Фан Клуб: Рома

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Не утепале ПСЖ.Јебига пријателски се, ако не се експериментира сега, кога?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.473
Поени од реакции
22.182
Поможи Господе. Абе Мирко нека крши глава, ама зошто го пуштија Менез?? :tapp:
Менез е едно од најдобрите крила во Европа. Ај, сепак почнува нов проект во Рома, да видиме какви планови има Луис Енрике.
Ако стварно го донесат Стекеленбург, тоа ќе биде одличен потег.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.898
Поени од реакции
8.757
пишав јас горе зошто го пуштија ... тој си отиде но еве ги Ламела и Кркич, така да не му се сеќирам јас на Менез, му посакувам се најдобро во ПСЖ :)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.246
Поени од реакции
3.264
Еве сум и ја после убавиот одмор...
Среќен сум за Хајнце и другите што дојдоја...Менез си заминал гледам...Па нека си иде и Вучинич и Бориело...На тие места нека ги зема Даглас Коста од Шахтјор и би сакал бар 2-ца од овие Ван Перси,Игуаин,Адебајор или пак Џакерини од Чезена кој го барамо ама никако да си го земемо :)
Кои се други трансфер новости ??? позз
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Еве сум и ја после убавиот одмор...
Среќен сум за Хајнце и другите што дојдоја...Менез си заминал гледам...Па нека си иде и Вучинич и Бориело...На тие места нека ги зема Даглас Коста од Шахтјор и би сакал бар 2-ца од овие Ван Перси,Игуаин,Адебајор или пак Џакерини од Чезена кој го барамо ама никако да си го земемо :)
Кои се други трансфер новости ??? позз
Даглас Коста од Шахтјор и би сакал бар 2-ца од овие Ван Перси,Игуаин,Адебајор ... Мислам дека малце претеравме ... Досега купени се: Ерик Ламела (Ривер Плата)-20мил, Бојан Крикич (Барселона)12мил, Хозе Ангел Валдес (Спортинг Хихон) - 4,5мил, Габриел Хаинце (слободен агент/О.Марсеј), Лоик Него (слободен агент/Нант). Ги бараат и Стекеленбург и Камени знам ...
--- надополнето: Jul 27, 2011 11:35 PM ---
Барселона може да си го врати Кркич за истите пари што ги имате дадено вие така?
Не за истите , за малце повеќе се работеше ... Мислам дека 16 мил или 17 ама не сум сигурен ... Не е некоја голема разлика ама тоа за нареднава сезона а за после тоа не знам ... Знам дека имаше нешто и дека ако Рома не сакаат да го продадат треба да платат уште 26 милиони мислам ... Цениве се онака од памет ... не сум сигурен дали се точни ама приближно е :)
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.338
Поени од реакции
12.725
го земавте ли Стекленбург оти гледам на википедија е ставен во Рома?
--- надополнето: Jul 27, 2011 11:42 PM ---
Не за истите , за малце повеќе се работеше ... Мислам дека 16 мил или 17 ама не сум сигурен ... Не е некоја голема разлика ама тоа за нареднава сезона а за после тоа не знам ... Знам дека имаше нешто и дека ако Рома не сакаат да го продадат треба да платат уште 26 милиони мислам ... Цениве се онака од памет ... не сум сигурен дали се точни ама приближно е :)
да да и мене тука нешто не ми штима,како може бојан да биде толку скап,значи они играчот си го процениле 40м? здрави ли се?
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
го земавте ли Стекленбург оти гледам на википедија е ставен во Рома?
--- надополнето: Jul 27, 2011 11:42 PM ---

да да и мене тука нешто не ми штима,како може бојан да биде толку скап,значи они играчот си го процениле 40м? здрави ли се?
Абе тоа беше нешто демек ако го сака Барса да го врати назад а Рома да неќе да им го даде ... Сепак како и да е многу пари се тоа , не им сваќам филозофијата ама така прочитав ... а за Стекеленбург уште официјално не е земен ... википедија си ставаат пред време , ама 80 % мислам дека ќе го земат . :)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.246
Поени од реакции
3.264
Даглас Коста од Шахтјор и би сакал бар 2-ца од овие Ван Перси,Игуаин,Адебајор ... Мислам дека малце претеравме ... Досега купени се: Ерик Ламела (Ривер Плата)-20мил, Бојан Крикич (Барселона)12мил, Хозе Ангел Валдес (Спортинг Хихон) - 4,5мил, Габриел Хаинце (слободен агент/О.Марсеј), Лоик Него (слободен агент/Нант). Ги бараат и Стекеленбург и Камени знам ...
--- надополнето: Jul 27, 2011 11:35 PM ---

Да друже ама ако сакаме борба до крај за скудетото треба да се земе уште некој...Еве Менез замина,Вучинич како што гледам и тој си заминува значи потребно ние бар уште 1 шпиц...Неможеме да чекаме од Тоти,стар е и се повеќе се повредува...Што е со Бориело нели ќе си одеше во ПСЖ ???
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Ако си отиде и Вучинич ни треба уште еден шпиц , ама ти дека пиша Даглас Коста и плус двајца од тие (што би коштало многу) е премногу ... Еден да се земе може , ке им треба ... а за Бориело во ПСЖ немам слушнато ништо ... Рома го откупи што значи дека најверојатно и другата сезона останува .
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
јас еве по кратка пауза да се вклучам, eпа со среќа нека ни е со новите засилувања, штета што ни замина менез, вучко нека бега, ама даглас кошта е добар играч и мислам дека би можел да го замени вучко. Се надевам Стекеленбург ќе стане и официјално играч на Рома и едно дефанзивче од типот на Кјаер и би имале солиден состав.

ПС Опасно игра Сабатини, пушта шпекулации за Камени, ама од страна работи за Стекеленбург. :)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
According to Sky, Roma are ready to offer 14 million euros to Villarreal to obtain Brazilian striker Nilmar. (n) не знам како игра ама мислам дека можеме да денесеме и подобар од него
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
According to Sky, Roma are ready to offer 14 million euros to Villarreal to obtain Brazilian striker Nilmar. (n) не знам како игра ама мислам дека можеме да денесеме и подобар од него
Не е лош Нилмар , ама мислам дека треба да земат некој подобар ... Го имаа зимано порано и за Бразил ама не се покажа баш ...
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.246
Поени од реакции
3.264
Ако си отиде и Вучинич ни треба уште еден шпиц , ама ти дека пиша Даглас Коста и плус двајца од тие (што би коштало многу) е премногу ... Еден да се земе може , ке им треба ... а за Бориело во ПСЖ немам слушнато ништо ... Рома го откупи што значи дека најверојатно и другата сезона останува .
Абе точно дека би коштало многу ама пример ако иде Бориело и Вучко тогаш ни требаат уште 2-ца...Рома минатите сезони кога се јадеше со Интер за титула и кога завршувавме 2-ри беше заради тоа што немавме уште некој напаѓач солиден и некој од среден ред кој знае да се уфрли од клупа и да донесе живот во играта...
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Абе точно дека би коштало многу ама пример ако иде Бориело и Вучко тогаш ни требаат уште 2-ца...Рома минатите сезони кога се јадеше со Интер за титула и кога завршувавме 2-ри беше заради тоа што немавме уште некој напаѓач солиден и некој од среден ред кој знае да се уфрли од клупа и да донесе живот во играта...
И двајцата сме во право а не се разбираме ... Мирко и Бориело се уште тука , Мирко може да си иде а Бориело го откупија , што значи дека најверојатно останува ... Доколку Мирко си отиде мислам дека ќе им треба уште еден напаѓач ... Доколку вака се остане не си отиде ни Мирко нема да им треба ни еден ... Според мене им фала само уште еден голман на пр .Стекеленбург , и уште еден во средина од типот на Ван дер Варт , Пасторе , некој кој ке биде покреативен и ке знае да даде гол кога нема да им иде на напаѓачите .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom