Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
3 јуни 2009
Мислења
370
Поени од реакции
380
Mr.Deni напиша: ↑
Ај ако може некој да ми помогне кај да најдам од тие американските воени плочки што се носат како ланче со име презиме што ги има по филмови знаете на што мислам Ама да се квалитет дека на многу места сум нашол такви ама фалц и кожата од квалитетот на материјалот на ланчето ме чеша и пече така да сакам да најдам навистина квалитетни :wink:
Каде има такви во скопје,било какви немора оргинал да се?
Micei International продавницата за оружје, до Јосип Броз гимназијата, наспроти Piacca Liberta.
Пред неколку години беа 350 денари за пар, имаат машина па можат да ти напишат што сакаш на плочките.
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
387
Micei International продавницата за оружје, до Јосип Броз гимназијата, наспроти Piacca Liberta.
Пред неколку години беа 350 денари за пар, имаат машина па можат да ти напишат што сакаш на плочките.
е благодарам многу!
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
ај кажете ми каде можам да најдам т.е да порачам да ми сошијат македонско СТАРО знаме по димензии јас како шо сакам. значи не ми треба некое метар на метар туку поголемо знаме пример 3 на 2 и колку би ме коштало ?
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Каде можам во Скопје да најдам кондоми со вкус на чоколадо ? Или било каков вкус. И цена ако може да ми кажете.
Фала :)
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Кои се начините за префрлање на пари од странство на сметка во наша банка?
Најефтино, и најповолно е Moneygram. Дури не треба да имаш сметка во банката. Може во Unibank и во TTK
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
хахахахаха било кој супер маркет изглеа :ROFLMAO:
Еми ако мисли на тоа, немам видено - имаат само Durex Performa, Jeans , Ребраст , Love и уше еден/два шо не се со вкус.
Со вкус немам видено кај нас а ми треба .
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Еми ако мисли на тоа, немам видено - имаат само Durex Performa, Jeans , Ребраст , Love и уше еден/два шо не се со вкус.
Со вкус немам видено кај нас а ми треба .
Тогаш обрати се кај експертине, валијант или либидо може имаат или знаат како да дојдеш до тоа што ти треба или барем ќе те разубедат за нешто подобро :D
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Каде да купам во околината на карпош 2-3-4 (незнам како се вика :( ке се обидам да објаснам ;) Бебињата што го гризаат кога им искачаат заби :D И колку пари е од прилика ? :)
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Каде да купам во околината на карпош 2-3-4 (незнам како се вика :( ке се обидам да објаснам ;) Бебињата што го гризаат кога им искачаат заби :D И колку пари е од прилика ? :)
Во аптека да прашаш? Такво за гризење за вежбање запчиња не се купува од секаде, не е секоја гума за бебенце. :pipi:
 
Член од
7 декември 2010
Мислења
178
Поени од реакции
131
Да не знае некој каде се продаваат топки за билијард или pool ?
Ми треба само една .
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Да не знае некој каде се продаваат топки за билијард или pool ?
Ми треба само една ??
Ако си од скопје, јас знам само за на бит-пазар, една тезга на бит-пазар. има од топки за билијард до полни жетони за флипери. Не знам да ти објаснам кај точно се наоѓа тезгата али да прашаш на некоја тезга кај се продаваат топки за билијард, стрелки за пикадо, штека за билијард или слични работи, ќе те упатат баш на таа тезга.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom