Фан Клуб: Рома

Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.248
Поени од реакции
3.269
И двајцата сме во право а не се разбираме ... Мирко и Бориело се уште тука , Мирко може да си иде а Бориело го откупија , што значи дека најверојатно останува ... Доколку Мирко си отиде мислам дека ќе им треба уште еден напаѓач ... Доколку вака се остане не си отиде ни Мирко нема да им треба ни еден ... Според мене им фала само уште еден голман на пр .Стекеленбург , и уште еден во средина од типот на Ван дер Варт , Пасторе , некој кој ке биде покреативен и ке знае да даде гол кога нема да им иде на напаѓачите .
Точно точно ...:) а за Ван дер Варт ти давам чиста 10-ка играчот ми е омилен..
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.338
Поени од реакции
12.725
Хулио Серџо во Лече,Дони во Ливерпул,значи доаѓањето на Стекленбург е 100% освен Курчи ако не го планираат за број 1 ;)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.507
Поени од реакции
11.299
Добар голман овој Дони. Уште не дојден 4 гола прими :pos:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.338
Поени од реакции
12.725
Добар голман овој Дони. Уште не дојден 4 гола прими :pos:
Не е баш он крив,не ја гледам утакмицата ама видов дека Галатасареј играат со прв тим,а на Ливерпул одбраната им е трета постава,младинци(освен гркот) :D
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.507
Поени од реакции
11.299
Не е баш он крив,не ја гледам утакмицата ама видов дека Галатасареј играат со прв тим,а на Ливерпул одбраната им е трета постава,младинци(освен гркот) :D
Нема везе. Него му се бројат :pos:
--- надополнето: Jul 28, 2011 8:18 PM ---
хахахахха дони најјак е бе :) тој никогаш не е крив за головите:pos:
Уште 3 прими денес. Се на се 6 гола на две утакмици.Само не ме држете за збор не знам дали комплетно ги бранеше утакмиците не ги гледав цели!
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Хулио Серџо во Лече,Дони во Ливерпул,значи доаѓањето на Стекленбург е 100% освен Курчи ако не го планираат за број 1 ;)
Курчи последнава сезона беше ѕвер , ама сепак им треба некој кој ке биде цело време на врвно ниво ... Денес пак читав некој шпекулации за Стекеленбург дека деновиве ќе потпишел за Рома ... Па ќе видиме ... Додека не потпише ништо не може да знаеме :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ја вака ко падобранец ама кај го најдовте Јуда жити се, сигурно можевте понормална замена па и за клупа да ви е :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.898
Поени од реакции
8.758
Ја вака ко падобранец ама кај го најдовте Јуда жити се, сигурно можевте понормална замена па и за клупа да ви е :)
На Хајнце мислиш?? Доколку мислиш на него еве јас ќе ти кажам дека Хајнце ми е во топ 5 најомразени фудбалери и таков фудбалер можам да замислам да игра во лацио, сепак не е тој соодветната замена за Мексес, ќе се купува нов, поквалитетен и помлад од стилот на Кјаер, а можеби и тој ќе биде :)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.248
Поени од реакции
3.269
Вечерва гледајте го Ламела во дресот на Аргентина против Мексико до 20 год. во 00:30 по полноќ...
И како што гледам ПСЖ поточно Леонардо пак загризале по Бориело...Па нека дадат 11-12 милиони евра и нивни е на негово место одма Нилмар или Џакерини овој 2-риов за помалце пари ќе го земеме :)
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Вечерва гледајте го Ламела во дресот на Аргентина против Мексико до 20 год. во 00:30 по полноќ...
И како што гледам ПСЖ поточно Леонардо пак загризале по Бориело...Па нека дадат 11-12 милиони евра и нивни е на негово место одма Нилмар или Џакерини овој 2-риов за помалце пари ќе го земеме :)
Искрено ни мене не ми се свиѓа како играше Бориело минатата сезона ... Дај боже да го купат ПСЖ , да дадат добри пари па да може Рома да земе некој подобар напаѓач , кој ке дава повеќе голови ...
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Вучко во Јувентус за 18 милиони, лош лош потег, Вучунич одлично се вклопуваше бо 4-3-3
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Вучко во Јувентус за 18 милиони, лош лош потег, Вучунич одлично се вклопуваше бо 4-3-3
Доколку ме прашаше некој пред две години за Вучинич ќе речев цела кариера да остане во Рома , ама после минатава сезона , после 3 пати промашување празен гол и толку шанси мислам дека и треба да го продадат . Додека можат да му земат добри пари . Па тие пари нека ги вложат за купување на некој подобар .
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.507
Поени од реакции
11.299
Па ќе го лапните Стекеленбург. Добра зделка. Ама ако Вучко бега можеби треба да го задржите Бориело. Ќе ви се најде. А нешто слушнав и за Подолски. Е сега ако го земите и Подолски и уште еден топ напаѓач тогаш можете да размислувате за продажба на Бориело .
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.248
Поени од реакции
3.269
http://www.youtube.com/watch?v=xfc74Wlx5B4 Eве ја Ламелата ги изгоре Мексико :D Супер гол само така нека продолжи !!! Стекеленбург утре вечер може и да стави потпис доколку ги мине медицинските прегледи :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom