С

Спенсер

Гостин
Кога сме веќе кај катастрофални дејтови, ми се случи да излезам со девојка со која проговорив најмногу 5 минути каде што спомнав генералии само во состанокот кој траеше 3 часа, Живкица Ѓурчиноска е <<8 за спомената, еве што корисно научив за време на состанокот покрај останатото

Голф 1.4 има 1398 кубици не 1400, плус бонус бел голф е подобар за женските од црн
А 75 или 80кс е атмосверскиот 1.4 бенсински мотор на волксваген? Абе ти со машко или женско беше на дејт?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Тоа што секој маж треба да знае за девојка е дека треба да е искрен,да знае кога треба да и даде внимание,кога тоа внимание ќе треба да го одвлече од неа.Тој треба секогаш да биде лидерот а не она,моментот кога тоа ќе се промени да она води,е моментот кога ќе ја изгубиш.Никогаш не ја контролирај девојката,не и љубомори.Слободата на врската е тоа што секој треба да се строи,со слободата се гради и доверба.Љубомората е тоа што покажува слабост кај таа личност.Ако е во најдобро понашање и ти дава се и сешто возврати и ти исто.Купи и цвеќе со порака:Ова е за прекрасниот месец поминат со тебе,за тоа што секогаш ми даваш подршка и сила да идам понатаму и милон други идеи,кои ако ги споделам ќе ја изгубат вредноста на моето јас.Биди иновативен секогаш измислувај нешто ново.Второ ако се гледате премногу секој ден и тоа исто ќе ја убие романсата.Дијамантите се скапоцени затоа што се ретки.Трето никогаш не ги губите свои вредности како пријатели,вашите хобија и работа за неа.Ако тоа го разбира ок ако не има милион други што ќе го разберат.Тоа е тоа за сега повеќе ако сака некој да дознае нека пише.
Те почитувам ама морам нешто да ти кажам искрено од срце. Не дај боже да налеташ на девојка со незгоден карактер трауми ќе влечеш цел живот со начинов на пуштање.
--- надополнето: Jul 22, 2011 9:07 PM ---
На одмор во Бугарија седам пишувам поезија и девојкава се смее а пред тоа бевме заедно во лифт.Беше во друштво русинка и ми рече што пишуваш и реков поезија,сакаш ли да ти прочитам.И читам и напишав песна за нејзе и ја читаше ја читаше и вика ова е супер за кој е.И реков за тебе и она поцрвене и се сликавме и нит барав нешто повеќе од тоа.Песната се викаше Девојката од лифтот :)
Навистина милион луѓе милион карактери.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Здогледал Петар една девојка и си рекол ај да и "пријдам" да се запознаеме ова она. Оди кај неа , прави некој муабет, два три збора лево десно ти реков не ми рече и таа му вика:

- Дечко, ти не си за мене...

На тоа, Перо коментира:

- Па нормално дека не сум за тебе, племето твое, за Челзи сум!
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Јас:Здраво девојче може фб
Таа:Не
Јас:Хмм значи дома немаш струја :)
Таа:Хаха е сега ме насмеа слатко и може ми рече :)
 

LGBT

Weird
Член од
20 јули 2011
Мислења
329
Поени од реакции
157
Паметам бев 16 години. Уште во фазата coming out, за мене знаеше само една другарка. И знаеше дека ми се допаѓа едно девојче што ми беше сомнително, но не знаев како да и пристапам, а таа ме одбегнуваше. Помина така некое време и кога бев на кафе со другарката ми рече: Таа ми кажа дека те одбегнувала бидејки и се допаѓаш, а не знае како да ти пристапи. Ме замоли да не кажувам на никој но мислам дека вие две ќе сте добар пар, кажи и дека ја сакаш. Се договоривме да одиме кај неа да играме карти и прво влегување ја гушнав и и реков: И јас те сакам. Се шокира девојчето, не знаеше што да каже ме гушна а јас и реков: сега барем нема да имаш причина да ме одбегнуваш. Тој момент беше priceless.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
има милиони начини за додворување кон женските зависи од која е личност и сега ми се гади веќе да додворувам зашто тоа ме потсетува како да сум животно на пример Бикови што се тепаат со рогови заради една крава или стадо крави,машки птици со раширени крилја како се прчат пред женка,мајмун што се клати патлакот со напрчени муцки кон женката и друго и за жал и луѓето почнува така да се однесува веќе два века некои се убиваат,лажаат,мамат па дури и војни заради жени(девојки).Затоа јас ако ја додворувам тогаш со малку хумор и шарм со доза на харизма,а ако не им се допаѓа тогаш јас не спаѓам категорија на животни;)
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
-„Мислам дека си ми женска ама ти уште не знајш!“ - сму се искикотив в лице и му реков -„мислам дека ке добиеш шлаканица ама уште не знајш“.. и си замина :D
Колку излитени додворувања сум слушнала само.. каде е креативноста бе?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Чао мала , ја сам СЛОБОДАН .... (шо е мн. пофраерски ако ств. се викаш Слободан :)) )
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Чудна работа е то шо сум запознал појке девојки кои "сакале" романтика и слатки зборој,а ко ќе го применииш то во пракса,ладно реагираат..така да одреден начин на модерно упознавање со старински шмек е добитната комбинација....
А на темата...Една девојка мн ми се бендисвеше,имаше црни очи,темен тен и црна коса....И во муабетот ме прашвит:Која боја ти е омилена?....јас викам црна(шо врска немат,мене ми е жолта :) ) И девојкава викат:Нешо поврзано со црната боја имаш?........А јас:Па најмногу носам црни маици,сакам црн леб,црни коли,сакам црни девојки...аналогно на тоа те сакам и тебе.. :)

И девојкава фати да се смејт.....и си велам брао,ја оплеска...И кога наеднаш ме опуљи и ми рече:Душа си.......и следуваше песната на Тоше:Усни на усни.. :)
 

Shadow_mkd

Dark Shadow
Член од
5 август 2011
Мислења
38
Поени од реакции
15
Тој: Таткоти сигурно е терорист...
Таа: Зошто?!?!?!
Тој: Си погледнала ли во огледало каква бомба е направил
Таа: хихихи
:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom