Сонови, толкување на сонови

Член од
10 јануари 2011
Мислења
238
Поени од реакции
306
imas dobri nameri i misli, dobro postapuvas i se odnesuvas...no imas prepreki na patot, zatoa ti se krsi stiklata , a poradi prvite osobini sto ti gi kazav pak imas pomos od ..........(ne mozam da kazam koj...aj neka bide beliot zrak svetlina)ocigledno toj te sledi i ti pomaga , a voedno i te tera da sfatis i da naucis nesto...koj prsten bese poubav i koga poubavo se cuvstvuvase koga go najde toj zlatniot ili koga decko ti ti go podari? a glasot moze da e vo pravo, ako retko go slusas najverojatno e vo pravo...

os
Тој што ми го дава дечко ми е поубав и повеќе блеска и кога ми го подарува заедно со розата чувството е прекрасно, и во сонот и кога ќе ес разбудам, а да, а розата што значи?
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Соновникот велиииии ако се сонувате умрен -ќе доживееш длабока старост.
a sto znaci dlaboka starost...za peperutkata e cel den ... za kuceto dvaesetina godini... kolku e za covekot , dvaeset, pedeset ,sto???? a ako se prasam jas kolku pati sum umrel do sega , na son , vo viziite ... ke ziveam najverojatno desetici dlaboki starosti...
.. i tocno taka veli sonovnikot ... dlaboka starost ... i posle ke umres :) ... aj neka mi kaze sonovnikot ili nekoj drug nesto sto ne go znam
--- надополнето: Jul 10, 2011 9:01 PM ---
што значи да си умрен и сите да те жалат
..ke imas dlaboka vnatresna promena , ..ke se rodis povtorno, ke imas drug pogled na svetot , nova , obnovena energija, novi gledista i novi zelbi...drugite okolu tebe , onie sto te zalat , nema mozebi da imaat razbiranje i nema da ja gledaat taa promena kako dobra, ama ke ja primetat , a ti ne se plasi ... seto ova vodi na dobro ...nov zivot...smrtta ne e kraj ...nikako , ni na son ni na jave :)
--- надополнето: Jul 10, 2011 9:43 PM ---
Само ме интересираше дали некој имал слично искуство, или па некакво објаснување за тоа....
objasnuvanje za hip hop fraerot: toa sto si go imal i si go dobil na uvid, togas , mozebi povtorno mozebi nikogas povekje...toa e darba ... sekoj od nas ima darba za nesto ...i toa ti se pojavi ednas , dali kako deja vu, dali kako predviduvanje , citanje na misli...ili kojznae sto sto go smetame kako natprirodno ili neobicno, i koe sto retko koj go ima razvieno.... epa dragi moi ...retki se onie koi se ragjaat so celosno razviena darba ili sposobnost za nesto,i ako nekoj e takov toa go dobil so zasluga i rabota ama od porano(od prethodni zivoti)...ama ... site nie mozeme da gi imame tie sposobnosti ili bilo koja od tie sposbnosti, ama za da ja imame treba da ja razvieme a za da ja razvieme , treba da rabotime na tos t.e. na sebe ,,znaci ona sto ti se prikazuva kako darba da ja gledas sopstvenata (i na drugite) idnina preku sonovi ili vizii e darba koja sto mozes da ja razvies i da ja imas , a za toa ti si toj sto treba da bara nacin kako sto , od kade i zosto i so kogo , znaci da baras i da postavuvas prasanja , da pocnes i da rabotis na sebe ... a ne da ignoriras i da zaboravas... znaj te deka koj tropa na vratata , ke mu se otvori , ...koj bara ke najde i ke dobie ...koj prasuva , ke znae ...znaci za se e potrebno dejstvo , rabota , akcija , pricina ...pa ajde , na rabota :)
..pozdrav , (edno blagodaram ke e dovolno za da razberam deka ti se svigja odgovorot)
--- надополнето: Jul 10, 2011 9:45 PM ---
Во ред ама си побарал толкување на нешто што не е сон туку е повеќе - визија ;)
...ne e bitno dali e son ili vizija ...prasanjeto e zosto odgovorot go bara tuka , a i sto ti mislis , sto e potrebno za da go dobie ?;)
 
Член од
3 јуни 2011
Мислења
69
Поени од реакции
24
Stavam jas utrovo kaj 8 pijam kafe i nekako pak mi se spie..legnuvam i sonuvam kako sum na zabar.Vo nashiot grad ima eden poznat lekar koj odamna e pochinat(Denes razbrav deka e pochinat..vrska nemav samo onaka od muabet shto sum slushala go znam,a nikogash ne sum go videla)pa toj mi gi macka zabite so neshto belo i gleda so eden laser.Mi kazuva deka predniot zab dole ne mi e bel i deka treba da mi go vadi.Jas se protivam a toj me drze crsto.
Edvaj uspevam da izbegam.....Odam po pat na kaj majka mi a toj pozadi mene.Naednash zastanav a toj kako da ne me ni vide prodolzi po patot....Pochnav da go sledam i gledam stoi so majka mi pred kuka i ja vlece i ja baknuva vo usta..Majka mi se trga i vleva doma a jas po nea...I sedi taka taka so tatko mi i ne zboruvaat nishto.
Mu velam na tatko mi:Tato toj doktorot ja baknuvashe mama a tato samo sede i me gleda onaka kako da ne mu e gajle..A mama place ...Naednash pochnuvam da placam vo son...I se budam placam na glas(shto ne mi e prv pat)samo shto sega solzite ne mozea da mi zaprat...sami techat...Zamisli pusham cigara i placam ..zboruvam i placam..
I se javuvam na majka mi da i kazam i placam na telefon..A taaa veli:TOj beshe doktor za srce ne zabolekar!
I kako jas go opishav mama potvrdi deka e istiot.A pred 2-3 dena negovite mu praele pomen neznam kolku godini bil pochinat veke...I sega jas ne znam kako moze da sonuvam mrtov covek shto nikogash ne sum go videla i ne sum go zapoznala??????
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.366
Поени од реакции
4.891
Ај и јас да си го кажам сонот пошо ме копка деновиве.. Значи јас и уште еден човек (не памтам кој беше, али во сонот знам дека го познав) се наоѓавме во една црква тука блиско каде што живеам, само што црквата беше подизменета и градбата беше некако како од среден век како замоците што се.. Е сега тој шо беше со мене наеднаш почна да плука по црквата и да ја пцуе.. Јас само седев и го гледав чудно, кога наеднаш пред нас излезе нешто, незнам што беше али стварно се преплашив.. Некој вид на демон можда, со долга коса и лице слично на еден кој порано го сонив, исто имаше и пирсови на јазикот и брадата, кои некако беа најизразени и највеќе ми оставија впечаток.. Наеднаш тој почна да се дери, да вика али онака силно како некој диносаурус и ни реќе да му се поклониме..Јас преплашен без да размислувам се наведнав да се поклонам, а тој другиот го снема и некаде исчезна.. Таман се поклонив, сонот заврши... Гнасна работа..
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Ај и јас да си го кажам сонот пошо ме копка деновиве.. Значи јас и уште еден човек (не памтам кој беше, али во сонот знам дека го познав) се наоѓавме во една црква тука блиско каде што живеам, само што црквата беше подизменета и градбата беше некако како од среден век како замоците што се.. Е сега тој шо беше со мене наеднаш почна да плука по црквата и да ја пцуе.. Јас само седев и го гледав чудно, кога наеднаш пред нас излезе нешто, незнам што беше али стварно се преплашив.. Некој вид на демон можда, со долга коса и лице слично на еден кој порано го сонив, исто имаше и пирсови на јазикот и брадата, кои некако беа најизразени и највеќе ми оставија впечаток.. Наеднаш тој почна да се дери, да вика али онака силно како некој диносаурус и ни реќе да му се поклониме..Јас преплашен без да размислувам се наведнав да се поклонам, а тој другиот го снема и некаде исчезна.. Таман се поклонив, сонот заврши... Гнасна работа..
Не сум по толкувањето многу, но сигурно Метатрон ќе даде и свое мислење кое можеш
да го сметаш за поточно, соновите ни се даваат онака како што ние ги разбираме, така
еден сон за некого има една порака а за друг сосема друга различа, но понекогаш
ни се даваат и некои сонови или визии кои не се за наше добро и се од негативниот поларитер односно
од негативните сили и се со цел да не исплашат и наведат на нешто негативно.
Важно е дека секогаш човек има избор, но и дека иако можеби сонот значи дека ќе паднеш под некое
искушение, кое ќе те совлада, тоа немора да биде така имаш избор направи поинаку да биде и
толку, се зависи од тебе не од сонот.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Тазе............ Сум бил со некој и влегуваме во некоја куќа незнам ни јас каде, а во неа во спалната спијат маж и жена, е сега ова како да било нарачано убиство, и тој што беше со мене носеше пиштол и кога влеговме во спалната жената се разбуди и рече "убиј го", а пред тоа тој што беше со мене ми рече да се скријам зад кревет, и овај пукаше и нормално го уби мажот и на крајот заминавме јас и тој. Од каде овај сон ни јас незнам :D
 
Член од
3 јуни 2011
Мислења
69
Поени од реакции
24
Imam 2 prijatelki koi ne se zacleneti tuka na forumot pa me zamolija jas ga gi napisham nivnite sonovi...
1.Pred nekolku godini pochinala baba i.Taa posle nekolku meseci sonuvala deka vo son i e ladno a baba i ja pokriva.No,ja pokriva tolku silno shto pocnuva da ja davi.Taa se plashi a baba i i veli da ne se plashi deka toa e ona..Devojceto se razbudilo vo strav i navistina bilo pokrieno.
2.Drugata prijatelka cesto patuva vo Turcija a decata obichno ostanuvaat kaj nejzinata majka.Pred nekolku nedeli
koga bila na pat sonuvala kako postariot sin padnal od traktor shto go vozela majka i i glavata mu bila udrena na desnata strana.Koga se vratila od pat sin i bil udren na istoto mesto a i kazale deka padnal od traktorska prikolka shto bila parkirana na patot...Posle nekolku dena ja zavlekol son sred bel den (a taa nikogash ne spie denje)i sonuvala kako pochnuva da i gnoi desnata raka ama veli gnoi onaka ko da ke pukne.Koga se razbudila osekala bolka na rakata a primetila deka spiela samo 20 minuti....Utredenta isto.....Okolu 3 popladne veli'Mi pagaat ocite,kako nekoj da me tera da spijam....I sonuvala kako e na rabota vo sopstveniot butik a keot shto se naoga vo blizina pochnuval da se izliva i tecelo matna voda po patot...taa ja zaklucila vratata ama vodata vlevala od site strani.Se kaela vo son shto doshla na rabota...Tolkuvanje?:)
 
Член од
5 јули 2011
Мислења
310
Поени од реакции
122
како прво здраво сонував како се нешто се гушкам со женска особа и воедно она ми вика многу те сакам
што значи оваа стварно не зна м многу сум зачудена бидејки сакам само машкки а ова стварно на нерва ми појде сонов ај помош и немојте да се с еете видејки не сум первезна позз
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
...tesko e da se tolkuva na nekogo sto ne go poznavas voopsto, nekoi raboti mi se lesni nekoi mi se teski i nerazbirlivi ...i jas ucam ovdeka od vas site ... za da se tolkuva nesto , son , vizija ili bilo sto ...potrebno e znaenje , vistinsko znaenje od mnogu oblasti , univerzalno znaenje i otvorenost sprema sebe , a preku sebe kon vishite sferi na postoenje , za da moze da se razbere jazikot na simbolite i na svetlinata koj e pred nas ...zatoa nikoj recisi ne se osmeluva da tolkuva niti da kaze nesto svoe ...edinstveno sto moze e da pobara i da prepise nesto od nekoj sonovnik, sto kako papagali lugjeto go povtoruvaat a ne ni znaat najcesto sto voopsto znaci....
--- надополнето: Jul 12, 2011 10:04 PM ---
како прво здраво сонував како се нешто се гушкам со женска особа и воедно она ми вика многу те сакам
што значи оваа стварно не зна м многу сум зачудена бидејки сакам само машкки а ова стварно на нерва ми појде сонов ај помош и немојте да се с еете видејки не сум первезна позз
...ne si perverzna ...pred tebe stoi iskusenie ili ispit , ne znam na kakov pat si , so sto se zanimavas , sto sakas a sto ne ...ova e ednostavno nesto sto ti posocuva i te predupreduva da ne osuduvas, zasto mozno e da bodes(ili si bila) i ti vo takva situacija ili nekoj del od tebe ...ili nekoj tvoj blizok ...znaci nesto povrzano so tebe sto ke te natera da osudis nekogo , a toa ne treba da go pravis po bilo koja cena ...ona sto treba e da prifatis, da prifatis i da podneses nekoj da se odnesuva razlicno od tebe ili od ostanatite ...zatoa si poistovetena so toa sto ne go sakas ...toa e lekcija
...ova bese lesno , go kazuvam od iskustvo ...a ne , ne ...ne sum gej vo nikoj slucaj , ama vo sonovi sum imal slicni situacii ...dodeka gi sfativ i posle prestanaa
--- надополнето: Jul 12, 2011 10:25 PM ---
Imam 2 prijatelki koi ne se zacleneti tuka na forumot pa me zamolija jas ga gi napisham nivnite sonovi...
1.Pred nekolku godini pochinala baba i.Taa posle nekolku meseci sonuvala deka vo son i e ladno a baba i ja pokriva.No,ja pokriva tolku silno shto pocnuva da ja davi.Taa se plashi a baba i i veli da ne se plashi deka toa e ona..Devojceto se razbudilo vo strav i navistina bilo pokrieno.
2.Drugata prijatelka cesto patuva vo Turcija a decata obichno ostanuvaat kaj nejzinata majka.Pred nekolku nedeli
koga bila na pat sonuvala kako postariot sin padnal od traktor shto go vozela majka i i glavata mu bila udrena na desnata strana.Koga se vratila od pat sin i bil udren na istoto mesto a i kazale deka padnal od traktorska prikolka shto bila parkirana na patot...Posle nekolku dena ja zavlekol son sred bel den (a taa nikogash ne spie denje)i sonuvala kako pochnuva da i gnoi desnata raka ama veli gnoi onaka ko da ke pukne.Koga se razbudila osekala bolka na rakata a primetila deka spiela samo 20 minuti....Utredenta isto.....Okolu 3 popladne veli'Mi pagaat ocite,kako nekoj da me tera da spijam....I sonuvala kako e na rabota vo sopstveniot butik a keot shto se naoga vo blizina pochnuval da se izliva i tecelo matna voda po patot...taa ja zaklucila vratata ama vodata vlevala od site strani.Se kaela vo son shto doshla na rabota...Tolkuvanje?:)
1. posle smrtta (na fizickoto telo) ostanuva astralnoto i mentalnoto ...dodeka tie ne se raspadnat , lugjeto(pocinatite) se tuka blisku do nas i do fizickiot svet ...pa ne e ni cudno , neli imame onie obicai 40 dena itn . gi znaete ... e posle raspagjanjeto na astralnoto i mentalnoto telo , moze da e i povekje od 40 dena ostanuva duhovnoto telo ...koe odi na edno mesto ..vo blizina na zemjata i tamu ostanuva da zivee onolku kolku sto spiel toj covek na zemjata dodeka bil ziv(obicno e tretina od zivotot)...i bla, bls ...se raspisuvav jas ...dodeka se tuka blisku do nas mozeme da gi pocuvstvuvame , tie se pokraj nas , ne gledaat , so nas se , ni vleguvaat vo mislite , ni dovagjaat vo sonovite (togas e polesna komunikacijata bidejki i nie ne sme vo teloto dodeka sonuvame) nie ne sme naviknati na takva blizina i prisustvo, a tie nemaat telo i nemaat oset za toa sto i kolku mozat da dejstvuvaat vo fizickiot svet, a mozat da ni gi vidat mislite , taka da toa e so dobra namera i nema potreba da se plasi samo treba da ja zamoli da si odi ...a ako ne si odi , a nejzinoto prisustvo i preci neka ja iskara so pogrdni zborovi....
2.informaciite sto treba da gi dobieme od nasite cuvari i vodici najcesto gi dobivame vo son ...zosto? ...pa go nema egoto da ni preci , a i ne sme ograniceni (zarobeni)samo so fizickite setila(pet) kako koga sme budni...zatoa ja vlece sonot , ima nesto vazno...vrskata normalno deka e jaka , toa e majcinska intuicija i imala pretcuvstvo i jasna vizija za ona sto moze da se sluci na sin i , a i mu se slucilo ,.Tuka majkata ne e nejzinata sto ja ima i ne pdnal poradi nea tuku taa go spasila , toa e lekcija nekoja za nego licno , a delumno i za majkamu sto go sonuvala....rakata sto ja boli e blokada na energijakoja simbolicno ja gleda kako zagnoena na toa mesto , a na jave nema nisto , ama ima bolka , a vekje kazav cuvstvoto e isto i na son i koga si buden .....
..e vakvo nesto nemam sretnato (malku e tesko) poplava ne mi zvuci bas najubavo , ama matna voda e mnogu podobra od bistra vo sekoj slucaj ...znaci na rabota ili vo vska so rabotata ke se sluci nesto od koe nema da moze da se spasi (vodata vleguva iako e zakluceno) toa mora da bide , nekoj ne bas prijaten nastan , ama bez nekoi posledici ... e sega ovde postoi moznost i da nema nisto , idninata se menuva so sekoj cekor i sekoj poteg ...a i ne mi e dovrsen sonot , najverojatno se razbudila , a ako e taka togas nekoj nepotreben strav povrzan so toa mesto ...
pozdrav!
--- надополнето: Jul 12, 2011 10:26 PM ---
Тазе............ Сум бил со некој и влегуваме во некоја куќа незнам ни јас каде, а во неа во спалната спијат маж и жена, е сега ова како да било нарачано убиство, и тој што беше со мене носеше пиштол и кога влеговме во спалната жената се разбуди и рече "убиј го", а пред тоа тој што беше со мене ми рече да се скријам зад кревет, и овај пукаше и нормално го уби мажот и на крајот заминавме јас и тој. Од каде овај сон ни јас незнам :D
ova ima sansi da se gluposti , a moze i ne se ...obrni vnimanie nekoj da ne te vlece za nos i da ne napravis nekoja glupost sledejki nekoj drug ...
--- надополнето: Jul 12, 2011 10:27 PM ---
se izmoriv , ostanatite utre ...
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Веќе 3 пати го сонувам истиот сон, не истиот, туку со продолженија како на епизоди. Како работам во мртвечница во Америка, однадвор страшно изгледаше, страшни слики, но внатре, има само вработени кои ништо не работат, газдата секогаш некои игри некои експерименти врши врз нас вработените, а од мртви ни трага ни глас. што би значел сонот ?
 
Член од
13 јули 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
pred nekoe vreme se sonuvav Jas kako trebalo da se mazam, znaci sum bila oblecena vo bel nevestilnik, sum bila i trudna mi se poznaval stomakot i sum stoela pred ogledalo taka oblecena vo nevestilnikot i sum si go galele stomakot i sum se ogleduvala
 
Член од
3 јуни 2011
Мислења
69
Поени од реакции
24
Sega ne znam kako da go pochnam sonot..;/Bevme sobrani na vikend bratucedi vo edno selo na Kozuf .Seloto e zapushteno...pred mnogu godini zapaleno,izmreni ljuge nasekade,zakopan obezglaven vujko na dedo mi vo dvorot od crkvata...da ne nabrojuvam eden kup jezivi raboti.I shto e naj jezivo vikendickata se naoga pomegu crkvata i grobistata (i 2 razurnati).I sega da ne dolzam mnogu legnuvame da spieme i sonuvam kako edna baba doaga nakaj mene so saksija cveke ,cveketo e ubavo i jas ja zemam.Taa zaminuva i nishto ne mi zboruva...A isto taka moram da napomenam deka koga bev mala dodeka bev tamu vidov covek kako se seta po kukata srede nok,dodeka site spieja...Nikoj ne mi veruvashe deka go vidov se dodeka moj bratuced ne go videl istiot covek vo istata soba na istoto mesto....Ajde metatron objasnuvanje????:)))
 
R

Roten 96

Гостин
јас лично д ави кажам не верувамво соновници и разни други глупости и дека тоа соновите имале врска.....него ај пак да питам абе дали некој знае што значи тоа ако сонуваш бројки но...ги знаеш кои се ги виде...отидов прочитав на соновник(морав) и таму има други нешта за бројки ако е 1 тоа значи ако е 3 тоа ако 7 тоа и така натаму...и 1000 имаше а што е најважното јас ги сонував броките 14 и 68 знаете некаква поврззаност да нема астрологија ова она со овие броки...што значат баш тие да ги сонувам..само ги видов во сонот и толку чудно ебаго.. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom