Фан Клуб: Јувентус

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.219
Поени од реакции
8.060
Nwm, како и да е Видал е играч на Јуве и тој така одбра. Завршена приказна. Румениге може да плаче колку сака ама што е тука е и не може ништо да смени. Тој одбра голема екипа и покрај тоа што нема да игра во ЛШ. Еве ти уште еден пример, Суарез во Ливерпул. И тие исто така не играа ЛШ а и годинава нема да играат па тој сепак ги одбра нив.
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Како што и пишав претходно некоја страна назад мило ми е што е кај вас, поентата ми беше што ја направи Бундес претерано слаба, а Баерн некој си просечен тим дек тамо ќе стагнирал. И дојде кај вас затоа што Леверкузен не сакаше да го продаде на некој од Бундес Лига, а и изгледа Видал не му се чекало многу за трансфер и одма прифати понудата.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.219
Поени од реакции
8.060
Како што и пишав претходно некоја страна назад мило ми е што е кај вас, поентата ми беше што ја направи Бундес претерано слаба, а Баерн некој си просечен тим дек тамо ќе стагнирал. И дојде кај вас затоа што Леверкузен не сакаше да го продаде на некој од Бундес Лига, а и изгледа Видал не му се чекало многу за трансфер и одма прифати понудата.
Не го направив јас Баерн просечен, туку другите тимови во споредба со Баерн. Зошто би отишол во тим кој што наредната година би се прошетал до титулата, нешто налик Порто лани во Португалското првенство. Бундесот е лига каде што другите екипи имаат повремени блесоци (Вердер, Штудгард, Волфсбург, Дортмунд) и потоа се губат. Само Баерн е постојан. Со Јуве барем ќе има мотив да ги симне Интер, Милан па и Рома и Лацио за Удинезе и Наполи сметам дека годинава нема да се кадарни да го повторат минатогодишниот успех.
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Аха сигурно ќе се прошета до титулата, Дортмунд моментално е пред Баерн.
Удинезе неми се верува дека и ќе поминат квалификации за ЛШ, другите се доста добри.
Иначе Видал го памтам од 2009-1010, имаше 15 жолти картони таа сезона у Бундес :pos:
Така да против Гатузо и такви како него нема да иде претпазливо :pos:
 

commandante

diablo blue
Член од
16 мај 2008
Мислења
393
Поени од реакции
72
Аха сигурно ќе се прошета до титулата, Дортмунд моментално е пред Баерн.
Удинезе неми се верува дека и ќе поминат квалификации за ЛШ, другите се доста добри.
Иначе Видал го памтам од 2009-1010, имаше 15 жолти картони таа сезона у Бундес :pos:
Така да против Гатузо и такви како него нема да иде претпазливо :pos:
да да, 2009-2010 имаше 15 жолти, а известен си колку имаше сезонава што помина
ако не си знаел имаше 5 жолти, 10 голови и 11 асистенции
ти кажува нешто ова???
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
честито играч. Иначе тоа што го изјави Румениге јебига може да се збори колку сака али е точно донекаде да Јуве е голем тим али оваа година нема да игра ЛШ за разлика од Леверкузен а можеби и наредните години отиде Видал само за поголема плата и башка тоа што го изјави Румениге повеке го нападна Видал кој прво сакаше само во Баерн никаде на друго место му вети на Хејнкес дека ке дојде сигурно во Баерн па после 15 дена наеднаш да сака да иде во Јуве како и да честито ја мислам дека одлично ке се покаже во Сериа А бидејки таков е пргав трча нешо ко Боатенг од Милан само многу боље играч
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.219
Поени од реакции
8.060
честито играч. Иначе тоа што го изјави Румениге јебига може да се збори колку сака али е точно донекаде да Јуве е голем тим али оваа година нема да игра ЛШ за разлика од Леверкузен а можеби и наредните години отиде Видал само за поголема плата и башка тоа што го изјави Румениге повеке го нападна Видал кој прво сакаше само во Баерн никаде на друго место му вети на Хејнкес дека ке дојде сигурно во Баерн па после 15 дена наеднаш да сака да иде во Јуве како и да честито ја мислам дека одлично ке се покаже во Сериа А бидејки таков е пргав трча нешо ко Боатенг од Милан само многу боље играч
Ако играчот му ветил нешто на некое официјално лице од Баерн тогаш е во ред да се лутат (иако клубот сепак одлучува каде ќе го продаде) ама јас сватив дека Румениге плука по Јувентус, во стил, Видал направил погрешен избор.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Ако играчот му ветил нешто на некое официјално лице од Баерн тогаш е во ред да се лутат (иако клубот сепак одлучува каде ќе го продаде) ама јас сватив дека Румениге плука по Јувентус, во стил, Видал направил погрешен избор.
не не друже затоа изјави Румениге дека ако имал карактер ко Ноер и Боатенг. Он изјави дека ке иде во Баерн Хејнкес му беше тренер во Леверкузен и самиот изјави дека по телефон му ветил Видал дека ке дојде во Баерн за после 2 недели да му се "промени желбата" изјави Хенес и пари се умешани башка агентот лаком
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
да да, 2009-2010 имаше 15 жолти, а известен си колку имаше сезонава што помина
ако не си знаел имаше 5 жолти, 10 голови и 11 асистенции
ти кажува нешто ова???
Пратим Бундес Лига, фан сум на Баерн Минхен , гледал сам го како игра.
Ти си само прочитал статистиката на wikipedia .
Блесна претходнава сезона Видал, претходните беше ДОБАР оваа одличен. Да се надеваме дек и така ќе продужи.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
момци честито нека ни е Артур КИНГ ВИДАЛ а утре со спортинг кога играмо на јуве фанс пиши 18 а на фб 1 навечер ?? знае некој повеке
 
F

FuckYouAll

Гостин
And Moggi, who has been critical of transfers in the past, has expressed his delight with the move.

"I am happy to compliment those who have conducted the Vidal move," Moggi wrote in his Tuttomercatoweb.com column.

"The Chilean is a complete midfielder of the highest level and he has a vast range of characteristics that will allow him to play in harmony with Andrea Pirlo.

"Vidal and Pirlo will form the centre of gravity for Juventus and Antonio Conte's play. And Vidal will help give them the consistency they need."

После долго време нешто убо да кажит. :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.046
Поени од реакции
84.856
од колку саат се игра натпреварот?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.247
Поени од реакции
16.699
Што се случило со Баерн и Видал се случило, што ке се речи тука е бесцелен муабет така да се останато е џабе.......споед Уефа поените можеби Бундес лигата е подобра од Серија А но да не заборавиме дека тоа не е успех од ЛШ туку успех од Европската Лига...ЛШ и Европска Лига се сосем 2 различни натрепварувања со голема финансиска разлика....
Serie A has produced the highest number of European Cup finalists: italian clubs have reached the final of the competition on a record twenty-six different occasions, winning the title twelve times.



Едно нешто што Германија има подобро од Италија то е стадионите но наскоро и тоа ке падне во вода тогаш што..... ?


 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.317
Поени од реакции
12.700
добри трансфери направите ова лето,уште еден напаѓач и освојувајте ја титулата за да им ги затнете муцките на милан и интер преку таквоево ми дојдоа веке ;)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
добри трансфери направите ова лето,уште еден напаѓач и освојувајте ја титулата за да им ги затнете муцките на милан и интер преку таквоево ми дојдоа веке ;)
да ама за то мора мн мн мн работа друже искрено ке видиме како ке се одвиваат работите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom