Сонови, толкување на сонови

Член од
5 јули 2011
Мислења
310
Поени од реакции
122
сонував еден глас и тоа во сонот се случи вака сум со план да купам кука ја видов кукава во живо и стварно ми се допадна но вечерта во сонот ми се појави човек што не го знам и ми рече да не ја земам куката што значи ова ?
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Во сонот имаше пчели, прво имаше само на едно место во дворот а потоа на 3 места,
и кога одевме некаде требаше да поминеме под нив тие летаја над нас ги имаше многу
како мало облаче, и кога поминувавме под нив не бевме каснати успешно поминувавме,
и така повеќе пати под нив поминав и на крај успеавме да избегавме, избегаме од
нив и се скривме во една соба која беше убаво затворена имаше ќебиња на вратата и
не можеше ни една пчела да влези и на крај чуството беше убаво и сигурно.
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
238
Поени од реакции
306
Јас во последниов месец скоро секоја ноќ сонувам како купувам или веќе сум облечена во бел долг фустан, не е невестински, просто елегантен и носам бели високи чевли, истотака нови, едната ми се скршила ама некој веднаш ми ја врати поправена, како нова, сонувам како наоѓам златен прстен а потоа како дечко ми ми подарува таков заедно со црвена роза, понекогаш во сонот слушам глас кој ми вели: врската ќе успее, сето ова се случува во еден сон но несврзано, како одделни случки. А во реалноста имам мало заладување меѓу мене и дечко ми... :( Што ли значи ова?
Благодарам однапред за толкувањето
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
сонував еден глас и тоа во сонот се случи вака сум со план да купам кука ја видов кукава во живо и стварно ми се допадна но вечерта во сонот ми се појави човек што не го знам и ми рече да не ја земам куката што значи ова ?
..ne mozam da ti kazam jas dali da go poslusas glasot ili ne...ti najdobro znaes, ako se poznavas sebe si ,, jas bi ti kazal poslusaj se sebe si
--- надополнето: Jul 6, 2011 9:34 PM ---
Во сонот имаше пчели, прво имаше само на едно место во дворот а потоа на 3 места,
и кога одевме некаде требаше да поминеме под нив тие летаја над нас ги имаше многу
како мало облаче, и кога поминувавме под нив не бевме каснати успешно поминувавме,
и така повеќе пати под нив поминав и на крај успеавме да избегавме, избегаме од
нив и се скривме во една соба која беше убаво затворена имаше ќебиња на вратата и
не можеше ни една пчела да влези и на крај чуството беше убаво и сигурно.
..ova e povekje od jasno prijatele ...i izbegnal nekoja ne tolku golema opasnost i sega si na sigurno ...bezbeden i zastiten..sto e toa sto si izbegnal ...ne e ni bitno , bitno e cuvstvoto na krajot od sonot...uzivaj..
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
76
Поени од реакции
5
ај јас пак...
1. не се сеќавам на се само на ова...лежам нешто како пред спиење али лежам на стомак и таман да заспијам доаѓа некое суштество, како човек ама не е човек, сиво накај црно не му се распознава лик.ме фати за левата нога и почна да ми цица од ногата.сакав да го тргнам ама неможев да мрднам ни да викам ,после успеав да ја придвижам само едната рака и го туркав, се измачив , лошо чувство...

2, се наоѓам во селото на мајками, со дечкоми одиме надоле по некое стрмно ритче и пред нас некоја мала нива, он ми кажува као мајкаму ја работела нивата, на нивата некои плави платна распослани,а мене како не ме интересира тоа туку едвај чекам да му го покажам моето место(а имам такво место у село) да ги види планините, погледнувам натаму(накај местото)и гледам планини големи и на нив паднала магла, и јас се разочарав и му викам џабе ќе одиме кога од маглата нема да можеш да ги видиш планините, нема да го видиш она што сакам да ти го покажам...

а, за зелената врата...страшно сакам да знам што е, али ќе почекам и се надевам еден ден ќе дознаам(y)
Фала
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Јас во последниов месец скоро секоја ноќ сонувам како купувам или веќе сум облечена во бел долг фустан, не е невестински, просто елегантен и носам бели високи чевли, истотака нови, едната ми се скршила ама некој веднаш ми ја врати поправена, како нова, сонувам како наоѓам златен прстен а потоа како дечко ми ми подарува таков заедно со црвена роза, понекогаш во сонот слушам глас кој ми вели: врската ќе успее, сето ова се случува во еден сон но несврзано, како одделни случки. А во реалноста имам мало заладување меѓу мене и дечко ми... :( Што ли значи ова?
Благодарам однапред за толкувањето
imas dobri nameri i misli, dobro postapuvas i se odnesuvas...no imas prepreki na patot, zatoa ti se krsi stiklata , a poradi prvite osobini sto ti gi kazav pak imas pomos od ..........(ne mozam da kazam koj...aj neka bide beliot zrak svetlina)ocigledno toj te sledi i ti pomaga , a voedno i te tera da sfatis i da naucis nesto...koj prsten bese poubav i koga poubavo se cuvstvuvase koga go najde toj zlatniot ili koga decko ti ti go podari? a glasot moze da e vo pravo, ako retko go slusas najverojatno e vo pravo...
--- надополнето: Jul 8, 2011 10:36 PM ---
Цела вечер сањам као некој ме брка.
ne sanjas kako te brkaat ...sanjas kako begas... a od sto i zosto ti samiot najdobro znaes
--- надополнето: Jul 8, 2011 10:38 PM ---
сонував дека се наогам во војна моите сум ги загубила и од сите само јас сум останала живаа што е оваа?
pred tebe pretstoi nekakva bitka koja ke treba da ja vojuvas sama , bez nicija pomos
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
сум сонувал како сум бил вљубен во некоја жена...постара од мене.....значи таа некаде накај 30...таа умрела.......у пм........
сум плачел......ихааа
три дена со ред,......истото..и пак не се сеќавам на деталите
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
ај јас пак...
1. не се сеќавам на се само на ова...лежам нешто како пред спиење али лежам на стомак и таман да заспијам доаѓа некое суштество, како човек ама не е човек, сиво накај црно не му се распознава лик.ме фати за левата нога и почна да ми цица од ногата.сакав да го тргнам ама неможев да мрднам ни да викам ,после успеав да ја придвижам само едната рака и го туркав, се измачив , лошо чувство...

2, се наоѓам во селото на мајками, со дечкоми одиме надоле по некое стрмно ритче и пред нас некоја мала нива, он ми кажува као мајкаму ја работела нивата, на нивата некои плави платна распослани,а мене како не ме интересира тоа туку едвај чекам да му го покажам моето место(а имам такво место у село) да ги види планините, погледнувам натаму(накај местото)и гледам планини големи и на нив паднала магла, и јас се разочарав и му викам џабе ќе одиме кога од маглата нема да можеш да ги видиш планините, нема да го видиш она што сакам да ти го покажам...

а, за зелената врата...страшно сакам да знам што е, али ќе почекам и се надевам еден ден ќе дознаам(y)
Фала
1.ovde ima sesto, ova ne e bas ni nekoj son , samo znajte edna rabota :
..NITU NA SON NITU NA JAVE NE MOZETE DA VIDITE NESTO STO NE POSTOI...
, najmnogu mi e cudno sto si go videla , ama najverojatno si imala dosta budna svest , pa i zatoa i si go privlekla , a ne e cudno voopsto sto ne si mozela da se odbranis.ne sakam da seam strav , nitu panika , toa e nesto sto najmalku na lugjeto im treba ,znam deka mnogu citaat ovdeka iako ne pisuvaat..cisto od ljubopitnost.

2. toj ne treba da vidi nesto tuku TI si taa koja treba da vidi nesto, gledas ama ne te interesira ... preku plavoto ke dojdes do nesto, ama prvo treba da otkries sto e plavoto platno , pa posle ke vidis sto toa krie..povrzuvaj so prethodnoto, imase zeleno , sega imas plavo , pa niva ... prvo moras da ja otvoris zelenata vrata , pa posle se drugo....ke doznaes , ako ne sama , jas ke ti kazam (y)
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Бидејќи ова е отворено во мистерии, јас ќе кажам накратко за сонови кој што ги имав јас:

Се се случуваше пред 3 или 4 години, имав сонови кој изгледаа толку реални што јас се чудев што се случува со мене....
По неколку години исто како што сум сонувал исто така беше и на јаве, значи некој вид на "Дежа Ву"..
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Што е тука за толкување?
Јас можам да толкувам тоа.

Бидејќи ова е отворено во мистерии, јас ќе кажам накратко за сонови кој што ги имав јас:

Се се случуваше пред 3 или 4 години, имав сонови кој изгледаа толку реални што јас се чудев што се случува со мене....
По неколку години исто како што сум сонувал исто така беше и на јаве, значи некој вид на "Дежа Ву"..
Хммм момчее. Соновиве ти кажувале да се откажеш од мислење, не ти оди.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Јас можам да толкувам тоа.

Хммм момчее. Соновиве ти кажувале да се откажеш од мислење, не ти оди.
Само ме интересираше дали некој имал слично искуство, или па некакво објаснување за тоа....
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Во ред ама си побарал толкување на нешто што не е сон туку е повеќе - визија ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom